Magyarország–Spanyolország 7-3

Mihály Ákos és Galló Vilmos duplájával magabiztos győzelemmel indítottuk az olimpiai selejtezőtornát.

A magyar válogatott a jelzett sorösszeállításban, Vay Ádámmal a kapuban korcsolyázott ki Spanyolország ellen, az ellenfélnél Barbo kezdett a vasak között. Az első gólra mindössze 104 másodpercet kellett várni a Tüskecsarnok népes (de ugyanakkor csendes) közönségének, Terbócs korcsolyázta körbe védőjét, a centerezésre Mihály Ákos érkezett, és eltette a korongot a spanyol kapus mellett, 1-0. Az 5. percben Nagy Gergő lőhette volna be Falus átadását, majd három perccel később megérkezett a második Mihály-gól: a fehérvári támadó a felezővonal környékén kapott egy jó korongot hátulról, nagyszerű átvételével lépéselőnybe kerül védőjével szemben, majd a mamutok között értékesítette ziccerét, 2-0. A 10. percben jött az első nagyobb spanyol helyzet, Capillas próbálkozásánál Vaynak kellett észnél lennie. Sebők is közel járt a gólhoz, Sofron visszakészítéséből leadott lövése csípte a vasat. A találkozó első emberelőnyét kihasználatlanul hagyták Erdélyék, majd a 19. percben Galló hozta be a korongot a támadóharmadba, Baldris mellett befelé húzott, és kilőtte a hosszút, 3-0. A harmad zárásaként Terbócs küldte fejvédőn Barbót.

Mihály Ákos HUN ESP

A második felvonás is Barbo-védéssel indult, szép mozdulattal hárította Erdély próbálkozását. A 24. percben azonban már ő is tehetetlen volt: Hári remek ütemű centerezésére Erdély ért oda, a spanyol hálóőr ekkor még védett, a kipattanót Galló tette be néhány centiméterről, 4-0. Bár Torralba rögtön szépíthetett volna, a játék java része továbbra is a spanyolok harmadában zajlott. Kisvártatva kimaradt a második magyar előny – Sofronék körbelőtték az ibériai kaput –, majd a 37. percben a fáradó spanyolok tilosra ütötték a korongot, a bulit követően Stipsicz szúrta rá a kékről, a korong mindenki mellett elsuhanva a kapu oldalában kötött ki, 5-0. A harmad utolsó percében Hári készített le a korongot hanyag eleganciával a hosszún érkező Fejes Nándornak, a gyergyói bekknek csak a félig üresen tátongó kapuba kellett lőnie, 6-0.

HUN ESP

Fotók: Vörös Dávid / MJSZ

A 43. percben Encinar kékvonalas lövése megpattant Donath ütőjén a kapu előtt, Vay nem védhette, 6-1. A második szünetben a spanyol kapuba érkező Hernández bravúrosan védte Gallót lövését, majd a 46. percben kihasználva első emberelőnyét tovább zárkózott Spanyolország: Capillas lopta a távolságot majd szépen kilőtte a hosszút, 6-2. A folytatásban Sárpátki maradt lent a jégen, egy felpattanó korong találta arcon a gyergyói támadót. Hernández remekül szállt be a mérkőzésbe, Hári és Sofron sem tudta megtréfálni a spanyol cserekapust, majd a harmadik magyar emberelőny is kihasználatlanul maradt. Az 59. percben Terbócs gondoskodott arról, hogy a harmadik harmad sem maradjon magyar találat nélkül, Nagy Krisztián hozta ziccerbe a fehérvári támadót, aki egy az egyben megverte Hernándezt, 7-2. A következő támadásból kialakult a 7-3-as végeredmény: O’Hare középre adása Donath korcsolyájáról pattant a kapuba, a rosszmájúbbak apró rúgómozdulatot azért felfedezhettek az akciónál.

Spanyolország péntek délután Japánnal találkozik, míg a magyar válogatott Litvániával csap össze.