Lengyelország Kijevben jelöli ki vb-keretét

 

Jacek Plachta csapata egyelőre 1-1 hátvéddel és csatárral több játékosból áll, mint ahány jégkorongozó nevezhet.

Az utolsó előtti szűkítést követően a kapusoktól Dawid Zabolotny, a hátvédek közül Damian Tomasik, míg a csatároktól Kacper Guzik, Filip Komorski és némi meglepetésre az OHL-ben vitézkedő Alan Lyszczarczyk nem tagja már a keretnek. Mégsem beszélhetünk teljes szűkítésről, ugyanis érkeztek új játékosok. Lengyelország egyik kapusa Przemyslaw Odrobny lesz, míg a csatárokhoz Mikolaj Lopuski csatlakozott, mindketten a Milton Keynes Lightning jégkorongozói.

A lengyelek 3 kapussal, 8 hátvéddel és 13 csatárral utaznak Kijevbe, viszont még várnak egy játékost. Ha Pawel Dronia és a Frankfurt Löwen pénteken söpréssel lezárja a DEL2 döntőjét, akkor várhatóan csatlakozik a hátvéd, ha viszont 3-1-re módosul az összesített állás, nem várnak rá tovább.

A lengyel keret 25-ös névsora:

Kapusok:
Przemyslaw Odrobny (1985, Milton Keynes Lightning)
Rafal Radziszewski (1981, Comarch Cracovia)
Kamil Kosowski (1987, GKS Tychy) – tartalékkapus

Védők:
Mateusz Bryk (1989, GKS Tychy)
Bartosz Ciura (1992, GKS Tychy)
Pawel Dronia (1989, Löwen Frankfurt, GER-2.) – szereplése kérdéses
Oskar Jaskiewicz (1996, TatrySki Podhale Nowy Targ)
Maciej Kruczek (1988, Comarch Cracovia)
Bartlomiej Pociecha (1992, GKS Tychy)
Mateusz Rompkowski(1986, Comarch Cracovia)
Patryk Wajda (1988, Comarch Cracovia)
Jakub Wanacki (1991, TMH Polonia Bytom)

Csatárok:
Kacper Bryniczka (1990, TatrySki Podhale Nowy Targ)
Aron Chmielewski (1991, HC Ocelári Trinec/CZE; HC Frydek-Místek/CZE-2.)
Krystian Dziubinski (1988, Comarch Cracovia)
Radoslaw Galant (1990, GKS Tychy)
Bartosz Jeziorski (1998, GKS Tychy)
Damian Kapica (1992, Comarch Cracovia)
Marcin Kolusz (1985, GKS Tychy)
Mikolaj Lopuski (Milton Keynes Lightning, GBR)
Tomasz Malasinski (1986, Swindon Wildcats/GBR-2.)
Grzegorz Pasiut (1987, Neman Grodno/BLR)
Maciej Urbanowicz (1986, Comarch Cracovia)
Patryk Wronka (1995, Orli Znojmo/EBEL)
Krzysztof Zapala (1982, TatrySki Podhale Nowy Targ)

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 19., csütörtök
U18 14:45 DHKMAC 2-3 BVÉGE
U18 16:00 PEFMIS 4-2VÉGE
U18 17:05 GEPVAS 0-15VÉGE
U20 17:20 ETOAVS 5-7VÉGE
U18 17:40 AVSSCC 6-0VÉGE
U18 18:00 ZEGUTE 1-5VÉGE
U18 19:00 SZDETO 0-12VÉGE
U20 19:00 UTEVAS 1-2VÉGE
október 20., péntek
KK 13:30 TXUMIS 0-5VÉGE
U20 16:50 SLLKMH 2-3VÉGE
KK 17:30 BRACZB 8-4VÉGE
EL 18:00 DABMAC 3-6VÉGE
EL 18:00 UTEVC2 4-0VÉGE
EBEL 18:30 ZNOAVS 2-3 HVÉGE
EL 18:30 TITFTC 1-2 BVÉGE
U20 20:00 HDJMAC 2-1VÉGE
október 21., szombat
U18 12:30 ZNOAVS 
U20 12:40 VSVKMH 
KK 13:30 MISCZB INFO
U20 14:45 G99DHK 
U20 15:50 SLLMAC 
EWHL 17:30 SKPKMH 
KK 17:30 BRATXU INFO
U18 18:00 ETOKMH INFO
U18 18:30 MACMIS INFO
U18 19:00 UTEVAS INFO
október 22., vasárnap
U20 09:40 VSVMAC 
U18 12:45 VSVKMH 
U20 12:50 HDJKMH 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
U20 18:00 VICVAS 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U18   PEFDHK 
U18   SZDGEP 
U20   UTEAVS 
U20   ZNOMAC 
U20 19:25 KMHDHK 
október 27., péntek
U18 15:40 VASOKR 
U18 17:10 KMHVIC 
EL 17:50 VC2BRA 
EL 18:00 FTCUTE 
EL 18:30 TITMIS 
EL 19:00 MACSCC 
U18 19:10 UTEKAC 
   H I R D E T É S
Partnerünk