Így is övék a legerősebb keret, de a játékuk nem annyira olajozott

A magyar férfiválogatott a történelmi bravúrért és azzal együtt a feljutásért, mások a kiesés elkerüléséért mennek az elmúlt évek legszürreálisabb div. 1/A-vb-jén, ahol minden érdemi kérdés a szombati zárónapon dől el.

A 32. születésnapját pénteken létfontosságú győztes gólpasszal ünneplő Hári János gyorselemzése, közvetítés, streamek és egyéb fontos infók a mindent eldöntő játéknap előtt!

Mintaszerűen játszottátok le az olaszok elleni hosszabbításban azt a 2 az 1-et Varga Balázzsal, látszik, hogy megvan köztetek az összhang, rendkívül fontos gól volt.

A gólunk nagyon jó volt, végre egyszer lendületből tudtunk rámenni, helyet is cseréltünk kétszer, miután elvesztették az olaszok a kapunknál, és a végén vissza tudtam egyérintővel tenni. Persze, megvan a kémia, Balázs egy tehetséges, korongügyes játékos, és ha valaki látja a játékot, meg jól tud passzolni, az velem jól szokott működni, itt is ez van.

Ez az olasz meccs kvázi bizonysága volt annak, amit mondtatok, hogy a csapat csak még erősebben jött ki a szerdán történtekből?

Mindenképpen, nagyon egyben volt a csapat. Egyébként az ellenfél is, egy kimondottan jó olasz válogatottal játszottunk, hét-nyolc honosítottal. Ez már nem az olasz csapat, amelyikkel az utóbbi években találkoztunk, hanem az olimpiájukra készülő keret, így ez egy nagyon komoly eredmény, hogy idegenben tudtunk ellenük egy ilyen győzelmet elhozni – nyilván most sajnálhatjuk csak igazán azt a vereséget a székely srácok ellen. Reméljük, nem ez lesz a döntő a végelszámolásnál.

A szlovénok ellen dől el minden, akik lehet, hogy most nem villognak úgy, mint szoktak, de így is feljutottak egy nappal a vége előtt – hogy látod őket, mire számítasz?

Nézegettem a meccseket, meg a keretüket, majdnem mindenkit ismerek az ICEHL-ből. Jó játékosaik vannak náluk, a mi ligánkból öten-hatan, a harmadik-negyedik soruk meg ugyanúgy ott harmadik-negyedik soros játékos. Nyilván övék a legerősebb keret ezen a vébén még így is, de a játékuk nem annyira olajozott – reméljük, meg tudjuk törni őket szombaton, és végre egyszer nekünk pattannak jól a korongok a szlovénok ellen.

Egy ilyen őrült meccsen ilyen katarzisos győzelem, mint a pénteki, komoly lelki plusztöltetet adhat a mindent eldöntő zárómeccsünkre.

Igen, mert ez csak azt bizonyítja, hogy ha csapatként játszol, meg nyugodtan, akkor ez eredményt tud hozni, legyen bármi a végeredmény. Ha, ne adj’ isten, itt a végén mi kaptunk volna gólt, akkor is ugyanezt tudnám nyilatkozni, hogy egy jó, küzdős meccset játszottunk, ami pedig utána van, ott már a hokiban bármi már történhet, főleg egy hosszabbításban.

De azért jobb, hogy így alakult…

Nyilván, mindig jobb a dolgok jó oldalán lenni. Van olyan, hogy nem sikerül, mégis ugyanúgy lehet büszkén ülni az öltözőben búslakodás helyett, mert azt érzed, hogy mindent megtettél, meg van az ellenkezője, amikor lehajtott fejjel búslakodsz, mert rosszul játszottál. Szerencsére most nem ez történt, jól mentünk bele, és a végén mi jöttünk ki belőle jól.

Az utóbbi évek legszürreálisabb divízió 1/A vb-jén a zárónapon dől el tehát a kiesés és a feljutás sorsa is, utóbbi konkrétan a torna utolsó mérkőzésén. Röviden összefoglaltuk a legvalószínűbb forgatókönyveket itt, de még egyszer a lényeg a mi szempontunkból: a többi meccs eredményétől függetlenül feljutunk a világelitbe, ha rendes játékidőben vagy hosszabbításban legyőzzük Szlovéniát. Ez tétmérkőzésen még sosem sikerült, és most sem lesz egyszerű dolgunk, mert bár ez a szlovén válogatott most nem képvisel olyan erődemonstráló játékerőt, mint általában szokott itt, a div. 1/A-ban, a koreaiak elleni nyitónapi sokk ellenére így is bebiztosították a feljutást már az utolsó előtti napon. És ez nem azt jelenti, hogy őket nem fogja érdekelni az utolsó meccs, vagy hogy “elengedik”, valószínű ellenkezőleg: már tét nélkül, felszabadultan játszhatják a saját játékukat, ami mindenképpen nagy előnyük lehet. Egyébként a szlovén hokit jól ismerők elmondása alapján délnyugati szomszédunknál is folyamatban a generációváltás, ott is kimegy egy nagy nemzedék, és állítólag mögöttük jön egy nagyobb lyuk, ki tudja, ez a vb talán már ennek az előszele. Látványos mindenesetre, hogy mennyire hiányzik a komplett DEL-soruk, amely az elmúlt években is sokszor húzta őket: a Ziga Jeglic, Jan Urbas, Miha Verlic, Blaz Gregorc klassziskvartett idén DEL-döntőt vívott az alapszakaszgyőztes Bremerhavennel, velük felturbózva azért jó eséllyel egészen más lenne a szlovén leányzó fekvése. A legnagyobb sztárjuk jelenleg az a Jan Drozg, aki 25 éves korára több mint 100 AHL-meccsen van túl, jelenleg is KHL-alapember az Amur Habarovszknál – idén 49 alapszakaszmeccsen 26, további 6 playofftalálkozón 5 pontot termelt -, bár ezen a vb-n magához képest ő sem brillírozik, 4 meccsen 1-1 gólja és asszisztja van mínusz 1-es mutató mellett. A mostani szlovén csapat nagyrészt ICE-légiósokból áll, de a fiatalítást jól jelzi, hogy a negyedik sorukban még otthon játszó, slavija ljubljanás 20 éves csatár is van Miha Bericic személyében.

Az izgalmas vb-zárónap kiesésről döntő első két összecsapását az IIHF YouTube-streamjein lehet megtekinteni, míg a feljutást eldöntő esti szlovén–magyart a Sport 2-n, élőben 19:30-tól.