Csúcsrangadót nyert a Florida

A Panthers a Rangers otthonából hozta el a pontokat Sam Reinhart vezetésével.

A Columbus meglepően simán verte a Vegast. A Blue Jackets 2-2 után váltott ritmust, zsinórban hármat lőtt a bajnoknak, és végül 6-3-mal húzta be a meccset. A hazaiaknál Alex Nylander karrierje első tripláját lőtte, a Golden Knights viszont a nyolcadik találkozóját vesztette el az utóbbi tízből.

Csúcsrangadót rendeztek a Gardenben, ahol a Metropolitan-csoportot vezető és keleti második Rangers az NHL-tabella élén álló Floridát fogadta. Az ütközetet végül a délkeletiek nyerték 4-2-re az ismét kettőt vágó és győztes gólt szerző Sam Reinhartnak köszönhetően. Reinhart idén már 44 gólnál és 25 emberelőnyös találatnál jár. Előbbiből csak Pavel Bure szerzett többet (59 és 58 gól) a Florida mezében, utóbbira pedig csak öten voltak képesek az utóbbi két évtizedben: Leon Draisaitl (2022/23), Chris Kreider (2021/22), Alekszandr Ovecskin (2014/15), Teemu Selänne (2006/07) és Ilja Kovalcsuk (2005/06).

A St. Louisnak Jordan Binnington hozta el a pontokat Phialdelphiából. A Blues 2-1-re nyert szétlövés után, a vendégek kapusa a 65 perc alatt 40 lövést fogott, s még hármat a rávezetések során.

A forduló Original Six-összecsapását nagyon simán nyerte a a Boston Torontóban: a Bruins ütötte a meccs első három gólját, és végül 4-1-re nyerte a mérkőzést. Pavel Zacha kétszer köszönt be, David Pastrnák három találatot készített elő, Jeremy Swayman pedig 32 lövést fogott. A Maple Leafs hátvédje, Morgan Rielly a 459. pontját szerezte a franchise mezében, ezzel a hátvédek listáján a harmadik helyre lépett Tim Hortont megelőzve. A virtuális dobogó első két helyén Börje Salming (768) és Tomás Kaberle (520) áll.

A Seattle 4-2-re verte a Calgaryt, ezzel véget vetett az albertai gárda ötmeccses győzelmi sorozatának. A Krakennek ez volt a története 100. győzelme, amihez 225 mérkőzésre volt szüksége. Ez az 1967-es bővítés óta a harmadik legjobb eredmény a Vegas (173) és a Florida (223) mögött.

A Colorado esélyt sem adott a Chicagónak, tükörsima meccsen verte 5-0-ra az egymás után 22. idegenbeli mérkőzését elvesztő Hawkst. Justus Annunen 37 lövést fogott, és egymás után a második mérkőzésén védett hibátlanul, Nathan MacKinnon pedig 4 pontot tett a táblára, és 30 mérkőzésre nyújtotta hazai pontszerző sorozatát. Cale Makar kiosztotta a 233. gólpasszát a Colorado mezében, ezzel nemcsak az első helyre lépett Tyson Barrie elé, de most már elmondhatja magáról, hogy a gólokban, gólpasszokban és pontokban is ő vezeti a franchise örökranglistáját a hátvédek között.