Kane megdöntötte Hull rekordját

Az NHL 9. hete számokban.

November 30.

Rangers?Hurricanes 4-3
A New York egymás után 11. meccsét nyerte a Carolina ellen a Gardenben. Ezzel beállította a franchise-rekordot, ugyanis 1990 januárja és 1992 novembere között szintén 11 alkalommal verte a Philadelphiát.
A ligában a Rangersé az ötödik leghosszabb aktív sorozat. A Ducks a Flames ellen 21, a Penguins a Jets ellen 14, a Sharks az Avalanche ellen 13, míg a Flyers a Hawks ellen 12 alkalommal győzött zsinórban hazai pályán.
Henrik Lundqvist 352. meccsét nyerte a New Yorkban. Ezzel az egy franchise-ban elért győzelmeket tekintve feljött a harmadik helyre megelőzve Terry Sawchukot. A lista élén továbbra is Martin Brodeur áll, míg a második Tony Esposito. Előbbi 688 győzelmet szerzett a New Jersey mezében, utóbbi 418-at a Chicago szerelésében.

Leafs?Oilers 3-0
Garret Sparks a Toronto történetének első kapusa, aki shutouttal debütált a ligában. A ligában egyébként 25-ször fordult elő ugyanilyen bemutatkozás, 2000 óta összesen hét, utoljára 2014. november 24-én, amikor Troy Grosenick, a Sharks hálóőre 45 lövést fogott Carolinában. Érdekes azonban, hogy hazai jégen több mint 30 éve nem született ilyen bravúr, 1984. február 26-án a Quebec kapusa, Mario Gosselin húzta le a rolót a St. Louis ellen.

sparks

Islanders?Avalanche 5-3
Jarome Iginla 1416. meccsét játszotta, amivel befogta a 29. helyen álló Al MacInnist.
A New York csatára, Josh Bailey félezredik mérkőzését játszotta.

December 1.

Canadiens?Blue Jackets 2-1
A Montreal zsinórban negyedszer verte a Columbust és mind a négy találkozón Max Pacioretty szerezte a győztes találatot.
Michel Therrien, a Montreal edzője 700. meccsén állt a kispad mögött.

Red Wings?Sabres 5-4
Justin Abdelkader két gólt lőtt, egy gólpasszt adott és bunyózott egyet és ezzel pályafutása során először csinálta meg a Gordie Howe?mesterhármast.

Flames?Stars 4-3
A Calgary az utolsó harmadban háromgólos hátrányt ledolgozva fordított. Az elmúlt 27 évben mindössze két ilyen eset fordult elő a kanadai csapatnál, 2008. február 5-én a Phoenix elleni 4-3-as és 2011. március 26-án az Edmonton elleni 5-4-es mérkőzésen.

Blues?Panthers 1-3
Kristian Huselius, Olli Jokinen és Radek Dvorák után Derek MacKenzie a Florida történetének negyedik játékosa, aki úgy szerzett két gólt, hogy egyik találatánál sem volt gólpasszos.
A Florida 2009. október 22-e után győzött ismét St.Louisban. A Panthers mérlege az elmúlt hat évben öt vereség és egy döntetlen volt.

Sharks?Penguins 1-5
1997. október 22-e után győzött ismét a Pittsburgh San Joséban. Az azóta lejátszott 12 meccsen a Pens kilencszer kikapott és háromszor döntetlent játszott.

Kings?Canucks 2-1
Anze Kopitar pályafutása hatodik gólját szerezte alapszakaszmeccs hosszabbításában, ezzel franchise lista élére ugrott, megelőzve a Luc Robitaille, Zigmund Pálffy kettőst.

Blackhawks?Wild 1-2
A Chicago mestere, Joel Quenneville 1400. meccsén állt a kispad mögött, ezzel befogta a hatodik helyen álló Pat Quinnt.

December 2.

Islanders?Rangers 2-1
A Rangers első meccsét játszotta a városi rivális új csarnokában, a Barclays Centerben. A Rangers az Islanders vendégeként csak egyszer játszott a Nassau csarnokon kívül 2014-ben, amikor szabadtéren játszottak a Yankees stadionjában.
1942. március 3-a után játszott a Rangers vendégként New York Cityben. 73 éve a régi Gardenben 4-4-es döntetlent játszott a Rangers a Brooklyn Americans ellen.

Jets?Leafs 6-1
Connor Hellebuyck pályafutása második meccsét is győzelemmel zárta. A Trashers/Jets-franchise történetében csak Kari Lehtonen tudta megnyerni első két meccsét újoncként 2004. márciusában.

December 3.

Senators?Blackhawks 4-3
Patrick Kane egymás után 21. meccsén szerzett pontot, amivel beállította Bobby Hull 1971/72-es franchise-rekordját.
Mindössze öt aktív játékos van, aki csapata leghosszabb pontszerző rekordjának a tulajdonosa. A már említett Kane mellett Corey Perry (Ducks), Ryan Johansen (Jackets), Patrik Eliás (Devils) és Steven Stamkos (Lightning).
A Chicago bekkje, Michal Rozsival a 900. mérkőzését játszotta.

kane

Redwings?Coyotes 5-1
Góllal ünnepelte 700. meccsét a Detroitban Niklas Kronwall. A vörösök mezében mindössze öt hátvéd jutott 700 meccsig Nicklas Lidström, Marcel Pronovost, Red Kelly, Reed Larson és Gary Bergman.

Predators?Panthers 1-2
A Florida egymás után ötödik idegenbeli meccsét nyerte, amivel beállította a franchise-rekordot.
A Florida 1999. december 11. után győzött Music Cityben, 16 éve 4-2-re nyert a Panthers.

Rangers?Avalanche 1-2
Jarome Iginla 1418. meccsét játszotta, amivel megelőzte a 28. helyen álló Luke Richardsont.

Canadiens?Capitals 2-3
Barry Trotz edző 620. sikerét jegyezte, amivel befogta a 10. helyen álló Bryan Murrayt.

December 4.

Flames?Bruins 5-4
Johnny Gaudreau a hosszabbításban szerzett góljával ért el mesterhármast. A Calgary történetében csak egyszer fordult ilyen elő, 1983. október 30-án, amikor a Flames 4-3-ra verte a Vancouvert Eddy Beers triplájának köszönhetően. Ez a találkozó volt egyébként a Calgary történetének első alapszakaszgyőzelme a hosszabbításban.
A Calgary csatára, Matt Stajan 800. meccsét játszotta.

Sabres?Coyotes 5-2
Matt Moulson, a Buffalo csatára félezredik meccsén lépett jégre.

Devils?Flyers 3-4
Mike Cammalleri, a New Jersey szélsője 100. emberelőnyös gólját ütötte, ezzel holtversenyben a 151. helyen áll.

Ducks?Sharks 1-0
Az Anaheim a szezonban másodszor győzte le 1-0-ra a San Josét. A Ducks két 1-0-s sikert egy szezonban egy csapat ellen eddig csak egyszer ért el, a 2002/03-as szezonban, amikor a Minnesotát verte kétszer 1-0-ra.

December 5.

Hurricanes?Canadiens 3-2
A Montreal csatára, Daniel Carr az első meccsén, az első shiftben, az első lövéséből gólt szerzett. A Habs mezében utoljára erre Mark Hunter volt képes 1981. október 8-án a Hartford elleni 5-5-ös derbin.
Jeff Skinner harmadszor duplázott pályafutása során a Montreal ellen. Amióta a Carolina elköltözött Hartfordból, azaz az 1997/98-as szezon óta csak két játékos volt, aki minimum kétszer is két gólt szerzett a kanadai csapat ellen, Eric Staal (4) és Erik Cole (3).

Jets?Capitals 2-1
Connor Hellebuyck pályafutása harmadik meccsét is megnyerte és egyik találkozón sem kapott egy gólnál többet. Ilyen bemutatkozásra eddig három kapus volt képes az NHL történetében, Richard Sevigny (Canadiens) 1979 novemberében, Blaine Lacher (Bruins) 1995 januárjában és Antero Niittymaki (Flyers) 2004 februárjában.

Kings?Penguins 5-3
A Los Angeles védője, Jake Muzzin három pontot szerzett a második harmadban. Utoljára ilyet egy játékrészben közel hat éve nem szerzett kaliforniai bekk. Jack Johnson 2010. február 4-én három pontot szerzett az Anaheim ellen a záró harmadban a 6-4-re megnyert találkozón.

Senators?Islanders 3-2
A Chicago után a New York ellen is három ponttal zárt Erik Karlsson, a Sens kapitánya. 2009. novemberében Filip Kuba volt az utolsó ottawai hátvéd, aki egymást követő két meccsen három pontot termelt.

Red Wings?Predators 5-4
Shea Weber a Nashville történetének első hátvédje, aki  mesterhármast ütött.
Weber mindhárom gólját emberelőnyből szerezte. Az elmúlt húsz évben csak két hátvéd ért el triplát előnyben, a columbusi Bryan Berard a Phoenix elleni 5-2-es meccsen és a dallasi Phillipe Boucher a Los Angeles elleni 5-2 alkalmával.

Wild?Avalanche 3-0
Darcy Kuemper és Devan Dubnyk együttesen ért el shutoutot a Colorado ellen. Ez volt a Wild történetének első hibátlan meccse, amelyen két kapus közösen ért el shutoutot.

December 6.

Blackhawks?Jets 3-1
Patrick Kane egymás után 22. meccsén is szerzett pontot, ezzel megdöntötte Bobby Hull franchise-rekordját, ami az 1971/72-es szezonban született.

Hurricanes?Coyotes 5-4
Justin Faulk a Hartford/Carolina-franchise történetének harmadik bekkje, aki döntetlen állásnál győztes gólt szerzett az utolsó percben. Korábban ez Joel Quenneville-nek sikerült 1986-ban és Glen Wesleynek 1999-ben.
Faulk már kilenc emberelőnyös gólnál jár a szezonban. Amióta a Hartford Raleighbe költözött, csak egy hátvéd szerzett ennyi találatot előnyből egy szezonban, mégpedig Anton Babcsuk a 2008/09-es évadban.

justin faulk

Devils?Panthers 4-2
Roberto Luongo 886. meccsét játszotta, amivel beérte az örökranglista hetedik helyén álló Tony Espositót.

Kings?Bolts 3-1
Anze Kopitar 400. gólpasszát szerezte a Los Angelesben. Korábban ez csak öt játékosnak sikerült a koronás mezben, a Marcel Dionne (757), Wayne Gretzky (672), Dave Taylor (638), Luc Robitaille (597), Bernie Nicholls (431) kvintettnek.

Az Arizona hátvédje, Zbynek Michálek 564. meccsét játszotta a csapatban és ezzel a védők rangsorában befogta a második Randy Carlyle-t. A lista élén 1098 mérkőzéssel Teppo Numminen áll.