Malkin egyedül verte a Minnesotát

A Penguins orosz centere csapata mind a négy góljából kivette a részét. Thornton egykori csapatát verte, Jones duplán ünnepelt.

Jevgenyij Malkin nagy napját hozta a Penguins?Wild találkozó. A Pittsburgh a mérkőzés feléig háromgólos előnyt épített az orosz center 2-2 góljának és gólpasszának köszönhetően. 4-1 után a Pens kicsit kiengedett, de ez csak arra volt elég, hogy Minnesota 2 góllal szorossá tegye a mérkőzést. A Penguins 2 elvesztett mérkőzés után győzött ismét.

Ha nehezen is, de begyűjtötte a pontokat a nyugati első Dallas a Buffalo otthonában. A Sabres kevesebb mint 7 perccel a vége előtt 42 másodperc alatt kiegyenlítette kétgólos hátrányát, ám a második találatot egy challenge után érvénytelenítették les címén. A Stars sikerét végül Tyler Seguin biztosította be.

A San Jose kétszer is hátrányban volt Bostonban, mégis nyerni tudott. A Sharks a második harmad derekán döntötte el a mérkőzést, amikor egygólos hátrányban három és fél perc alatt háromszor vette be Rask hálóját. A Bruins egykori kapitánya, Joe Thornton 2 gólpassz mellett győztes gólt szerzett.

A játéknap egyetlen szétlövését a Flyers?Kings mérkőzés hozta, amely végül a vendégek sikerével zárult. A Los Angeles kevesebb mint egy perccel a vége előtt Milan Lucic góljával harcolta ki a ráadást, ahol nem született találat, így büntetők jöttek, ahol Anze Kopitar rávezetésével megszerezték a pluszpontot.

A Columbus minden harmadban szerzett 1 gólt, ez pedig elég volt a St.Louis elleni mérkőzésen. A Jackets 3 találatából Brandon Saad 2-t vállalt magára, közte a győztes találatot. A szezont 8 vereséggel kezdő Columbus az utolsó 7 meccséből 5-öt megnyert.

Alsóházi csatát nyert a Toronto, amely hazai jégen verte magabiztosan a Coloradót. A Leafsben P.A. Parenteau duplázott, Peter Holland 3 gólpasszt adott. A kanadai gárda a szezon eleji sikertelenség után kezd magához térni, az utolsó 5 meccséből 4-et megnyert és csak az NHL listavezető Rangers otthonában kapott ki.

A két kapus közötti különbség döntött Nashville-ben. Amíg a Predatorsban Pekka Rinne 38 lövést fogott és 95%-os hatékonysággal védett, addig a Ducksnál Frederik Andersen 10 lövésből 3 gólt kapott és már a mérkőzés fele előtt lecserélték.

A New Jersey 8 éve nem nyert Calgaryban, mint ahogyan kedden sem. A Flames a Matt Stajan, David Jones kettősnek köszönhetően nyújtotta tovább a sorozatot, mindkét játékos 1-1 gólt és gólpasszt tett a közösbe, ám utóbbi győztes találatot szerzett, ami egyben pályafutása 100. gólja is volt.