Döntőbe jutott az U15-ös válogatottunk

A főleg 2001-ben született játékosokból álló együttes megnyerte a csoportkört, majd az elődöntőben büntetőkkel legyőzte Szlovéniát a kaposvári tornán.

A magyar U15-ös válogatott kora délután Olaszország ellen lépett jégre a tornagyőzelemért. Tíz perccel a mérkőzés vége előtt 2-0-ra vezetettek az olaszok, ám öt és fél perc alatt fordítottunk Filep két és Roczanov győztes góljával és 3-2-re nyertünk. Magyarország 7 ponttal megnyerte a csoportkört, mögötte Ausztria 5, Olaszország 4, Szlovénia pedig 2 pontot szerzett, így az elődöntőben Szlovénia következett elsőéves serdülőink számára.

A késő délutáni elődöntőben így lehetőség adódott a visszavágásra, ugyanis a csoportkör egyetlen vereségét a szlovénok ellen szenvedték el a magyar fiatalok. A rendes játékidő 1-1 gólt hozott, a magyar találatot Szűcs Ádám lőtte kettős emberelőnyben. A hosszabbításban 8-szor lőttek kapura fiaink, eredménytelenül. A büntetőkből Magyarország jött ki jobban, Szűcs Ádám győztes rávezetésével 2-1-re nyert és szombaton az Ausztria?Olaszország mérkőzés győztesével találkozik a döntőben.

A kaposvári U15-ös torna magyar érdekeltségű mérkőzései:

2016. február 11., csütörtök, 12:30: Magyarország?Ausztria 3-2
2016. február 11., csütörtök, 20:00: Magyarország?Szlovénia 3-4 h.
2016. február 12., péntek, 12:30: Magyarország?Olaszország 3-2
2016. február 12., péntek, 17.00: Magyarország?Szlovénia (elődöntő) 2-1 b.
2016. február 13., szombat, 12:30: Magyarország?Ausztria/Olaszország (döntő)

A magyar U15-ös válogatott kerete a kaposvári tornára:

Kapusok: Farkas Roland (MAC), Horváth Bendegúz (Zalaegerszeg), Horváth Dominik (Fehérvár)
Hátvédek: Bogesic Vedran (MAC), Bulcsú Levente, Falus Ádám, Jarács Roland (UTE), Horváth Milán, Kokas Balázs, Nochta Kristof (Fehérvár), Simon Soma (Miskolc)
Csatárok: Béres Boldizsár, Birke Attila, Kaposi József, Molnár Attila (UTE), Filep Zsombor (Debrecen), Lövei Dávid (Miskolc), Mesterházy Bálint (St. Pölten, AUT), Rétfalvi Kristóf, Roczanov Zsolt, Somogyi Nátán, Szabó Zalán, Szűcs Ádám (Fehérvár)