Minden washingtoni csapat nyert karácsonykor

Az NHL 12. hete számokban.

December 21.

Avalanche?Maple Leafs 4-7
Tyler Bozak pályafutása második mesterhármasát ütötte és akárcsak az elsőt, ezt is a harmadik harmadban hozta össze. A Toronto történetében csak két játékos büszkélkedhet azzal, hogy kettő vagy több alkalommal ütött három gólt a záró játékrészben, az egyik Darryl Sittler (3), a másik Babe Dye (2).
Leo Komarov a Los Angeles után a Colorado ellen is két gólt és egy gólpasszt hozott össze. 1993 óta csak egy játékos volt két egymást követő meccsen 2+1-et összehozni, mégpedig Phil Kessel 2011-ben az Ottawa majd a Calgary ellen.

Predators?Canadiens 5-1
Shea Weber, a Nashville hátvédje pályafutása során nyolcadik alkalommal érte el a tízgólos határt. Az aktív hátvédek között csak Zdeno Chára tud jobbat felmutatni, aki kilenc évadban is eljutott tíz találatig.

Weber blog

Oilers?Jets 3-1
Taylor Hall zsinórban negyedik hazai meccsén szerzett minimum kettő pontot. Az elmúlt 25 évben csak két edmontoni játékos volt képes ilyen szériára, Mike York a 2003/04-es szezonban és Shawn Horcoff a 2007/08-as évadban.
Az Oilers egymás után hetedik hazai meccsét nyerte meg, így egy sikerre van a franchise-rekordtól, amit a Gretzky-féle társaság tart 1985-ből, illetve 1986-ból.

Hurricanes?Capitals 1-2
Az 1991/92-es szezon után másodszor áll az NHL-tabella élén a Washington a karácsonyi szünet idején.

December 22.

Flames?Jets 4-1
Johnny Gaudreau a Boston után a Winnipeg ellen ütötte a második mesterhármasát a hónapban. A Calgary színeiben utoljára Jarome Iginla ütött két triplát egy hónapban még 2003 februárjában.
Johnny Gaudreau 113. meccsén szerezte 100. pontját. A Calgaryban az elmúlt 25 évben csak egy gyorsabb játékos akadt, mégpedig Szergej Makarov, aki 1990. október 30-án szerezte 100. pontját a 93. meccsén.

Bruins?Blues 0-2
Jake Allen 71. meccsén a tízedik shutoutját szerezte. Az aktív mezőnyben csak három hálóőr volt gyorsabb a St.Louis kapusánál, Martin Jones (45), Steve Mason (53) és Antti Niemi (69).

Rangers?Ducks 3-2
Derick Brassard duplázott a meccsen, a hónapban harmadik alkalommal. Az elmúlt tíz évben csak két játékos volt, aki egy naptári hónapban három meccsen is minimum kétszer eredményes volt a Rangersben, Marián Gáborík 2009 novemberében és Rick Nash 2014 januárjában.

Coyotes?Maple Leafs 3-2
A 39 éves Shane Doan két gólt ütött a mérkőzésen. A Winnipeg/Arizona-franchise történetében csak két idősebb játékos volt, aki duplázni tudott, Bobby Hull és Ray Whitney. Előbbi 1979. november 14-én a Hartford ellen, utóbbi 2011. október 27-én a Devils ellen.

Red Wings?Devils 3-4
A Detroit hátvédje, Niklas Kronwall 708. meccsét játszotta a csapatban, amivel a házi rangsorban a kék vonalas játékosok között feljött a negyedik helyre Reed Larson mellé.

December 26.

Capitals?Canadiens 3-1
A Caps mellett győzött a város amerikaifoci és a kosárcsapata is, előbbi a Phillyt, utóbbi a Brooklynt verte meg. Majdnem napra pontosan 32 éve fordult elő utoljára, hogy a fővárosi csapatok egyaránt győzni tudtak az NHL-ben, az NFL-ben és az NBA-ben is. 1983. december 17-én a Capitals a Leafs, a Bullets a Cavaliers, a Redskins a Giants ellen győzött.

Lightning?Blue Jackets 5-2
Steven Stamkos 32 másodperc alatt ütött két emberelőnyös gólt, amivel új franchise-rekordot állított fel. A korábbi csúcs Pavel Kubina nevéhez fűződött, aki 2004. január 27-én 54 másodperc alatt kétszer köszönt be fórból a Pittsburghnek.

stamkos

Bruins?Sabres 3-6
Phil Housley után Jack Eichel a Buffalo történetének második legfiatalabb játékosa, aki négy pontot szerzett egy meccsen.
A Buffalo történetében mindössze három újonc játékos volt, aki 2-2 gólt és gólpasszt szerzett egy mérkőzésen, Peter McNab (1975), Alan Haworth (1981) és Mal Davis (1983).

Kings?Coyotes 4-3
Anze Kopitar szezonbeli harmadik gólját szerezte a hosszabbításban, amivel beállította Yanic Perreault (1995/96) és Jozef Stümpel (1999/2000) franchise-rekordját.
Drew Doughty 216. gólpasszát jegyezte a Kings mezében, amivel a hátvédek listáján befogta a harmadik helyen álló Steve Duchesne-t.
Milan Lucic 600. NHL-mérkőzését játszotta.

Hurricanes?Devils 3-1
Justin Faulk egy-egy gólt és gólpasszt szerzett a mérkőzésen, így november hónap után decemberben is 11 pontot gyűjtött. Ilyen termékeny hónapja hat éve nem volt carolinai hátvédnek, 2009 decemberében és 2010 januárjában Joni Pitkanen 11, illetve 12 pontot szerzett.

Wild?Pens 1-3
A Pittsburgh hátvédje, Kris Letang 301. pontját szerezte a csapatban, amivel a hátvédek rangsorában befogta a negyedik helyen álló Larry Murphyt.

December 27.

Jets?Penguins 1-0
A Winnipeg Bryan Little büntetőjével győzött a Pens felett. Ez volt az NHL történetének negyedik olyan egygólos mérkőzése, ahol egyetlen eredményes büntetőlövés döntött. A korábbi három mérkőzés: 1936. január 16., Rangers?Leafs 1-0, gólszerző: Bert Connely; 2006. március 19., Penguins?Leafs 0-1, gólszerző: Chad Kilger; 2014. április 12. Rangers?Devils 0-1, gólszerző: Brian Gionta.

Panthers?Blue Jackets 3-2
A Florida egymás után hatodik mérkőzését nyerte meg, a délkeleti franchise 2008 márciusában épített ilyen sorozatot utoljára.

Stars?Blues 3-0
Kari Lehtonen idénybeli első shutoutját jegyezte, ami azt jelenti, hogy az elmúlt hat évben mindig volt legalább egy hibátlan mérkőzése a texasi csapat mezében. Ilyen sorozatot csak három kapus tudhat magáénak a Dallasban, Cesare Maniago (9), Marty Turco (9) és Gilles Meloche (6).

Flames?Oilers 5-3
A Calgary egymás után 11. hazai meccsét nyerte meg, amivel új franchise-rekordot állított fel.

Avalanche?Coyotes 1-2
Mikkel Bödker szezonbeli harmadik gólját szerezte a hosszabbításban, amivel beállította Paul MacLean (1983/84), Shane Doan (2009/2010) és Oliver Ekman-Larsson (2014/2015) franchise-rekordját.

Ducks?Flyers 4-2
Teemu Selanne után Ryan Getzlaf a második anaheimi játékos, aki elérte 700 pontos határt a csapatban. A finn szélső 988 ponttal tartja a franchise-rekordot.