Mezinnek nem lőhetünk gólt

   

A fehérorosz válogatott rutinos kapusa megsérült, helyét egy még jobb mutatókkal rendelkező KHL-kapus veszi át.

Mégsem tér vissza két év szünet után a válogatottba Andrej Mezin, a 39 éves kapus láza felszökött az éjszaka, a fehéroroszok pedig nem kockáztatnak. Helyére Dmitrij Milcsakovot hívták be, aki egyaránt védett idén a Dinamo Minszkben és a Metallurg Zslobinban. Az utóbbi hetekben a Dinamo Minszk első számú kapusává vált, legutóbbi 5 KHL-meccséből 3-szor is 95% felett zárt.

Kimarad továbbá a Dinamo egyik fiatal bekkje, Jevgenyij Nogacsov. Így Hanlon mester végül 7 hátvéddel és 13 csatárral utazott a tornára.

Fehéroroszország játékoskerete a februári EIHC-tornára:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Vitalij Belinszkij 1989 Junoszty Minszk
Dmitrij Milcsakov 1986 Dinamo Minszk (KHL)
Védők:
Andrej Antonov 1985 Avtomobiliszt (KHL)
Andrej Filicskin 1987 Dinamo Minszk (KHL)
Oleg Gorosko 1989 Dinamo Minszk (KHL)
Andrej Karev 1985 Junoszty Minszk
Ilja Kaznadej 1989 Dinamo Minszk (KHL)
Nyikolaj Sztaszenko 1987 Szeversztal (KHL)
Ivan Uszenko 1983 Dinamo Minszk (KHL)
Támadók:
Sergei Drozd 1990 Dinamo Minszk (KHL)
Artur Gavrus 1994 Dinamo Minszk (KHL)
Alekszej Jefimenko 1985 Dinamo Minszk (KHL)
Anton Jeliszejenko 1991 Metallurg Zslobin
Alekszej Kaljuzsnij 1977 Dinamo Minszk (KHL)
Artyom Kiszlij 1989 Torosz (VHL)
Alekszandr Kitarov 1987 Dinamo Minszk (KHL)
Nyikita Komarov 1988 Titan (VHL)
Jevgenyij Kovirsin 1986 Szeversztal (KHL)
Nyikita Oszipov 1984 Dinamo Minszk (KHL)
Geoff Platt 1985 Lokomotiv (KHL)
Andrej Sztasz 1988 Dinamo Minszk (KHL)
Artyom Volkov 1985 Junoszty Minszk

A gdanski EIHC-torna programja:

2014. február 6. csütörtök 16.30 Magyarország–Fehéroroszország
2014. február 6. csütörtök 20.00 Lengyelország–Olaszország

2014. február 7. péntek 17.00 Fehéroroszország–Olaszország
2014. február 7. péntek 20.45 Lengyelország–Magyarország

2014. február 8. szombat 17.00 Olaszország–Magyarország
2014. február 8. szombat 20.45 Lengyelország–Fehéroroszország

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
január 15., hétfő
ROM 17:30 BRASTE 4-1VÉGE
EL 20:30 MACVC2 7-0VÉGE
    • M4 SPORT
január 16., kedd
ROM 17:00 GALSCC 1-7VÉGE
U20 17:00 MISPEF 3-2VÉGE
ROM 17:30 STEBRA 
január 17., szerda
U18 17:15 ETOUTE 4-3VÉGE
MK 18:30 MISFTC 5-1VÉGE
U18 18:40 VASKMH 0-3VÉGE
MK 20:15 MACUTE 4-5 HVÉGE
    • M4 SPORT
január 18., csütörtök
U20 14:15 OHCKMH 5-4 HVÉGE
U18 15:30 PEFGEP 15-2VÉGE
U20 17:40 VASSLL ÉLŐ
U20 17:45 ZNOMAC ÉLŐ
U20 18:45 UTEDHK 
január 19., péntek
KHL 17:30 AKBSBA 
    • SPORT 2
ROM 17:30 BRAGAL 
ROM 17:30 STESCC 
január 20., szombat
EWHL   SAVKMH 
U18 11:30 GEPZEG 
U18 13:40 KMHMIS 
KHL 15:00 SZKAMR 
    • SPORT 2
U18 16:15 KACAVS 
MK 17:15 MISUTE 
    • M4 SPORT
ROM 17:30 BRAGAL 
DEBL 17:45 MARGEP 
U18 18:15 UTEOKW 
ROM 18:30 SCCSST 
U18 19:10 VASETO 
EBEL 19:15 RBSAVS 
U18 20:00 ZNOMAC 
január 21., vasárnap
ROM 10:30 SSTSCC 
U18 13:30 KACMAC 
U18 14:20 MISOKW 
U18 14:30 RBSAVS 
U18 16:00 ETOVSV 
EBEL 17:30 DECAVS 
január 22., hétfő
EL 17:30 BRAVC2 
EL 20:00 TITFTC 
    • M4 SPORT
január 23., kedd
VIS 18:00 NITMIS 
    • SPORT 2
január 24., szerda
U18   AVSMAC 
EL 18:00 FTCTIT 
EL 18:00 SCCVC2 
U18 19:05 EHLKMH 
január 25., csütörtök
U18   MISKMH 
U18   UTEVAS 
U18   ZEGPEF 
U20   UTEOHC 
U20 17:40 VASG99 
Partnerünk