Kiesett az Edmonton

Az Oilers zsinórban 10. alkalommal nem jutott a rájátszásba. Brent Burns a San Jose új rekordere.

Nagy verést kapott az NHL listavezetője Pittsburghben. A Capitals még visszajött kétgólos mínuszról, de a Penguins 2-2 után zsinórban négyet ütött és magabiztosan gyűjtötte be a pontokat. A találkozó legjobbja meglepetésre két kiegészítő ember volt, Trevor Daley és Tom Kuhnhackl, mindkét játékos egy góllal és két gólpasszal zárta az estét. A Penguins zsinórban hatodszor győzött.

Niklas Backström 14 hónap után győzelemmel tért vissza az NHL-be. A Minnesota korábbi, de a Calgary jelenlegi kapusa 21 védéssel és hét perc híján shutouttal járult hozzá a montreali győzelemhez. A finn hálóőr mellett Sean Monahant kell kiemelni, aki két gól mellett egyet előkészített.

A Cápák felfalták a Prérifarkasokat, azaz a San Jose simán verte az Arizonát. A Sharks minden harmadban egyet ütött, James Reimer 25 védéssel ért el shutoutot, ez pedig elég volt a kaliforniai csapat számára a könnyed győzelemhez. Brent Burns 65. pontját szerezte a szezonban, ezzel megdöntötte Sandis Ozolins franchise-csúcsát.

burns

A szétlövések döntöttek Chicagóban a Hawks?Wild meccsen. A találkozó mind a négy gólja a második játékrészben született, a vendégek kétgólos előnyét a hazaiak kevesebb mint öt perc alatt dolgozták le. A továbbiakban több gól nem esett, így jöhettek a rávezetések, ahol Charlie Coyle egyetlen gólja döntött a Minnesota javára.

A hárommérkőzéses eltiltásából visszatérő Gabriel Landeskog vezette győzelemre a Coloradót az Edmonton otthonában. Az Avalanche csapatkapitánya az első gólt maga ütötte, majd a másodikat előkészítette. A svéd center mellett Calvin Pickard érdemelemlítést, aki 26 védéssel zárta az estét. A vereséggel eldőlt, hogy az elmúlt hat évben a drafton négyszer is legelsőnek választó Edmonton zsinórban tizedszer hiányzik a rájátszásból.

A New Jersey legyőzte a Columbust, ezzel visszavágott az egy nappal korábbi 6-3-as vereségért. A gólszegény találkozón a Devils legjobbja az a Scott Wedgewood volt, aki 27 védéssel és győzelemmel debütált az NHL-ben.

A játéknap egyetlen hosszabbításos győzelmét a Ducks aratta a Winnipeg otthonában. A találkozón mindkét csapat egyszer-egyszer került előnybe, így a ráadásra maradt a döntés, ahol Jakob Silfverberg gólja jelentette a pluszpontot az Anaheim javára.