Eliás a 20. szezonját kezdte a Devilsben

Az NHL 8. hete számokban.

November 23.

Flyers?Hurricanes 3-2
Murray Baron és Dmitrij Juskevics után Shayne Gostisbehere a Philly történetének harmadik újonca, aki alapszakasz meccs hosszabbításában gólt tudott szerezni. Barron 1991. március 13-án a Canucks, Juskevics a 1993. április 16-án a Hartford otthonában talált be a ráadásban. Mindkét mérkőzést 5-4-re nyerte a Flyers.

Rangers?Predators 3-0
A Rangers egymás után kilencedik hazai meccsét nyerte meg, ilyen sorozatot utoljára 1971. november 10. és december 15. között értek el a kékek.
A Rangers 21 meccs után 16 győzelemmel és 34 ponttal áll, ez a franchise történetének legjobb idénykezdete.
Henrik Lundqvist 351. győzelmét szerezte a Rangers mezében. Az egy csapatban szerzett győzelmeket tekintve ezzel feljött a harmadik helyre Terry Sawchuk mellé, aki szintén ugyanennyi meccset nyert a Detroit szerelésében. A lista élén Martin Brodeur áll (688/New Jersey), a második helyen Tony Esposito (418/Chicago).
A Rangers hátvédje, Keith Yandle a 600., a Predators csatára, James Neal az 500. meccsét játszotta.

Capitals?Oilers 1-0
A Washington története során másodszor nyert úgy 1-0-ra alapszakaszmeccset, hogy az egyetlen találatot hátvéd szerezte. Az Edmonton ellen Dmitrij Orlov volt eredményes, míg az Islanders ellen 2000. november 24-én Dmitrij Mironov.

Jets?Avalanche 1-4
A Colorado csatár Matt Duchene tízedik gólját szerezte a hónapban. 2006 januárja óta nem fordult elő, hogy a denveri csapatban egy naptári hónapban tíz gólig jusson bárki. Közel tíz éve az Alex Tanguay, Marek Svatos páros egyaránt tízszer köszönt be.

Panthers?Kings 1-3
Marián Gáborík, a Los Angeles szélsője a 900. meccsét játszotta. A 2000-es draftból, amelyből a szlovák szélső is kikerült, mindössze három játékos jutott el 900 meccsig, a Scott Hartnell (1052), Nick Schultz (981), Justin Williams (938) trió.
Jaromír Jágr pályafutása 590. emberelőnyös pontját szerezte a mérkőzésen, ezzel befogta a tizedik helyen álló Nicklas Lidströmöt.

gaborik

Leafs?Bruins 3-4
Brad Marchand pályafutása 17. emberhátrányos gólját szerezte a Toronto ellen. A Boston csatára a 2009/10-es szezonban mutatkozott be az NHL-ben, az azóta eltelt időben senki sem ütött többet nála hátrányból.
A Leafs hátvédje, Roman Polák az 500. meccsét játszotta.

November 24.

Ducks?Flames 5-3
Az Anaheim egymás után 21. győzelmét szerezte a Calgary ellen, amely 2004. január 19-én győzött utoljára a Honda Centerben 5-1-re. A 21-es sorozat megosztva minden idők második leghosszabb nyerő sorozata, a csúcsot a Flyers tartja, amely 1980. február 17. és 1987. január 29. között egymás után 23-szor győzte le hazai pályán a Pittsburghöt.
Az anaheimi Cam Fowler 125. gólpasszát adta a csapatban, ezzel a hátvédek listáján feljött a harmadik helyre Oleg Tverdovszkij elé. A lista első két helyén Scott Niedermayer (204) és Francois Beauchemin (126) áll.

Stars?Senators 4-7
Az Ottawa 2008. december 20-a után győzött ismét a Dallas otthonában. Hét éve 5-4-re nyert a kanadai gárda hosszabbítás után.

November 25.

Penguins?Blues 4-3
Sidney Crosby gólt lőtt a St.Louisnak, ezzel anyaegyesületét kivéve most már minden csapatnak a hálóját bevette legalább egy alkalommal.
Malkin pályafutása kilencedik gólját szerezte alapszakaszmeccs hosszabbításában. Ezzel befogta a második helyen álló Jaromír Jágrt és már csak Mario Lemieux van előtte, aki 11 gólig jutott.

Bruins?Red Wings 3-2
Pavel Dacjuk a 300. gólját szerezte a Detroitban. Ezzel a házi örökranglistán a nyolcadik helyet foglalja el holtversenyben jelenlegi csapattársa, Henrik Zetterberg mellett. A Red Wings kilenc olyan játékost tud felmutatni, aki minimum 300 gólt szerzett a csapat színeiben. Ez a legtöbb az NHL-ben a Canadiens 8, a Flyers 7, a Bruins és a Penguins 5 300 gólos játékossal rendelkezik.

Devils?Blue Jackets 1-2
Patrik Eliás első mérkőzését játszotta a szezonban, ezzel 20. idényét kezdte a csapatban. Mindössze 18 játékos volt az NHL történetében, amely minimum két évtizedet húzott le egy franchise-ban. A rekorder a Boston (Johnny Bucyk, Ray Bourque, Dit Clapper), Detroit (Gordie Howe, Alex Delvecchio, Steve Yzerman), New Jersey (Ken Daneyko, Martin Brodeur, Patrik Eliás) trió, amely 3-3 játékost tud felmutatni.

elias

Islanders?Flyers 3-1
Kyle Okposo 20. győztes gólját szerezte a New York színeiben. Az Islanders történetében csak két amerikai születésű játékos jutott eddig, Pat LaFontaine (35) és Mark Parrish (25).

Avalanche?Senators 3-5
Shane Prince a hatodik ottawai játékos, aki első NHL-mérkőzésén duplával mutatkozott be a csapatban. Korábban ez az Alexandre Daigle (1993), Derek Mayer (1994), Bruce Gardiner (1996), Ivan Ciernik (2001), Erik Condra (2011) kvintettnek sikerült.

Rangers?Canadiens 1-5
A New York centere, Derick Brassard 300. pontját szerezte a mérkőzésen.

Capitals?Jets 5-3
Barry Trotz, a fővárosiak mestere a 617. győzelmét szerezte, amivel befogta a 11. helyen álló Jacques Lemaire-t.

November 27.

Blackhawks?Ducks 3-2
A Chicago az utolsó két percben két gólt szerezve egyenlített, majd a győzelmet is megszerezte. A Chicago 89 éve nem volt képes ilyen bravúrra, 1926. december 29-én a Montreal Maroons ellen dolgozott le kétgólos hátrányt az utolsó két percben. A Hawks az utolsó 75 másodpercben Dick Irvin és Charley “Rabbit” McVeigh góljával egyenlített, majd Mickey MacKay találatával a hosszabbításban 5-4-re győzött.

Capitals?Lightning 4-2
Barry Trotz a 618. győzelmét szerezte, amivel megelőzte Jacques Lemaire-t és feljött a 11. helyre. Trotz 1300. meccsén állt a kispad mögött, ezzel a 10. helyet foglalja el az edzők között.
Anton Stralman, a vendégek hátvédje félezredik meccsén lépett jégre.

Flyers?Predators 3-2
Shayne Gostisbehere a Philly történetének első újonca, aki egy szezonban két gólt is szerzett a ráadásban. A két hosszabbításos találat mindössze kilenc meccsen jött össze az újonc hátvédnek, gyorsabban, mint bárkinek az ötperces ráadás 1983/84-es bevezetése óta.
Az NHL történetében csak három olyan hátvéd volt, aki újoncként kétszer is gólt szerzett a hosszabbításban, Brent Seabrook (2005/06), Cam Fowler és P.K. Subban (2010/11)
Pekka Rinne, a vendégek kapusa 400. meccsét védett. Mindössze három finn kapus jutott korábban eddig, Miikka Kiprusoff (623), Kari Lehtonen (520) és Niklas Backström (409).

NHL 2014 - Oct 25 - DET vs PHI - Defenseman Shayne Gostisbehere (#53) of the Philadelphia Flyers makes his NHL debut

Blues?Blue Jackets 3-1
A Columbus szezonbeli első 23 meccse a rendes játékidőben eldőlt, ez új franchise-rekord. Legutóbb az Islandersnek volt ilyen sorozata, az 1998/99-es szezonban az első 27 meccse véget ért a rendes játékidőben.

Panthers?Islanders 3-2
Roberto Luongo 882. meccsén a 408. sikerét jegyezte, előbbivel feljött a nyolcadik helyre Glenn Hallt megelőzve, utóbbival befogta a nyolcadik John Vanbiesbrouckot.
A szétlövések során egymás után kilenc büntetőt értékesítettek a játékosok, ami új NHL-rekord. A korábbi csúcs hat volt és 2013. október 22-én született a Washington?Winnipeg meccsen.

Devils?Canadiens 2-3
Andrej Markov a harmadik montreali hátvéd, aki 400. gólpasszig jutott a csapatban, ez korábban csak a Larry Robinson (686), Guy Lapointe (406) kettősnek sikerült. A Montreal az első csapat az NHL-ben, amelynek három hátvédje is 400 gólpasszig jutott. Öt csapatnak van két 400-as védője, a Bostoonnak (Ray Bourque, Bobby Orr), a Chicagónak (Doug Wilson, Pierre Pilote), a New Yorknak (Brian Leetch, Ron Greschner), a Torontónak (Borje Salming, Tomás Kaberle) és a Calgarynak (Al MacInnis, Gary Suter).

Wild?Jets 1-3
Kari Lehtonen után Connor Hellebuyck a második Atlanta/Winnipeg-kapus, aki győzelemmel mutatkozott be a franchise-ban. Lehtonen 2004. március 19-én a Florida elleni 3-2-es meccsen mutatkozott be.

Coyotes?Flames 2-1
Dave Tippett, a hazaiak mestere 500. győztes meccsét ünnepelhette, ezzel az aktív edzők között a kilencedik helyet foglalja el.

November 28.

Kings?Blackhawks 3-2
Patrick Kane zsinórban 19. meccsén szerzett pontot, ezzel az amerikai születésű NHL-játékosok között új rekordot állított fel, megelőzve a 18 meccsig jutó Eddie Olczyk, Phil Kessel párost.
Kane 600. meccsét játszotta a Chicagóban, ezzel a 27. a házi ranglistán.
Marián Gáborík pályafutása 10. gólját ütötte a ráadásban, ezzel az aktív játékosok között a tizedik.

Canadiens?Devils 2-3
A New Jersey az utolsó 10 percben kétgólos hátrányt dolgozott le idegenben, majd a hosszabbításban győzött. Bármilyen hihetetlen, ugyanilyen szituációban ez volt a Devils történetének mindössze harmadik sikere.

Wild?Stars 3-4
A Dallas az utolsó harmadban háromgólos hátrányt ledolgozva nyert. Ilyen bravúrt 2007. március 30-án produkált a texasi gárda a Detroit elleni 4-3-as meccsen.
A Dallas kapusa, Antti Niemi 200. győzelmét szerezte, míg csapattársa, Patrick Eaves 500. meccsét játszotta.

Lightning?Islanders 2-3
Az Islanders kapusa, Thomas Greiss 100. sikerét érte el, míg mezőnyjátékosa, Mihail Grabovszkij félezredik meccsét játszotta.

Rangers?Flyers 0-3
A Philly az utolsó tíz alapszakaszmeccsén pontot sem szerzett a Gardenben, utoljára 2011. február 20-án győzött 4-2-re.
A Flyers 2009. december 30-án úszta meg kapott gól nélkül a Gardenben, amikor 6-0-ra győzött és Michael Leighton 22 lövést fogott.

Avalanche?Jets 5-3
Matt Duchene 11 gólt szerzett a hónapban, ilyen teljesítményre közel 13 éve nem volt képes denveri játékos, 2003 februárjában Milan Hajduk ütött egy tucatot.

Penguins?Oilers 2-3
Az Edmonton 2006. január 10-én győzött utoljára Pittsburghben 3-1 arányban.

November 29.

Red Wings?Panthers 1-2
Brian Campbell majdnem tíz év után ütötte meg pályafutása második gólját a hosszabbításban. Az elsőt 2005. december 1-én szerezte, még a Buffalo színeiben a Montreal ellen. A góllal Campbell a Florida történetének legidősebb hátvédje lett, aki a hosszabbításban betalált, Jassen Cullimore 2008-as rekordját adta át a múltnak.
A vendégek kapujában Roberto Luongo a 883. mérkőzését játszotta, amivel megelőzte az eddigi nyolcadik John Vanbiesbrouckot. Luongo még idén feljöhet a hatodik helyre, megelőzve a Glenn Hall (906), Tony Esposito (886) kettőst.
Az 1967-es bővítés óta Dylan Larkin mindössze a negyedik detroiti újonc, aki tíz gólig jutott az első szezonjában. Az elmúlt közel fél évszázadban ez csak a Bill Lochead (1974/75),Steve Yzerman (1983/84), Szergej Fjodorov (1990/91) hármasnak sikerült.