Svédország?Magyarország 16-3

Becsülettel helytállt a magyar válogatott a regnáló világbajnok ellen. Szombat hajnalban a németek ellen a hetedik helyért játszunk, aki nyer, A-csoportos marad.

Kíméletet adott a VB-újonc magyar jéglabda válogatottnak a viilágbajnoki címvédő Svédország, amely néhány játékosát pihentette is ezen a mérkőzésen. Ettől függetlenül nagyon szépen helytálltak a mieink a mérkőzésen, hiszen előzetesen alighanem minden játékosunk kiegyezett volna azzal, ha felajánlják nekik a 16-3-as vereséget mérkőzés nélkül. Sokkal szebb volt azonban, hogy meccsen sikerült elérni ezt az eredményt. Tudomásul kell venni, hogy a jéglabdában egyelőre 3 ország tartozik a szűk élmezőnyhöz, az orosz, svéd, finn triót követi a kazah és a norvég válogatott. Körülbelül ennyi az idei indulók között a bandy élmezőnye, mindenki más osztálykülönbségnyire van tőlük. Közöttük a legjobb az Egyesült Államok, akik hatodikak a senki földjén, bár Fehéroroszország, Kanada és Litvánia indulásával az élvonal alja kicsit népesebb lehetne. Utánuk jönnek csak a többiek újabb osztálynyival lejjebb. Innen nézve a 16-3-ért nagyon meg kellett dolgoznia a magyar válogatottnak, még akkor is ha a svédek esetleg kímélő üzemmódban is játszottak, a nekik lőtt 3 gól pedig önmagáért beszél. Hogy összeghasonlítási alapunk legyen, egy évvel ezelőtt a negyeddöntőben a svédek 34-6-ra verték a németeket, majd az elődöntőben 17-2-re a norvégokat. Két éve 28-3-ra verték Litvániát, a finnek pedig 17-3-ra Fehéroroszországot.

Ezúttal a mieink nem egész 3 perc után adták meg először magukat az ellenfélnek, akik a szünetig összesen 7 gólt szereztek, miközben egyet sem kaptak. Biztató volt, hogy két hosszabb időszak is volt a meccsen, amikor nem kaptunk gólt, egyszer 12, egyszer pedig 10 percen keresztül is sikerült távol tartanunk a labdát a kapunktól, mi több, helyszíni beszámolók szerint többügyes támadást is sikerült vezetnünk. A második harmad újabb svéd gólokkal kezdődött, a mieink első találata 14-0 után a 79. percben esett, ekkor Jankovics Péter talált a svédek hálójába. A 83. és a 86. percben Kordisz András volt eredményes, így a miénk volt az utolsó szó a meccsen.Végül 16-3-ra kaptunk ki, becsülettel játszottunk, és remélhetőleg sokat tanultunk.

SWE-HUN_bandy-kob_3402

A tanultak hasznosítására magyar idő szerint szombaton hajnali 1 órától lesz lehetőségünk, amikor is az Oroszországtól 26-1-re kikapó német csapat ellen játszunk a 7. helyért. A németek nagyjából a mi szintünkön vannak, ezen a VB-n is 9-5-öt játszottunk ellenük egy éles meccsen. Utoljára egyetlen nap híján 3 éve, 2015. február 4-én ugyanezen a pályán sikerült győznünk ellenük, akkor a B csoportban a negyeddöntőben 5-4 arányban győztük le őket. Ugyanezzel az eredménnyel boldogan kiegyeznénk szombat reggel is.

VB 19:30 ROMITA ÉLŐ