Magyarország U20?USA U18 1-4

Derekasan küzdött a világ egyik legjobb ifiválogatottjával a fiatal magyar juniorcsapat, de az egy percig nem volt kérdés, hogy a vendégeké a jobb csapat.

Nagyon kiéhezett a budapesti jégkorongközönség a hokira a nyári szünet alatt, meglepően sokan látogattak ki a dolgozó emberek számára kellemetlen, 16 órás kezdés ellenére is a Tüskecsarnokba, nagyjából 6-700-an lehettünk a lelátón.

Kemény hangnemben kezdődött a mérkőzést, mindkét csapat hangsúlyt helyezett az ütközések befejezésére. Az egyik kapu mögötti palánkot gyorsan haza is vágták a játékosok, a rosszul rögzített plexi durván kihajlott, furcsa látványt nyújtott. Nagy szerencse, hogy végig tudott menni a mérkőzés.

A legjegyzettebb amerikai csatárok gyönyörű összjátékából született a meccs első gólja, a 4. percben. Igyekeztünk reagálni a helyzetre, de építkezni csak ritkán sikerült, jobbára egyéni akcióból próbálkoztunk. Az első nagy lehetőségünk Kreisz Brunó előtt adódott, de a kétméteres vendégkapus hárított. Az első ziccerünkre pedig a 15.-ig, akkor is Kreisz került reményt keltő pozícióba, de ezt a csatát is Primeau nyerte. Szigeti Ákos tálalt csodásan csatártársa elé, aki egy az egyben maradt a kapussal. De gond nem volt, egy szál sem, a harmad második felére teljesen partiba kerültünk, ehhez természetesen az is kellett, hogy a vendégek visszavegyenek valamelyest. És a vizes, lassú jég is a mi javunkra szolgált ezúttal. A kapunkban Kiss Bence sokat tett azért, hogy egy góllal megússzuk az első harmadot. Őt a második harmadban Szeles Martin váltotta, aki pedig Garbacz Máténak adta a stafétát.

HUNUSA 2

Emberelőnyben kezdtük a második játékrészt, az elején kecsegtető szituációt harcoltunk ki, de nem zörrent a háló. A 25. percben viszont azonos létszám mellett egyenlítettünk. Tóth Gergely a kapu mellé lőtt, jól pattant vissza a korong a palánkról, a másik oldalon Kiss Patrik érkezett, és az átmozgó kapus mellett nagy erővel a kapuba bombázott. 1-1. A mi perceink következtek, nem tudott azonnal ritmust váltani USA. A mezőnyben minden rendben ment, de a két kapunál adódtak pontatlanságaink. Ez egy ilyen színvonalú ellenféllel szemben azonban teljes mértékben érthető és akceptálható. Jól álltunk a lábunkon, azonos sportágat játszottunk, mint riválisunk. Sajnos a 36. percben elvédekeztük magunkat, egy jó keresztpassz után pedig az üresen maradt kapuba vágták a második góljukat az amerikaiak. 1-2. Ezzel együtt is biztató harmad volt ez, amely során akár vezethettünk is volna.

A záró húsz percben kiütközött az erőnlétbeli különbség, valamint az, hogy míg a magyar csapat tagjai három napja vannak jégen a szezonban, az amerikaiak már egy-két hete készülnek a Hlinka Memorial Cupra, hamarosan utaznak Budapestről Pozsonyba, a világ nyolc legjobb válogatottjának tornájára. A harmad elején és végén is kaptunk egy gólt, kaphattunk volna többet is, de akár mi is növelhettük volna a gólok számát ? Péter Andor, Sági Martin és Nagy Zoltán is közel járt ehhez, Garát Zsombor pedig ziccerbe került egy pompás passz után, mindannyiszor Petruzzelli tornázott eredményesen ?, azonban nem ez a lényeg. A fontos az, hogy kellemes és értelmes edzőpartnerek voltunk, hosszú percekig egyenlő felek és végeredmény tekintetében is sokkal jobbat nyújtottunk a minimálisan elvárhatónál.

A 42:26-os kapura lövési arány is vállalható, miként a 4-1-es vereség is tisztes helytállás. Mint írtuk, az elmúlt 7 évben 5-ször az Egyesült Államok válogatottja nyerte az U18-as világbajnokságot, és az elmúlt 13 évben mindannyiszor érmet szerzett az A csoportos vb-n. Ráadásul sok fiatalt játszattunk mi is, nem csak végzős, tehát 1997es juniorokkal álltunk fel, hanem sok 1998-as és ifi, azaz 1999-es hokisunk kapott bizonyítási és tapasztalatszerzési lehetőséget.