Mezinnek nem lőhetünk gólt

   

A fehérorosz válogatott rutinos kapusa megsérült, helyét egy még jobb mutatókkal rendelkező KHL-kapus veszi át.

Mégsem tér vissza két év szünet után a válogatottba Andrej Mezin, a 39 éves kapus láza felszökött az éjszaka, a fehéroroszok pedig nem kockáztatnak. Helyére Dmitrij Milcsakovot hívták be, aki egyaránt védett idén a Dinamo Minszkben és a Metallurg Zslobinban. Az utóbbi hetekben a Dinamo Minszk első számú kapusává vált, legutóbbi 5 KHL-meccséből 3-szor is 95% felett zárt.

Kimarad továbbá a Dinamo egyik fiatal bekkje, Jevgenyij Nogacsov. Így Hanlon mester végül 7 hátvéddel és 13 csatárral utazott a tornára.

Fehéroroszország játékoskerete a februári EIHC-tornára:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Vitalij Belinszkij 1989 Junoszty Minszk
Dmitrij Milcsakov 1986 Dinamo Minszk (KHL)
Védők:
Andrej Antonov 1985 Avtomobiliszt (KHL)
Andrej Filicskin 1987 Dinamo Minszk (KHL)
Oleg Gorosko 1989 Dinamo Minszk (KHL)
Andrej Karev 1985 Junoszty Minszk
Ilja Kaznadej 1989 Dinamo Minszk (KHL)
Nyikolaj Sztaszenko 1987 Szeversztal (KHL)
Ivan Uszenko 1983 Dinamo Minszk (KHL)
Támadók:
Sergei Drozd 1990 Dinamo Minszk (KHL)
Artur Gavrus 1994 Dinamo Minszk (KHL)
Alekszej Jefimenko 1985 Dinamo Minszk (KHL)
Anton Jeliszejenko 1991 Metallurg Zslobin
Alekszej Kaljuzsnij 1977 Dinamo Minszk (KHL)
Artyom Kiszlij 1989 Torosz (VHL)
Alekszandr Kitarov 1987 Dinamo Minszk (KHL)
Nyikita Komarov 1988 Titan (VHL)
Jevgenyij Kovirsin 1986 Szeversztal (KHL)
Nyikita Oszipov 1984 Dinamo Minszk (KHL)
Geoff Platt 1985 Lokomotiv (KHL)
Andrej Sztasz 1988 Dinamo Minszk (KHL)
Artyom Volkov 1985 Junoszty Minszk

A gdanski EIHC-torna programja:

2014. február 6. csütörtök 16.30 Magyarország–Fehéroroszország
2014. február 6. csütörtök 20.00 Lengyelország–Olaszország

2014. február 7. péntek 17.00 Fehéroroszország–Olaszország
2014. február 7. péntek 20.45 Lengyelország–Magyarország

2014. február 8. szombat 17.00 Olaszország–Magyarország
2014. február 8. szombat 20.45 Lengyelország–Fehéroroszország

Cimkék: , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 18., szerda
U20 16:50 KMHMIS 5-1VÉGE
U20 19:30 MACZEG 10-1VÉGE
január 19., csütörtök
U18 15:30 DHKPEF 6-1VÉGE
U18 16:00 AVSUTE 3-4 HVÉGE
U18 16:00 ETOMIS 2-3 HVÉGE
EBYSL 18:00 AVSVIC 5-1VÉGE
MOL 18:00 DABBRA 3-4 HVÉGE
U18 18:10 VASMAC 1-4VÉGE
január 20., péntek
U20 14:40 DHKAVS 6-5VÉGE
MOL 18:00 UTEBRA 6-2VÉGE
MOL 18:30 TITSCC 3-4 BVÉGE
EBJL 18:40 HKBMAC 0-6VÉGE
MOL 19:00 FTCGAL 8-0ÉLŐ
EBEL 19:15 G99AVS 4-2ÉLŐ
január 21., szombat
NHL 01:05 BOSCHI 
    • SPÍLER TV
EBJL 12:40 HKBVIC 
EBYSL 14:30 RBSHKB 
EBJL 15:00 UTEEHL 
EBJL 16:10 MACOHC 
EBYSL 17:00 DMJOLL 
EBYSL 17:10 VASMZA 
EBYSL 18:00 EHLMAC 
EBJL 18:30 MRBDMJ 
EBJL 18:55 VSVAVS 
MOL 19:00 MACGAL 
MOL 19:00 MISSCC 
NHL 21:05 WINSTL 
    • SPÍLER TV
január 22., vasárnap
EBJL   ZASVAS 
NHL 04:00 CGYEDM 
    • SPÍLER TV
EBYSL 12:00 RBSMAC 
EBJL 15:30 RBSETO 
EBYSL 15:40 VASTRK 
EBYSL 15:40 ZNOHKB 
EBYSL 17:30 SLLAVS 
MOL 18:00 BEOTIT 
MOL 18:00 FTCBRA 
EBEL 18:15 AVSVSV 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MACUTE 
NHL 21:05 PITBOS 
    • SPÍLER TV
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB 
MOL 18:00 DHKSCC 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 
január 24., kedd
U20 18:40 AVSKMH 
január 25., szerda
MK   MACDHK 
MK   MISDAB 
U20   DHKMAC 
U20 18:40 KMHVAS 
január 26., csütörtök
EBJL   UTEMAC 
U18   DHKTVS 
U18   KMHMIS 
U18   PEFAVS 
U18   VASETO 
EBYSL 18:10 AVSDMJ 
január 27., péntek
U20   MACMIS 
MOL 18:00 SCCBEO 
EBEL 19:15 AVSOLL 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk