Megvan a Columbus első sikere

Így nincs már nyeretlen csapat az NHL-ben. A Montreal kilenc sikernél jár, Bödker és Ward triplázott, a Chicago nyerte a tavalyi döntő visszavágóját.

A Columbus fordulatos mérkőzésen legyőzte a Coloradót és megszerezte az első győzelmét. A denveri mérkőzésen az Avs ragadta meg a vezetést, ám Boone Jenner duplájával még a harmad vége előtt fordítottak a vendégek. A második etap a hazaiaké volt, akik két gólt ütöttek és előnnyel várhatták az utolsó felvonást. Az utolsó harmad azonban ismét a Columbusé volt, három perc alatt ütött két góllal fordított és első sikerét ünnepelhette.

Mikkel Bödker triplájának és Anders Lindback 35 védésének köszönhetően győzött a Coyotes az Ottawa otthonában. A dán balszélsőnek ez volt karrierje harmadik triplája. Az Arizontában megszakadt Antoine Vermette nagy sorozata, aki zsinórban lejátszott 482 mérkőzés után nem lépett jégre.

cbj

Az Islanders győzni tudott a Blues otthonában és 11 év után távozott ismét pontokkal St. Louisból. A New York sikere nem jött könnyen több mint tíz év után, hiszen a hazaiak a záró harmadban kétgólos hátrányt dolgoztak le. A döntés így a hosszabbításra maradt, ahol a befejezés előtt egy perccel Mihail Grabovszkij gólja döntött a vendégek javára.

A hazai jégen eddig hibátlan Nashville hosszabbítás után meglepetésre kikapott a Pittsburghtől. A rendes játékidő 1-1-es eredményt hozott, így jöhetett a ráadás, amely mindössze 41. másodpercig tartott, Phil Kessel góljáig.

Henrik Lundqvistnak köszönhetően mentet pontot a Rangers Philadelphiában. A svéd hálóőr összesen 46 lövést fogott, ebből 18-at a harmadik játékrészben és még ötöt a ráadásban. A szétlövések során azonban már ő sem tudta megállítani a Flyerst, amely Sam Gagner és Claude Giroux találataival bezsebelte az extra pontot.

A Minnesota lenullázta az Anaheimet, ahol egyre forróbb a kispad Bruce Boudreau alatt. A hazaiak kapujában Devan Dubnyknak nem kellett megszakadnia a shutoutért, mindössze 15 lövést hárított a mérkőzésen. A Wild és a Ducks éppen ellenkező produkciót nyújt a szezonban, előbbi a hetedik meccsén az ötödik győzelmét szerezte, utóbbi a hetedik meccsén az ötödik vereségét gyűjtötte be.

A New Jersey győzni tudott a Buffalo otthonában és ezzel egymás után negyedik győzelmét szerezte. A Devils Adam Henrique és Mike Cammalleri remek játékának köszönheti a sikert, előbbi duplázott és egy gólpasszt adott, utóbbi éppen fordítva. A Sabres kapujában Linus Ullmark élete első NHL-mérkőzésén védett.

A Toronto 52 lövést küldött a Canadiens kapujára, de így sem tudta megállítani a Montrealt, amely kilencedik mérkőzését is megnyerte és egy sikerre került az NHL-rekordtól. A Habs újabb sikerét a Max Pacioretty, PK Subban és és a bombaformában védő Carey Price szállította. A hátvéd és a szélső egy-egy gólt és gólpasszt tett a közösbe, a tavalyi év legjobb játékosa 49 lövést fogott.

A Florida hiába került hátrányba már a második percben Dallasban, végül sima 6-2-es győzelemmel távozott Texasból. A Panthers Jaromír Jágr és Nick Bjugstad vezetésével négy góllal válaszolt és meg sem állt hat találatig. A Stars kapuspárosa a Niemi, Lehtonen kettős mindössze 80%-kal védett.

A tavalyi finálé óta először találkozott egymással a Chicago és a Tampa, ahol egyetlen gól döntött a hosszabbításban. Akárcsak tavasszal, most is a bajnok Hawks bizonyult jobbnak, köszönhetően Corey Crawfordnak, aki 21 védéssel shutoutot ért el. A találkozó egyetlen gólját Toews ütötte a ráadás 17. másodpercében.

Kétgólos hátrányt ledolgozva győzött a Red Wings a Vancouver otthonában. A Canucks hiába vezetett 2-0-ra 45 percig, a Detroit két és fél perc alatt egalizált és kiharcolta a ráadást. 2-2 után jöhetett a hirtelen halál, amelyet Gustav Nyquist zárt le 70 másodperccel a dudaszó előtt.

Három vereség után győzött ismét a San Jose, amely Joel Ward triplájának köszönhetően a Carolinát verte magabiztosan. A Sharks szélsője nemcsak pályafutása második mesterhármasának örülhetett, hanem annak is, hogy első góljával megszerezte a 100. találatát az NHL-ben. A Hurricanes nyolc idei meccséből a hatodikat bukta el.