A Rangers jutott elsőként a második körbe

A New York 2007 után jutott tovább ismét söpréssel. Valerij Nyicsuskin és Brock Boeser is triplázott.

A Colorado a második hazai mérkőzését is négygólos különbséggel nyerte meg és egyetlen győzelemre került a második körtől. Az első denveri mérkőzést 6-2-re nyerte az Avalanche, a másodikat pedig 5-1-re a mesterhármast szerző Valerij Nyicsuskin, valamint a 26 védést bemutató Alekszandr Georgijev vezetésével. A karrierje első mesterhármasát szerző orosz csatár az első és a második gólját előnyben szerezte, a harmadikat pedig az üres kapuba lőtte.

A Vancouver egy valószínűtlen feltámadást bemutatva győzött Nashville-ben 4-3-ra a hirtelen halálban és ugyanúgy 3-1-re vezet összesítésben, mint a Colorado. A Canucks már a harmadik percben megszerezte a vezetést, de a Predators ezt követően átvette a kezdeményezést és 3-1-re fordított. A kétgólos különbség még szűk három perccel a befejezés előtt is megvolt, de ekkor jött a váratlan fordulat: Brock Boeser szépített, majd nyolc másodperccel a befejezés előtt a harmadik góljával kiharcolta a hosszabbítást. 3-3 után a magára találó Vancouver nem húzta sokáig és a 62. másodpercben lezárta a meccset Elias Lindholm góljával.

A New York 4-2-re győzött a Washington elleni negyedik mérkőzésen és a rájátszás csapatai közül elsőként jutott a legjobb nyolcba. A különbséget – akárcsak a párharc korábbi három mérkőzésén – most is a speciális egységek jelentették: amíg a Rangers négy fórjából hármat is gólra váltott Vincent Trocheck, Jimmy Vesey és Artyemij Panarin révén, a fővárosiak mindkét ilyen lehetőségüket elszalasztották. A New York 2007-ben nyert utoljára párharcot 4-0-ra még az Atlanta ellen, a Washington pedig a 2018-as Stanley Kupa-győzelem óta nem tudott párharcot nyerni.

Az Edmonton 1-0-ra győzött a Los Angeles elleni negyedik mérkőzésen és összesítésben 3-1-re vezet. A Crypto.com Arenában rendezett mérkőzésen a Kings rommá lőtte az Oilerst, de hiába a 33-13-as lőlap, Evan Bouchard emberelőnyös gólja eldöntötte a találkozót. A meccs egyértelmű hőse Stuart Skinner volt, aki 33 védéssel az alapszakaszt is beleszámolva karrierje során először védett hibátlanul. Az Edmontonnak 3-1-es vezetést követően 15-1 a mérlege és 7-0 ha otthon kezdte a párharcot.