Öt vereség után győzött a Toronto

A Maple Leafs életben tartotta playoffreményeit. Ho-Sang megszerezte első NHL-gólját az Islandersben.

A Columbus kapott gól nélkül verte a New Jerseyt. A Blue Jackets hőse a 33 védést bemutató Szergej Bobrovszkij volt, ez a 6. hibátlan teljesítménye a szezonban. A Devils sorozatban 8. vereségét szenvedte el.

A Philadelphia a második harmadban döntötte el a meccset Buffalóban. A Flyers összes gólját más-más játékos lőtte, Radko Gudas 1+2 ponttal kiemelkedett a csapattársai közül. Claude Giroux a Sabres elleni találatával véget vetett 12 meccs óta tartó eredménytelenségének.

A Toronto a Detroit ellen zrta le 5 meccses nyeretlenségi sorozatát. A kanadai csapat sikeréből Alekszej Marcsenko, a Red Wings korábbi játékosa góllal vette ki a részét. A vendégek mindkét gólját Gustav Nyquist lőtte.

Henrik Lundqvist 43 védéssel vezette győzelemre a Rangerst. A New York-iak kapusa 404. NHL-sikerének örülhetett, ezzel a legjobb 10 kapus közé került.

Mike Yeo, a St. Louis mestere legyőzte korábbi csapatát, a Minnesotát. A Blues megerősítette 8. helyét a Nyugati főcsoportban, míg a ligát vezető Wild némileg kieresztett, legutóbbi 3 meccséből 2-t elvesztett.

Négy vereség után diadalmaskodott újra a Colorado. Az Avalanche sikeréből Tyson Barrie 1+2 ponttal vette ki a részét, csapata mindegyik találatánál pontot szerzett.

Joshua Ho-Sang nagy napját hozta az Oilers?Islanders. A 21 éves multikulturális csatár élete 4. NHL-meccsén megszerezte 1. gólját, amivel vezetéshez juttatta a vendégeket. Rajta kívül a 27 védést bemutató Thomas Greiss érdemel említést.

Hosszabbítás döntött a játéknap kanadai rangadóján, a Vancouver?Montrealon. A túlórát a vendégek csatára, Paul Byron döntötte el a 73. másodpercben.

Anaheimben játszották a nap egyetlen szétlövéses mérkőzését. A rendes játékidő 3-3 gólja után a büntetők 5. körében a Ducks részéről Patrick Eaves betalált, ellenben a nashville-i Ryan Johansen próbálkozása kimaradt.