20 év után nyert a Carolina Denverben

Nemcsak a Hurricanes, de a Bruins és az Oilers is lezárta negatív sorozatát.

Hatvan percig nem született gól Denverben a Colorado?Carolina mérkőzésen. A hosszabbítás viszont meghozta a gólt, a második perc végén Victor Rask talált be, ezzel pluszponthoz juttatva a vendégeket. A Hurricanes kapujában Cam Ward 26 védéssel karrierje 23. hibátlan mérkőzését teljesítette. A Carolina 1996. február 16-án még Hartford néven tudott utoljára győzni a Colorado otthonában.

A nap legjobb mérkőzést Bostonban játszották, ahol hosszabbítás után gyűjtötte be a plusz pontot a Philadelphia. A Flyers az első harmadban kétszer szerzett vezetést, de ezután a Bruins vette a kezébe az irányítást és három gólt ütve 4-2-re fordított. A záró harmad és a hosszabbítás azonban ismét a vendégekről és elsősorban a Claude Giroux, Mark Streit kettősről szólt. A Philly csapatkapitánya először szépített, majd győztes gólt szerzett a ráadásban. A svájci bekk az előkészítésből vette ki a részét, három gólpasszt adott, kettőt Girouxnak, egyet pedig az egyenlítő találatot szerző Wayne Simmondsnak. A Flyers a győzelemmel megszakította a Bostonnal szembeni hatmeccses kudarcsorozatát.

A szezont négy vereséggel kezdő Edmonton elindult felfelé, egymás után harmadszor is győzött és megszakította a Red Wings elleni nyolcas nyeretlenségi sorozatát. Az Oilers Cam Talbot és Connor McDavid vezetésével nyert a Detroit ellen, az idei draft legelső választottja győztes gólt szerzett, a vasak között a Rangerstől igazolt kapus 29 lövést fogott.

talbot

Szétlövések után nyert a Sabres a Toronto ellen és megszerezte idénybeli második sikerét. A Leafs az 55. percig tartotta egygólos előnyét, amikor Evander Kane egyenlített, aki ezzel nemcsak kiharcolta a hosszabbítást, de megszerezte az első gólját is a Buffalo mezében. A három a három elleni játék nem hozott gólt, a szétlövések ötödik köre ellenben igen, amikor Matt Moulson góljára Brad Boyes nem tudott felelni. A Toronto a szezon hat meccsből ötöt elbukott.

Rossz hír a Chicago és a St. Louis szurkolóinak, hogy egy-egy kulcsemberük kidőlt hosszabb időre. A bajnokcsapatból Duncan Keith, a Bluesból Paul Stastny hiányzik majd 4-6 hétig.