Dél-Korea?Magyarország 2-5

A magyar válogatott a második harmad elején másfél perc alatt 3 gólt lőtt, majd gyakorolhatta az emberhátrányos védekezést az olimpiára készülő ázsiaiak ellen.

Az EIHC-meccs egy-egy emberelőnyös találatot hozó első harmadában nem sikerült dominálnunk, de tartottuk a lépést. Az 5. percben Jeon Jung Vu révén a házigazda szerzett vezetést, ám utána Magyarország is kihasználta fórját, a 8. percben Nagy Krisztián egyenlített Szabó Dániel passzából. Ebben a játékrészben Bálizs Bencének több bravúros mentése is volt.

A második harmad elején szinte nem is volt jégen Dél-Korea. A 24. percben 17 másodperc alatt kétszer is betaláltunk, előbb Galló Vilmos, majd Erdély Csanád vette be Park Kje Hun kapuját. Másfél perccel később Nagy Krisztián meglőtte önmaga második, Magyarország negyedik gólját. A játékrész második felében az emberhátrányos játékot gyakorolhattuk, öt kisbüntetést kaptunk. Az egyik hátrány során Reisz Áron kiugrott, próbálkozását bravúrral védte a koreai kapus. A 34. percben Park Vu Szang közelről szépíthetett volna, de fölé lőtt, nem sokkal később Rich Chernomaz időt kért. A harmad végén kivédekeztünk másfél percnyi kettős hátrányt.

Gallo HUNBLR

Fotó: Mudra László (MJSZ/jkb.hu)

A záró húsz percre áthúzódott 24 másodperc 3 az 5 elleni jégkorong, amit majdnem 1 perc szimpla 4 az 5 követett. A 49. percben újra gyakorolhattuk a kettős hátrányt, Sagert és Erdély egyszerre kapott két percet. Ezt is kivédekeztük, a kiegészülés után azonban előbb kapuvasat lőttek a hazaiak, majd közelről bekotorták a korongot. 7 magyar kisbüntetés után jött egy koreai hátrány, lelkesen mentünk, de nem született gól. Az utolsó percek nem csak a jégkorongról szóltak. Az 56. percben Plante hátulról a palánknak lökte Reiszt, kiülhetett a büntetőpadra. A honosított koreai tettéért Galló büntetett, kicselezte a kapust, belőtte az ötödik magyar gólt. Bő két perccel a vége előtt Swift olyan ütközést osztott ki Csányinak, hogy a magyar játékos belevágódott a palánkba, vérzett is. A játékvezetők először meg nem engedett testjátékért adtak büntetést Swiftnek, amit később fejre irányuló támadásra és végleges fegyelmire módosítottak. A végén Galló bottal akasztásért, Láday bottal lökésért ült ki a büntetőpadra, utána verekedés tört ki, Varga Arnoldról letépték a mezt. Végül 3 a 3 ellen fejezték be a mérkőzést a csapatok.

Magyarország 5-2-re nyert, Dél-Korea hiába próbálta erőltetni a fizikai hokit, fiatal csapatunk a játék mellett ebben is felülmúlta. Az ázsiaiaknak még egy évük van fejlődni, mert a végjátékban mutatott felesleges agressziójuk nem sok jót ígér nekik.

De foglalkozzunk inkább magunkkal: a fiatal japán válogatott után az elvben sokkal erősebb hazai szelekciót ? amely egy nappal korábban verte az A csoportos Dániát ? is legyőztük, eddig 100 százalékosak vagyunk a tornán, ez mindenképpen szenzációs teljesítmény.