Norvégia?Magyarország 4-0

A magyar női válogatott vereséget szenvedett az olimpiai selejtezőtorna házigazdája ellen, így a továbbjutása már nem a saját kezében van.

A mérkőzést nagyon rosszul kezdte Magyarország, a 11. percben Marton Tibor időt kért, amikor Norvégia 8:1-re vezetett a kapura lövési mutatóban. A fejmosás jól jött, sorozatban 5-öt lőttünk kapura, közben emberelőnybe kerültünk, hiába, bár egyszer betaláltunk, ám magas bot miatt érvénytelenítették a gólt. A házigazda élt a második 5 a 4 elleni lehetőségével, a 17. percben Morset révén megszerezték a vezetést. A második harmad közepén kihagytunk egy újabb előnyt, amikor Jókai Szilágyi Kingát palánkra lökték, megsérült, de Engmann csak 2 perces büntetést kapott. A kihagyott 5 a 4 elleni lehetőség megbosszulta magát, egy perccel a kiegészülés után Martinsen belőtte a 2. norvég gólt. Fél percen belül jött egy újabb magyar emberelőny, nem éltünk vele, aztán viszont a skandinávok a sajátjukkal igen. Ráadásul Haug-Hansen találata után 44 másodperccel Bergesen megszerezte Norvégia 4. gólját. A záró játékrész egy kihagyott magyar előnyt hozott.

Magyarország 4-0-s vereséget szenvedett, szombaton 15 órától azzal a Szlovákiával találkozik, amely délután 3-0-ra legyőzte Kazahsztánt.

Marton Tibor (szövetségi kapitány, Magyarország): “Ez a jégkorong élvonalát követő szint, ahová tartozni szeretnénk. Nem voltunk elég állhatatosak, nem dolgoztunk elég keményen ahhoz, hogy ezen a szinten jó eredményt érjünk el. Lassan, félénken játszottunk, ezzel pedig teret és időt adtunk az ellenfelünknek, ők pedig ezt kíméletlenül kihasználták. Voltak kritikus helyzetek, de nem mutogathatunk másokra, mert az rossz irány. Az én felelősségem, hogy levegyem a nem létező nyomást a játékosokról, most ezt nem tudtam megoldani. Szombaton más felfogásban kell pályára lépnünk és így is fogunk tenni, mert ez egy igazi harcosok alkotta csapat. Sajnos Jókai Szilágyi Kinga meccs közben megsérült, nem tudta folytatni a játékot.”