Dacjuk a csapatkapitány

 

Zinetula Biljaletgyinov a 13-asnak adja a C betűt a hazai olimpián. Ezen kívül több kérdésre is választ adott.

Az orosz válogatott szövetségi kapitánya elmondta, természetesen nem ok nélkül maradt ki Alekszandr Szjomin a keretből. A Carolina támadóját kétszer is megnézte Észak-Amerikában, de nem győzte meg arról, hogy helye lenne a csapatban. Szergej Mozjakin és Danyisz Zaripov, a Metallurg Magnyitogorszk két tündöklő támadójáról pedig azt mondta, nem fért bele az ő támadó stratégiájába a két rutinos csatár, Valerij Nyicsuskin teljesítménye viszont magával ragadta, ezért kapott meghívót.

Dacjuk RUS

Oroszország olimpiai kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Szergej Bobrovszkij 1988 Columbus (NHL)
Alekszandr Jerjomenko 1980 Dinamo Moszkva
Szemjon Varlamov 1988 Colorado (NHL)
Védők:
Anton Belov 1986 Edmonton (NHL)
Alekszej Jemelin 1986 Montreal (NHL)
Andrej Markov 1978 Montreal (NHL)
Jevgenyij Medvegyev 1982 Ak Barsz
Nyikita Nyikityin 1986 Columbus (NHL)
Ilja Nyikulin 1982 Ak Barsz
Fjodor Tyutyin 1987 Columbus (NHL)
Vjacseszlav Vojnov 1990 Los Angeles (NHL)
Támadók:
Artyom Anyiszimov 1988 Columbus (NHL)
Pavel Dacjuk 1978 Detroit (NHL)
Gyenyisz Kokarjev 1985 Dinamo Moszkva
Ilja Kovalcsuk 1983 SZKA
Nyikolaj Kuljomin 1986 Toronto (NHL)
Jevgenyij Malkin 1986 Pittsburgh (NHL)
Valerij Nyicsuskin 1995 Dallas (NHL)
Alekszandr Ovecskin 1985 Washington (NHL)
Alekszandr Popov 1980 Avangard
Alekszandr Radulov 1986 CSZKA
Szergej Szoin 1982 Dinamo Moszkva
Vlagyimir Taraszenko 1991 St. Louis (NHL)
Alekszej Tyerescsenko 1980 Ak Barsz
Viktor Tyihonov 1988 SZKA

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 20., péntek
KK 13:30 TXUMIS 0-5VÉGE
U20 16:50 SLLKMH 2-3VÉGE
KK 17:30 BRACZB 8-4VÉGE
EL 18:00 DABMAC 3-6VÉGE
EL 18:00 UTEVC2 4-0VÉGE
EBEL 18:30 ZNOAVS 2-3 HVÉGE
EL 18:30 TITFTC 1-2 BVÉGE
U20 20:00 HDJMAC 2-1VÉGE
október 21., szombat
U18 12:30 ZNOAVS 2-7VÉGE
U20 12:40 VSVKMH 5-0VÉGE
KK 13:30 MISCZB 4-1VÉGE
U20 14:45 G99DHK 1-3VÉGE
U20 15:50 SLLMAC 1-3VÉGE
EWHL 17:30 SKPKMH 0-4VÉGE
KK 17:30 BRATXU 4-1VÉGE
U18 18:00 ETOKMH 7-1VÉGE
U18 18:30 MACMIS 5-0VÉGE
U18 19:00 UTEVAS 3-2VÉGE
október 22., vasárnap
U20 09:40 VSVMAC 4-2VÉGE
U18 12:45 VSVKMH 11-0VÉGE
U20 12:50 HDJKMH 4-5VÉGE
EWHL 13:00 KMHNEH 7-0VÉGE
KK 13:30 CZBTXU 2-3 HVÉGE
KK 17:30 MISBRA 3-0VÉGE
EBEL 17:45 AVSEHL 1-4VÉGE
EL 17:50 VC2DAB 0-3VÉGE
EL 18:00 FTCMAC 4-3VÉGE
U20 18:00 VICVAS 0-3VÉGE
EL 18:30 UTETIT 5-2VÉGE
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U18   PEFDHK 
U20   ZNOMAC 
EBEL 16:00 RBSAVS 
U18 17:30 SZDGEP 
U20 19:00 UTEAVS 
U20 19:25 KMHDHK 
október 27., péntek
U18 15:40 VASOKR 
U18 17:10 KMHVIC 
EL 17:50 VC2BRA 
EL 18:00 FTCUTE 
EL 18:30 TITMIS 
EL 19:00 MACSCC 
U18 19:10 UTEKAC 
EBEL 19:15 DECAVS 
október 28., szombat
U18 12:40 AVSZNO 
U18 13:10 KMHKAC 
U18 14:00 MACVIC 
U18 16:10 UTEOKR 
U18 16:40 VASOKW 
EWHL 19:00 BOZKMH 
október 29., vasárnap
U20   DHKVIC 
U20   OHCVAS 
U18 10:10 UTEOKW 
EWHL 11:30 BOZKMH 
U20 12:40 MACMIS 
U18 13:10 KMHOKR 
U18 13:40 VASVIC 
U20 15:20 UTEG99 
EL 17:00 DABVC2 
EL 18:00 FTCBRA 
EL 18:30 UTESCC 
EL 19:00 MACTIT 
   H I R D E T É S
Partnerünk