15 NHL-es az orosz keretben

   

Meglepő keretet állított össze Zinetula Biljaletgyinov.

Az orosz olimpiai csapatból hiányzik Szergej Goncsar és Anton Volcsenkov a védők közül, míg a támadóktól Alekszandr Szjomin és Nail Jakupov kihagyása meglepetés. A KHL-t egy kapus, Jerjomenko képviseli, akinek beválasztása azért is nagy meglepetés, mert jelenleg sérült. A védelemben két Ak Barsz-bekk szerepel, a támadóknál pedig ketten kaptak meghívót a SZKA-tól, köztük Kovalcsuk, illetve ketten a Dinamo Moszkvától, de Alekszandr Radulov sem maradt ki a CSZKA-ból.

Oroszország olimpiai kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Szergej Bobrovszkij 1988 Columbus (NHL)
Alekszandr Jerjomenko 1980 Dinamo Moszkva
Szemjon Varlamov 1988 Colorado (NHL)
Védők:
Anton Belov 1986 Edmonton (NHL)
Alekszej Jemelin 1986 Montreal (NHL)
Andrej Markov 1978 Montreal (NHL)
Jevgenyij Medvegyev 1982 Ak Barsz
Nyikita Nyikityin 1986 Columbus (NHL)
Ilja Nyikulin 1982 Ak Barsz
Fjodor Tyutyin 1987 Columbus (NHL)
Vjacseszlav Vojnov 1990 Los Angeles (NHL)
Támadók:
Artyom Anyiszimov 1988 Columbus (NHL)
Pavel Dacjuk 1978 Detroit (NHL)
Gyenyisz Kokarjev 1985 Dinamo Moszkva
Ilja Kovalcsuk 1983 SZKA
Nyikolaj Kuljomin 1986 Toronto (NHL)
Jevgenyij Malkin 1986 Pittsburgh (NHL)
Valerij Nyicsuskin 1995 Dallas (NHL)
Alekszandr Ovecskin 1985 Washington (NHL)
Alekszandr Popov 1980 Avangard
Alekszandr Radulov 1986 CSZKA
Szergej Szoin 1982 Dinamo Moszkva
Vlagyimir Taraszenko 1991 St. Louis (NHL)
Alekszej Tyerescsenko 1980 Ak Barsz
Viktor Tyihonov 1988 SZKA

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
május 14., hétfő
VB 16:15 KORNOR 0-3VÉGE
VB 16:15 RUSSVK 4-0VÉGE
    • SPORT 2
VB 20:15 CANLAT 2-1 HVÉGE
    • SPORT 2
VB 20:15 CZEAUT 4-3VÉGE
május 15., kedd
VB 12:15 FINUSA 6-2VÉGE
    • SPORT 1
VB 12:15 SUIFRA 5-1VÉGE
VB 16:15 BLRSVK 4-7VÉGE
VB 16:15 CANGER 3-0VÉGE
VB 20:15 LATDEN 1-0VÉGE
VB 20:15 RUSSWE 1-3VÉGE
    • SPORT 1
május 17., csütörtök
VB 16:15 RUSCAN 4-5 HVÉGE
    • SPORT 2
VB 16:15 USACZE 3-2VÉGE
VB 20:15 FINSUI 2-3VÉGE
    • SPORT 2
VB 20:15 SWELAT 3-2VÉGE
május 19., szombat
VB 15:15 SWEUSA 6-0VÉGE
    • SPORT 2
VB 19:15 CANSUI 2-3VÉGE
    • SPORT 2 (22:45)
május 20., vasárnap
VB 15:45 USACAN 4-1VÉGE
    • SPORT 2 (18:15)
VB 20:15 SWESUI 3-2 BVÉGE
    • SPORT 2
Partnerünk