Forsberg klasszikus triplájával nyert a Nashville

Kitett magáért a Preds csatára. Megszakadt Gostisbehere és Torchetti sorozata.

Filip Forsberg egyedül verte meg a Torontót. A Predators centere klasszikus triplát hozott össze Torontóban, amivel csapata már kényelmesen három góllal vezetett két harmad után. A befejező játékrészben a Leafs két góllal csak szépíteni tudott az eredményen.

forsberg-filip

A Hudson-parti derbin a Devils legyőzte a Rangerst és három mérkőzés után gyűjtötte be ismét a pontokat. A New Jersey az első harmadot elbukta ugyan, de a másodikat és a harmadikat egyaránt 2-0-ra nyerte és megérdemelten győzött. Adam Larsson és Szergej Kalinyin egyaránt góllal és gólpasszal zárta a mérkőzést.

Duplán bánkódhatott a Flyers. A Carolina hátrányból nyert a Philly ellen és 15 mérkőzés után megszakadt az újonc hátvéd Shayne Gostisbehere pontszerző sorozata. A Hurricanes győzelméért a Staal testvérek tették a legtöbbet, Jordan győztes gólt szerzett, Eric pedig öt perccel a befejezés előtt biztosította be a győzelmet.

Riley Sheahan volt a nap hőse Detroitban a Columbus elleni meccsen. A gólszegény meccsen a 24 éves center egyenlített emberhátrányból, majd Andreas Athanasiou mellett betalált a rávezetések során.

Minden harmad egy gólt hozott a Tampa?Arizona találkozón, amely a hazaiak 1800. NHL-mérkőzése volt. A Bolts az első két játékrészben talált be, amelyből a másodikat büntetőből és emberhátrányból Cedric Paquette ütötte. A Coyotes ezzel 11. gólját kapta a szezonban előnyben, ezzel vezeti az NHL negatív tabelláját. Az utolsó harmadban a vendégek mindent megtettek az egyenlítésért, de csak szépíteniük sikerült Jordan Martinook révén.

Megízlelte a vereség ízét John Torchetti, a Minnesota frissen kinevezett mestere. A négy sikerrel indító edző sorozata hazai pályán tört meg, csapata ugyanis sima vereségbe szaladt bele az Islanders ellen. Az elmúlt nyolc meccséből a hatodikat nyerő New York-i alakulat legjobbja Frans Nielsen és Jaroslav Halák voltak. A szlovák hálóőr 30 lövést fogott, a dán center előnyben és hátrányban is betalált és övé volt a győztes gól is.

A Stars győzött Winnipegben és ezzel három elveszett mérkőzés után hagyta el győztesen a jeget. A Dallas a záró harmadban döntötte el a mérkőzést, amikor hét perc alatt három gólt ütött, amiből Jamie Benn kettőt vállalt magára. A kapitány mellett John Klingberg játszott kiemelkedően, aki az öt gólból hármat készített elő.

A játéknap kanadai rangadóját a Senators nyerte, amely könnyedén győzött Edmontonban. A zsinórban negyedik sikerét jegyző Ottawát Zack Smith, Mark Stone és Craig Anderson tolta. A két csatár egy-egy gólt és gólpasszt tett a közösbe, míg a kapus 30 lövést védett. Az Oilers zsinórban ötödik vereségét szenvedte el és ismét az NHL-tabella utolsó helyére esett vissza.

A Los Angeles végi óriási fölényben játszott a Calgary ellen, 37:23-ra nyerte a kapura lövéseket, mégis csak egy szűk 2-1-es győzelemmel tudta abszolválni a sikert kanadai ellenfele ellen. A találkozó minden gólja a második harmadban esett, 1-1 után a győztes találatot Anze Kopitar ütötte.