Először győzött a New Jersey és az Anaheim

Taraszenko megállíthatatlan.

A Devils a Gardenben nyert, így első sikerét jegyezte a szezonban. Hatvan perc után 1-1-re álltak a csapatok, így jöhetett a ráadás, amely a volt Rangers-játékos, Lee Stempniak góljával dőlt el a New Jersey javára. A Rangers három győzelemmel kezdte a szezont, de most zsinórban harmadszor kapott ki. A Devils sikere után már csak a Columbus nyeretlen az idei évadban.

A duplázó és győztes gólt szerző Vlagyimir Taraszenko vezetésével győzött a Blues Winnipegben. A találkozó második harmadában kétszer szerzett vezetést a St.Louis, de a Jets mindkétszer egyenlített. A döntés a záró húsz percre maradt, amelyet 2-0-ra nyerték a vendégek, így zsinórban ötödik sikerüket könyvelhették el. A két gólt szerző orosz szélső ötödik találatát és kilencedik pontját szerezte, mindkét mutatóban az első helyre állt holtversenyben.

taraszenko

Az Anaheim hazai jégen gyűrte le a Minnesotát és a Devilshez hasonlóan először gyűjtött két pontot a szezonban. A Ducks 1-1 után szakította le ellenfelét, amikor egymás után háromszor vette be Dubnyk kapuját. A júniusban Vezina-díjra jelölt kapus eddig messze elmarad tavalyi formájától, mérkőzésenként több mint három gólt kap, a hatékonysága pedig nem éri el a 89%-ot.

A New Jerseyhez hasonlóan az Edmonton is idegenben győzött hosszabbítás után 2-1-re. Az első harmad 1-1-es döntetlennel zárult, ezután a kapusoké volt a főszerep, egészen a ráadásig. A gólcsendet végül Lauri Korpikoski találata törte meg a hosszabbítás második percében, ami az Oilers idei második diadalát jelentette.

A nap száma a 2-1 volt, ez az eredmény született a Los Angeles?Colorado derbin is. A második harmad hajrájában egyenlített az Avalanche, de öröme mindössze 23 másodpercig tartott, Tyler Toffoli ugyanis nemcsak visszavette a Kings előnyét, de be is állította a végeredményt.