Magyarország?Japán 3-2

Utolsó előtti felkészülési mérkőzésén a magyar válogatott hosszabbításban legyőzte a japánokat Miskolcon.

Hat év után tért vissza a magyar jégkorong válogatott Miskolcra, ennek örömére csaknem meg is telt a népkerti jégcsarnok. Házigazdához méltóan kezdett a magyar csapat, a japán kapusnak már a 20. másodpercben védenie kellett. Az első nagy helyzet a 3. percben alakult ki, amikor Nagy Krisztián a kapu mögül cselezte be magát a kapu elé, visszahúzta a korongot a rövid sarok felé, de pár centit tévedett. Jól működött a magyar letámadás, be is tudtak rendezkedni hosszabb időre a japán térfélre. Az első emberelőny a magyar csapaté lett az 5. percben, és bár voltak nagy helyzetek, illetve Sofron is kiosztott egy-két pofont, de az eredmény nem változott. Miután kiegészültek, rögtön egy gyors kontrát vezettek a vendégek, és Vaynak be is kellett mutatnia az első nagy védését. A japánok szokatlanul agresszívan védték a kapusukat, ebből egy újabb bunyó alakult ki, a végeredmény pedig egy páros kiállítás lett. Négy a négy ellen beszorultak a vendégek, ám a fölényt nem sikerült gólra váltani. A 11. percben Somogyi közeli próbálkozását hárította Fukufudzsi, majd Vay szorított magához egy távoli lövést. Korongbirtoklásban egyértelműen ellenfele fölé nőtt a magyar csapat, és ez helyzetekben is megnyilvánult, de a japán hálóőr jó formát mutatott Sebők, Terbócs majd Pozsgai lövésénél is. A következő helyzetek a magyar kapu előtt alakultak ki, de a jobbára távoli lövések nem okoztak gondot Vaynak. Az iramra nem lehetett panasz, a helyzetkihasználás azonban döcögött. A játékrész hajrájában magyar válogatott több cserét is megnyomott, de Fukufudzsin nem találtak fogást a csatárok.

A második harmad elején felpörgette játékát a magyar csapat, ennek határozott jele volt, hogy záporoztak a lövések Fukufudzsi kapujára, sőt Sofron már a felső kapuvasat találta telibe. Beszorultak a japánok, és csak kapusuk újabb nagy bravúrja mentette meg őket a góltól Somogyi remek közbeszúrása után. Az ázsiai gárda csak egy emberelőnynek köszönhetően tudott kijönni a szorításból a 24. percben, és ezúttal Vay több nagy védése kellett ahhoz, hogy ne kerüljünk gólhátrányba. Teljes létszámban kiegyenlített lett a játék, mindkét oldalon láthattunk helyzeteket, de a kapusok komoly tartást adtak csapataiknak. Felgyorsult a játék, amiből csaknem a vendégek jöttek ki jobban. A harmad felénél ugyanis több nagy lehetőségük volt, ekkor bizony szükség volt Vay remek védéseire. A 30. percben a japán válogatott kapust cserélt, Nariszava állt a gólvonalra a remeklő Fukufudzsi helyett. A következő pár perc a magyar csapatról szólt, Kóger, Nagy Krisztián majd Varga állt közel a gólszerzéshez, de nem került fel az i-re a pont. A harmad utolsó szakaszában egyértelműen a piros-fehér-zöld gárda dominált, a vendégek ritkán szabadultak ki a térfelükről. A védelmüket azonban nagyon jól szervezték meg, így a magyar csatárok továbbra sem találták meg az utat a japán hálóig. Bő egy perccel a vége előtt ismét a fekete-fehér csapat került előnybe Bodó kiállítása miatt, és ezt már ki is használták: Hasiba maradt egyedül a magyar kapu előtt, és közelről nem hibázott (0-1).

A harmadik játékrész csapkodó játékkal indult, ám ekkor inkább a hibák domináltak mindkét csapatnál, így a kapuk nem forogtak veszélyben. A 45. percben a magyar csapat próbálhatta ki ismét speciális játékát, és végre sikerült bevenni a japán kaput: Nagy Gergő egy védővel a nyakán emelt közelről fonákkal a hálóba (1-1). Három perccel később Vay bemutatta a meccs addigi legnagyobb védését, miután visszaért az üres kapu felé száguldó koronghoz. Egy perc múlva jött az újabb hazai előny, amelyből röviddel később szűk másfél perces kettős fór, és magyar gól lett: Nagy Gergő remek keresztpasszát a kapuvasnál helyezkedő Bodó lőtte kapásból a hálóba (2-1). A magyar fordítás felpiszkálta a vendégeket, az 52. percben 30 másodperc alatt kétszer is komolyan veszélyeztették a magyar kaput, de Vay a helyén volt. Nem hagyták ezt szó nélkül a magyaroknak sem, két nagy helyzet volt a válasz, de az igazi csattanó elmaradt Bodó és Nagy Gergő lehetőségénél. Az 55. percben egyenlített a távol-keleti gárda: Furuhasi kék vonalas lövése akadt be a rövid sarokba (2-2). Az utolsó percben Sebők villant, de lövése elhalt Nariszava kesztyűjében.

Az ötperces hosszabbításban három a három ellen játszhattak a csapatok, amelyből a magyar válogatott jött ki győztesen: szűk egy perc elteltével Sofron passzolt a kapu elé oldalról érkező Sebőkhöz, és a csatár a kapus lábai között lőtte a pakkot a hálóba (3-2).

Jarmo Tolvanen (szövetségi kapitány, Magyarország): ”Tudtuk, hogy Japán fegyelmezetten játszik, jól védekezik, nehéz gólt szerezni ellenük. A harmadik harmadban jöttek az emberelőnyök, ekkor végre már a kreativitásunk is visszatért, és ez gólokhoz vezetett. Nemzetközi szinten nagyon szoros mérkőzések játszunk, ezért nagyon fontos a jó emberelőnyös játék. A vb előtt még szükség lesz még egy kis finomhangolásra, amit meg is fogunk tenni.”