Kihirdették az olimpiai selejtezőtornára készülő keretet

   

Don MacAdamék egyelőre három kapussal és huszonkét mezőnyjátékossal számolnak.

A magyar férfiválogatott szakmai stábja kihirdette a februári, budapesti olimpiai selejtezőtornára készülő együttes keretét. Don MacAdamék három kapussal, nyolc hátvéddel és tizennégy csatárral kezdik meg a közvetlen felkészülést. A huszonöt játékosból tizenegyen légiósok, míg nyolcan az Erste Ligában, hatan az ICEHL-es Fehérvárban játszanak. A csapat február 5-én, hétfőn kezdi a közös felkészülést, keretszűkítést szerdán tartanak.

Az olimpiai selejtezőtorna budapesti harmadik fordulójának programja:

Február 8., csütörtök, 15:00: Litvánia–Japán
Február 8., csütörtök, 18:30: Magyarország–Spanyolország

Február 9., péntek, 16:30: Spanyolország–Japán
Február 9., péntek, 20:00: Magyarország–Litvánia

Február 10., szombat, 16:30: Litvánia–Spanyolország
Február 10., szombat, 20:00: Japán–Magyarország

A magyar válogatott kerete a februári olimpiai selejtezőtornára:

Név Szül. év Klub
Kapusok  
Bálizs Bence 1990 Sparta Sarpsborg (NOR-1.)
Hetényi Zoltán 1988 DEAC
Vay Ádám 1994 HK Poprad (SVK-1.)
Hátvédek
Falus Ádám 2001 FEHA19
Fejes Nándor 1999 Gyergyói HK
Hadobás Zétény 2003 Visby/Roma (SWE-3.)
Horváth Milán 2001 Briancon (FRA-1.)
Kiss Roland 1999 Hydro Fehérvár AV19
Ortenszky Tamás 2002 HCV Martigny (SUI-2.)
Pozsgai Tamás 1988 BJAHC
Stipsicz Bence 1997 Hydro Fehérvár AV19
Csatárok
Erdély Csanád 1996 Esbjerg (DEN-1.)
Galló Vilmos 1996 Linköping HC (SWE-1.)
Hári János 1992 Hydro Fehérvár AV19
Horváth Bálint 1999 Briancon (FRA-1.)
Mihály Ákos 1999 Hydro Fehérvár AV19
Nagy Gergő 1989 FTC-Telekom
Nagy Krisztián 1994 BJAHC
Nemes Márton 2005 Mora IK (SWE)
Németh Kristóf 2002 Hydro Fehérvár AV19
Sárpátki Tamás 1994 Gyergyói HK
Sebők Balázs 1994 Iserlohn (GER-1.)
Sofron István 1988 SC Csíkszereda
Terbócs István 1996 Hydro Fehérvár AV19
Varga Balázs 2003 JYP (FIN-1.)

A magyar válogatott stábja:

Szövetségi kapitány: Don MacAdam
Edzők: Szilassy Zoltán, Kiss Dávid
Kapusedző: Daniel Goller
Csapatorvosok: Dr. Karácsony Atilla, Dr. Rybaltovszki Henrik
Fizioterapeuták: Hubay Zsombor, Antal Dénes
Felszerelésmenedzser: Nagy József
Csapatvezető: Szilágyi Levente
Technikai koordinátor: Závodszky Szabolcs
Sportpszichológus: Dr. Németh Gergely
Férfi szakágvezető: Végh Benedek
Erőnléti edzők: Ács Ferenc, Puskás Sándor

sofi fejes hari sebok gallo

fotó: Vörös Dávid/MJSZ

Cimkék: , , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
május 18., szombat
VB 12:20 DENSUI 0-8VÉGE
VB 12:20 LATSWE 2-7VÉGE
VB 16:20 CANFIN 5-3VÉGE
    • SPORT 2
VB 16:20 GERPOL 4-2VÉGE
VB 20:20 CZEGBR 4-1VÉGE
VB 20:20 FRASVK 2-4VÉGE
május 19., vasárnap
VB 16:20 NORAUT 1-4VÉGE
VB 16:20 USAKAZ 10-1VÉGE
VB 20:20 SUICAN 2-3VÉGE
VB 20:20 SVKLAT 2-3 BVÉGE
május 20., hétfő
VB 16:20 GBRNOR 2-5VÉGE
VB 16:20 SWEFRA 3-1VÉGE
VB 20:20 FINDEN 3-1VÉGE
    • SPORT 1
VB 20:20 KAZPOL 3-1VÉGE
május 21., kedd
VB 12:20 AUTGBR 2-4VÉGE
    • SPORT 1
VB 12:20 FRAGER 3-6VÉGE
VB 16:20 CANCZE 4-3 HVÉGE
    • SPORT 1
VB 16:20 LATUSA 3-6VÉGE
VB 20:20 FINSUI 1-3VÉGE
VB 20:20 SWESVK 6-1VÉGE
    • SPORT 1
május 23., csütörtök
VB 16:20 CANSVK 
    • Sport Tv
VB 16:20 SUIGER 
    • Sport Tv
VB 20:20 SWEFIN 
    • Sport Tv/AMC
VB 20:20 USACZE 
    • Sport Tv/AMC
május 25., szombat
VB 14:20 elődöntő
    • SPORT 2
VB 18:20 elődöntő
    • SPORT 2
május 26., vasárnap
VB 15:20 bronzm.
    • SPORT 2
VB 20:20 döntő
    • SPORT 2
Partnerünk
Archívum