Kialakult a világbajnoki juniorkeret

 

A sérült Kiss Zsombor került ki utolsóként az U20-as vb-csapatból.

Immáron végleges a magyar juniorszelekció világbajnoki kerete. A hétfő óta tartó edzőtáborban a szerdai szűkítésen a Dab.Docler védője, Léránt René és a MAC-csatár Schmál Kristóf esett ki, csütörtökön pedig két kapusról, Zaka Norbertről és Vay Ádámról derült ki, hogy nem lesz ott a vasárnap rajtoló miskolci U20-as világbajnokságon. Pénteken az utolsó kérdésre is megkaptuk a választ, a sérüléssel bajlódó svájci légiósunk, Kiss Zsombor nem került be a végleges keretbe. A 22 játékosból 9 ifjúsági korú.

A csapat szombaton utazik Miskolcra és vasárnap Litvánia ellen kezdi meg vb-szereplését.

U20 201314 vb

Fotó: Mudra László (jegkorongblog.hu)

A válogatottak programja és kerete

Felkészülési mérkőzés, Jégpalota:
2013. december 10., kedd, 16.30 Magyarország–Szlovénia 5-4

Junior (U20), divízió 2/A-s világbajnokság, Miskolc:
2013. december 15., vasárnap, 16.30 Magyarország–Litvánia
2013. december 16., hétfő, 16.30 Magyarország–Románia
2013. december 18., szerda, 16.30 Magyarország–Észtország
2013. december 20., péntek, 16.30 Hollandia–Magyarország
2013. december 21., szombat, 16.30 Horvátország–Magyarország

Az U20-as válogatott aktuális játékoskerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Arany Gergely 1996 MAC
Ágoston Olivér 1994 Fehérvár
Védők:
Arany Máté 1994 Fehérvár
Dósa Krisztián 1994 MAC
Garát Zsombor 1997 MAC
Korbuly Gergely 1994 Fehérvár
Láday Tamás 1996 Fehérvár
Reiter Attila 1994 Fehérvár
Stipsicz Bence 1997 MAC
Vokla Roland 1996 Fehérvár
Támadók:
Erdély Csanád 1996 Fehérvár
Galló Vilmos 1996 Linköping (SWE)
Keresztury Erik 1996 Düsseldorf (GER)
Kocsis Ferenc 1995 Fehérvár
Könczei Áron 1994 Debrecen
Nagy Krisztián 1994 Minot Minotauros (USA)
Reisz Áron 1995 Fehérvár
Ritó László 1994 Miskolc
Sárpátki Tamás 1994 Fehérvár
Sebők Balázs 1994 Karpat (FIN)
Szabó Krisztián 1996 Fehérvár
Vincze Péter 1995 Fehérvár

Stáb: Rich Chernomaz (szövetségi edző), Majoross Gergely (edző), Sille Tamás (edző), Gary Clark (kapusedző), Puskás Sándor (erőnléti edző), Bagonya Imre (fizioterapeuta), Tornyi Gábor (felszerelésmenedzser).

Az utánpótlás-válogatottak számára sok eseményt tartogat még ez a hónap. Az évet egy kiváló ifjúsági torna zárja majd, ehhez a keretet még nem jelölték ki a szakvezetők.

Ifjúsági (U18) Négy Nemzet Torna, Megyeri út
december 28–30.: Magyarország, Lengyelország, Szlovénia, Ukrajna

De előttük még a serdülők adnak számot tudásukból, ráadásul szinte egyszerre két helyszínen is. Az U16-osok 3 nap alatt 5 meccset vívnak Kaposváron, mialatt 15 éveseink nem kevésbé rangos mezőnyben bizonyíthatnak Linzben. Utóbbiakkal kapcsolatos újdonság, hogy Szilassy Zoltán, az UTE edzője Glen Williamson felkérésére bekapcsolódott a munkába.

Serdülő (U16), Kaposvár, 4 Nemzet Torna
december 20., 12.30: Magyarország–Ausztria
december 20., 20.00: Magyarország–Szlovénia
december 21., 12.30: Magyarország–Olaszország
december 22., 9.30: mérkőzést a 3. helyért
december 22., 13.00: döntő

Az U16-os válogatott játékoskerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Garbacz Máté 1998 Vasas
Győri Boldizsár 1998 MAC
Kővári Dániel 1998 KMH
Medgyes Csaba 1998 MAC
Védők:
Bálint Tamás 1998 MAC
Bán Károly 1998 Pesterzsébet
Banga Viktor 1998 UTE
Bukor Rajmund 1998 Vasas
Dankó Miklós 1998 Miskolc
Darabos Krisztofer 1998 MAC
Horváth Bálint 1998 Pesterzsébet
Kováts Máté 1998 MAC
Pozsár Márk 1998 Pesterzsébet
Rajz Áron 1998 Fehérvár
Sarciá Antonio 1998 MAC
Szabó Bence 1998 Fehérvár
Tóth Gergely 1998 Pesterzsébet
Támadók:
Deák Csaba 1998 Miskolc
Erdei Zoltán 1998 Fehérvár
Gombos Bence 1998 Zalaegerszeg
Gyurgyev Miklós 1998 MAC
Jancsó Dávid 1998 Fehérvár
Kiss Patrik 1998 Fehérvár
Korchma Bence 1999 MAC
Kovács Olivér 1998 Fehérvár
Lővei Patrik 1998 Miskolc
Majoross Barnabás 1998 MAC
Molnár Dávid 1998 Debrecen
Nagy Ákos 1999 Fehérvár
Sebestyén Dávid 1998 MAC
Szita Donát 1998 Fehérvár
Szlépka Armand 1998 MAC
Tóth Renátó 1998 Fehérvár
Török Patrik 1998 Zalaegerszeg
Török Viktor 1998 Graz (AUT)
Varga Tamás 1998 Vasas

Szövetségi edző: Glen Williamson
Edzők: Mayer Péter, Mihály Jenő, Fekecs Norbert, György József, Várady Csaba (kapusedző)
Csapatvezető: Mercz Orsolya
Felszerelés-menedzser: Magyar Péter

Serdülő II (U15), Linz (AUT), 4 Nemzet Torna
december 18., 19., 20.: Ausztria, Magyarország, Szlovénia, Olaszország

Az U15-ös válogatott játékoskerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Kovács Dávid Márk 1999 Linz
Nagy Kristóf 1999 UTE
Szeles Martin 1999 Fehérvár
Tóth Károly Balázs 1999 MAC
Védők:
Altmann Márk 1999 Vasas
Bognár Patrik 1999 Fehérvár
Horváth Márton 1999 Fehérvár
Horváth Olivér 1999 UTE
Illyés András 2000 KMH
Kiss Tamás 1999 Debrecen
Koczka Barnabás 1999 Zalaegerszeg
Kondor Máté 1999 Miskolc
Kovács Krisztián 2000 Vasas
Molnár András 1999 UTE
Papp Zsombor 1999 Debrecen
Sándor Flórián 1999 Fehérvár
Szécsi Patrik 2000 Pesterzsébet
Tóth Krisztián 1999 Pesterzsébet
Vas Márk 1999 Fehérvár
Vincze Gergő 1999 Fehérvár
Támadók:
Almási Márk 2000 Fehérvár
Boga Márton 1999 Győr
Bugár Gábor 1999 MAC
Csiki Attila 1999 UTE
Gebei Gergely 1999 DAB/Vasas
Horváth Ákos 1999 Pesterzsébet
Karácsony Dániel 2000 Pesterzsébet
Kedves Richárd 1999 MAC
Kirsch Dávid 1999 KMH
Kiss Bendegúz 1999 Miskolc
Kiss Roland 1999 Fehérvár
Kovács Sebestyén 2000 UTE
Lőczi Árpád 1999 MAC
Madácsi Benedek 1999 Fehérvár
Makovics Bence 1999 DAB/Vasas
Paluska Botond 1999 UTE
Péter Andor 1999 Fehérvár
Révész Marcell 2000 UTE
Szalma Zsolt 1999 UTE
Takács Noel 1999 Vasas
Türmer Gábor 1999 UTE
Varga Balázs 1999 Pesterzsébet

Szövetségi edző: Glen Williamson
Edzők: Marton Tibor, Szilassy Zoltán, Szongoth Kristóf, Máthé Csaba (kapusedző)
Csapatvezető: Mercz Orsolya
Felszerelés-menedzser: Magyar Péter

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 20., péntek
KK 13:30 TXUMIS 0-5VÉGE
U20 16:50 SLLKMH 2-3VÉGE
KK 17:30 BRACZB 8-4VÉGE
EL 18:00 DABMAC 3-6VÉGE
EL 18:00 UTEVC2 4-0VÉGE
EBEL 18:30 ZNOAVS 2-3 HVÉGE
EL 18:30 TITFTC 1-2 BVÉGE
U20 20:00 HDJMAC 2-1VÉGE
október 21., szombat
U18 12:30 ZNOAVS 2-7VÉGE
U20 12:40 VSVKMH 5-0VÉGE
KK 13:30 MISCZB 4-1VÉGE
U20 14:45 G99DHK 1-3VÉGE
U20 15:50 SLLMAC 1-3VÉGE
EWHL 17:30 SKPKMH 0-4VÉGE
KK 17:30 BRATXU 4-1VÉGE
U18 18:00 ETOKMH 7-1VÉGE
U18 18:30 MACMIS 5-0VÉGE
U18 19:00 UTEVAS 3-2VÉGE
október 22., vasárnap
U20 09:40 VSVMAC 4-2VÉGE
U18 12:45 VSVKMH 11-0VÉGE
U20 12:50 HDJKMH 4-5VÉGE
EWHL 13:00 KMHNEH 7-0VÉGE
KK 13:30 CZBTXU 2-3 HVÉGE
KK 17:30 MISBRA 3-0VÉGE
EBEL 17:45 AVSEHL 1-4VÉGE
EL 17:50 VC2DAB 0-3VÉGE
EL 18:00 FTCMAC 4-3VÉGE
U20 18:00 VICVAS 0-3VÉGE
EL 18:30 UTETIT 5-2VÉGE
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U18   PEFDHK 
U20   ZNOMAC 
EBEL 16:00 RBSAVS 
U18 17:30 SZDGEP 
U20 19:00 UTEAVS 
U20 19:25 KMHDHK 
október 27., péntek
U18 15:40 VASOKR 
U18 17:10 KMHVIC 
EL 17:50 VC2BRA 
EL 18:00 FTCUTE 
EL 18:30 TITMIS 
EL 19:00 MACSCC 
U18 19:10 UTEKAC 
EBEL 19:15 DECAVS 
október 28., szombat
U18 12:40 AVSZNO 
U18 13:10 KMHKAC 
U18 14:00 MACVIC 
U18 16:10 UTEOKR 
U18 16:40 VASOKW 
EWHL 19:00 BOZKMH 
október 29., vasárnap
U20   DHKVIC 
U20   OHCVAS 
U18 10:10 UTEOKW 
EWHL 11:30 BOZKMH 
U20 12:40 MACMIS 
U18 13:10 KMHOKR 
U18 13:40 VASVIC 
U20 15:20 UTEG99 
EL 17:00 DABVC2 
EL 18:00 FTCBRA 
EL 18:30 UTESCC 
EL 19:00 MACTIT 
október 30., hétfő
EL 18:30 TITBRA 
EL 20:00 MISSCC 
    • M4 SPORT
   H I R D E T É S
Partnerünk