Az Edmonton is a nyolc között

Az Oilers öt mérkőzésen ejtette ki a Los Angelest. A Dallas zsinórban harmadszor verte a Vegast.

Az Edmonton a Los Angeles elleni párharc ötödik mérkőzését 4-1-re nyerte és 4-1-es összesítéssel lépett a második körbe, ahol a Vancouver– Nashville csata győztesével találkozik majd. A Rogers Place-ban az Oilers szerezte meg a vezetést, de a Kings az első harmad végén és a második elején szerzett góllal fordítani tudott. 1-2 után viszont az Oilers rálépett a gázra és még a második játékrészben három gólt szerzett, amiből Leon Draisaitl kettőt vállalt magára. 4-2 után a Los Angeles az utolsó harmadban hiába próbált meg mindent, az Oilers remekül védekezett és csak 6 kapura lövést engedett a vendégeknek. Két perccel a befejezés előtt szépített ugyan a Kings, de ez már nem sokat számított: McDavidék 4-3-ra nyertek és megszerezték a továbbjutáshoz szükséges negyedik győzelmet.

A Dallas a Vegas elleni ötödik találkozón 3-2-re győzött és ugyanilyen arányban vezet a párharcban. Az American Airlines Centerben nagyon bekezdtek a csapatok, hiszen a 13. percben már 2-2 volt az állás. Mark Stone nyitótalálatára Jevgenyij Dadonov és Matt Duchene válaszolt a hazaiaktól, majd érkezett William Carrier és kezdődhetett minden elölről. 2-2 után mindkét oldalon bőven megvoltak a lehetőségek, de Jake Oettinger és Adin Hill sem hibázott. A gólcsendet végül Jason Robertson törte meg, aki a második harmad végén emberelőnyben szerezte meg a győztes gólt. 2-2-es összesített állás után a Stars története során 15 alkalommal nyerte meg az ötödik mérkőzést és 13-szor a párharcot is behúzta.