Történelmi Montreal-rajt

Vanek mérföldkőhöz érkezett, Jágr megállíthatatlan. Először kapott ki az Arizona és a Nashville, először győzött a Pittsburgh, az Edmonton továbbra is pont nélkül áll.

Carey Price és Tomas Fleischmann szállította a Montreal győzelmét a Rangers ellen. Az Original Six-rangadón a kapus 25 védéssel hibátlan produkciót nyújtott, a cseh szélső pedig duplázott. A Canadiens története során először kezdte öt győzelemmel a szezont.

Az Islanders otthonában vesztette el a veretlenségét a Nashville. A Predators hiába vezetett már két góllal, az Isles néggyel válaszolt, amelyből a kapitány egy győztes góllal és egy gólpasszal vette ki a részét. A vendégek mindent megtettek az egyenlítésért, de a 44 lövést hárító Thomas Greiss kapuját már csak egyszer tudták bevenni, minimálisra csökkentve a különbséget.

Három vereség után először győzött a Pittsburgh, amely az Ottawa ellen gyűjtötte be a pontokat hazai jégen. A Penguins legjobbja Marc-André Fleury és Daniel Sprong voltak, előbbi pályafutása során 39. alkalommal húzta le rolót, utóbbi az első gólját ütötte az NHL-ben.

Elvesztette veretlenségét az Arizona, amely hazai jégen hajtott fejet a továbbra is 100%-os Minnesota ellen. A Wild a mérkőzés felére háromgólos előnyt épített a többek között 300. találatát jegyző Thomas Vaneknak köszönhetően. 1-4 után a Coyotes nagyon rákapcsolt, 13-3-ra nyerte a lőpárbajt az utolsó felvonásban, de két góllal csak minimálisra tudta csökkenteni a differenciát.

Vanek

Ovecskin góllal tért vissza a Washingtonba, amely háromgólos győzelmet ért el a Chicago ellen. A Capitals győzelméhez két ponttal járult hozzá TJ Oshie, aki első gólját és gólpasszát szerezte a fővárosi csapatban. A bajnok szépítő találatát az NHL-ben először eredményes Viktor Svedberg ütötte.

A nap mérkőzését Tampában játszották, ahol a Stars tudott 5-3-ra győzni. A Bolts vezető találatára négy góllal felelt a Dallas, így a mérkőzés eldőlni látszott. A Lightning azonban a mérkőzésen három pontig jutó Steven Stamkos vezetésével egy gólra csökkentette a különbséget, ismét nyílttá téve a mérkőzést. A hazaiaknak azonban nem jött össze az egyenlítés, sőt Jason Spezza találata a vendégek javára döntötte el a találkozót.

A Florida hazai jégen verte 3-2-re a Buffalót úgy, hogy Jaromír Jágr a csapata mindhárom találatából kivette a részét. A kortalan cseh zseni először duplázott az első harmadban, majd gólpasszt adott a győztes gólt jegyző Aleksander Barkovnak. Jágr idén már négygólos négy meccsen, tavaly ugyanennyi találathoz 23 mérkőzésre volt szüksége a New Jerseyben.

A Blues győzni tudott Edmontonban, ami azt jelenti, hogy az Oilers továbbra is nyeretlen, míg a St. Louis zsinórban nyolcadik sikerét jegyezte ellenfele ellen. Az Oilers hiába szerzett vezetést, már a második percben a mérkőzésen a vendégek akarata érvényesült, amely a fennmaradó 58 percet 4-1-re hozta. A vendégek igazi csapatmunkát végeztek, négy játékos is két ponttal zárta az estét.