Magyarország?Dél-Korea 2-3

Nem játszottunk rosszul, sokat harcoltunk a döntőben, de a dél-koreaiak jobban felépített játékot mutattak be, és rászolgáltak egygólos győzelmükre.

Ahogy az várható volt, Dél-Korea az első perctől a tőle megszokott tempóban szaladt az EIHC-torna döntő meccsén. Pillanatok alatt két egész komoly lövést kapott Hetényi Zoltán. Nem volt meglepetés, hogy a vendégek szereztek vezetést, azért azonban nagy kár, hogy Sin a mi komoly hibánkból talált a kapuba. A korábbi nehézségek ezúttal is előjöttek a magyar csapat játékában. Letámadás esetén a korongkihozatal minősége, mezőnyben pedig a passzpontosság mutatott deficitet. Nagyjából egyenlő erők küzdelme zajlott a jégen, de az ázsiaiak szervezettebben és többet támadtak. Szinte a semmiből egyenlítettünk. Kovács Bronson vezette be a támadó harmadba a korongot, Csányi Karol pedig befejezte az akciót. A 15. percben újra egyenlő volt az állás, 1-1.

A második játékrészben Park kapus váltotta a megsérült Daltont. Ebben a periódusban sem sikerült dominálnunk. Komoly munkát végzett mindkét társaság, a mérkőzés ritmusa teljesen rendben volt, de a támadójáték nem igazán akart összeállni. A Sofron, Sarauer, Kóger trió rendre veszélyesen alakította a csatárjátékát, de mások nem tudtak fölényt kialakítani elöl. A harmad vége felé fáradság jelei látszódtak ellenfelünkön, ekkor diktálni tudtuk a ritmust.

MLA_6520_resize

Fotó: Mudra László (MJSZ)

A záró húsz percben is jól kezdeményeztünk, de ellenfelünk szorgalmasan dolgozott, miközben nálunk továbbra sem igazán működtek a sorok. Ez nem jelentős probléma egy kísérleti csapatnál, hiszen azt is figyelembe kell, hogy az ázsiaiak szinte a teljes keretükkel voltak itt, nálunk pedig nagyon sokat hiányoztak. 4 a 4 elleni játékban akár el is dönthettük volna a meccset. Nagy Krisztián, majd Csányi Karol került nagyon jó helyzetbe, de nem ment át a korong a koreai kapuson. Nagy rohanás alakult ki, és a harmadik támadásunk utáni ellenkontrából Cso kilőtte a bal felsőnket. 1-2 után jó volt látni, hogy képesek vagyunk az addigi ötven percben látottnál magasabb sebesség mellett jól hokizni. Más kérdés, hogy addig miért nem mentünk úgy, mint a hajrában. Megérdemeltük volna az egyenlítést, nyomtunk, harcoltunk dicséretesen. Ez elmaradt, helyette jött a kapus levitelekor kapott harmadik vendéggól, Swift révén. 1-3 után sem adtuk fel, jól tettük, hiszen volt még 51 másodperc. És meg is kaptuk, amiért küzdöttünk, belőttük a második gólunkat, Terbócs néhány másodperccel a középkezdés után közelről passzírozta be a korongot Park kapujába, Magosi lövése után. Időt kértünk, és a maradék pillanatokban is kapartunk, de már az egyenlítésért.

Mindent megtettünk, de nem jött össze a gól, Dél-Korea története során másodszor, rendes játékidőben először győzte le Magyarországot. Értékes mérkőzéssel zártuk ezt a hetet, amelyen összesen négyszer léptünk jégre hat nap alatt.

Az EIHC-tornát Dél-Korea nyerte, Magyarország a 2. helyen végzett.