40 éve nem látott csoda a Buffalótól

A Sabres az előző mérkőzésén még kilencet kapott, most viszont ugyanennyit lőtt. Történelmi 4 gól Nathan MacKinnontól, Alekszandr Ovecskin is újból betalált végre.

A Torontón töltötte ki a dühét a Buffalo: a Sabres az előző játéknapon egy kilencest kapott a Columbustól, most viszont ők tömték ki ugyanennyivel a Leafst. A 9-3-ra végződött meccsen Jeff Skinner és Kyle Okposo duplázott, Alex Tuch pedig négy gólpasszt adott. Az NHL-ben korábban 13 alkalommal, legutóbb pedig napra pontosan 40 éve nem fordult elő, hogy egy csapat kilencet kapjon, majd a következő mérkőzésén legalább ennyit lőjön: a Detroit 1983. december 21-én 9-5-re kapott ki a Vancouvertől, majd két nappal később 9-2-re verte a Torontót.

Véget ért Alekszandr Ovecskin NHL-karrierjének leghosszabb, 14 mérkőzésen átívelő góltalansági sorozata. A Washington a hosszabbításban győzött 3-2-re Columbusban, a fővárosiak győztes találatát pedig az orosz szélső lőtte emberelőnyben, természetesen az “irodájából”. Ovecskinnek ez volt karrierje 135. győztes gólja, amivel megelőzte Brett Hullt, és feljött a második helyre. A lista élén az elpusztíthatatlan Jaromír Jágr áll 151 találattal.

Kisebb gödörbe került a Florida, amely a negyedik mérkőzését bukta el a legutóbbi ötből. A Panthers hazai jégen kapott ki a St. Louistól 4-1-re, amelyben a duplázó Pavel Bucsnyevics, a három gólpasszt kiosztó Robert Thomas, valamint a 37 védéssel karrierje legjobbját nyújtó Joel Hofer volt a legjobb.

A játéknap egyetlen szétlövését a Pittsburgh nyerte a Carolina ellen. A Penguins nyerőembere természetesen Sidney Crosby volt, aki betalált a rendes játékidőben, a rávezetések során pedig egyedüliként értékesítette a büntetőjét.

A Nashville 4-2-re győzött Philadelphiában, ezzel megszakította a Flyers kilenc meccses pontszerző sorozatát. Philip Tomasino kettőt vágott, Juuse Saros pedig 29 lövést fogott, és pályafutása 162. mérkőzését nyerte a Predators mezében. Utóbbival megelőzte Tomás Vokount, és feljött a második helyre a klub örökranglistáján. A lista élén természetesen Pekka Rinne áll 369 győzelemmel.

saros 162

Egy késői gól döntötte el a Tampa Bay–Vegas ütközetet. Az Amalie Arenában az első kettőt a vendégek lőtték, majd négyet a hazaiak, és ismét kettőt a vendégek. 4-4 után már mindenki a ráadásra várt, kivéve Nicholas Pault, aki egy perccel a befejezés előtt eldöntötte a mérkőzést. A Lightningban a Victor Hedman, Brayden Point, Nyikita Kucserov, Nick Paul kvartett minden tagja három ponttal zárt, Point ráadásul megszerezte karrierje félezredik pontját is.

Az Edmonton gyakorlatilag alig több, mint egy perc alatt nyerte meg a meccset New Jersey-ben. A Prudential Centerben a Devils a második szünetre még 3-2-es előnnyel ment, az Oilers viszont a befejező játékrész legelején 69 szekundum alatt hármat lőtt, amit a játékrész közepén még megtoldott egy negyedikkel. Az Oilers 6-3-ra győzött, és három vereséget követően szerzett pontokat. Connor McDavid egy-egy góllal és gólpasszal zárt, így folytatta sorozatát a New Jersey ellen: karrierje mind a 15 Devils elleni mérkőzésén szerzett pontot, összesen 27-et (7+20).

Az American Airlines Centerben minden játékrész 1-1-re végződött a Dallas és a Vancouver között, így a döntés a hirtelen halálra maradt, amit aztán Matt Duchene zárt le 10 másodperccel a befejezés előtt. A Stars az utolsó 5, a Canucks a legutóbbi 8 mérkőzésén kivétel nélkül szerzett pontot.

A Minnesota–Montreal összecsapás még később dőlt el, mint a Dallas–Vancouver csata. Az Xcel Energy Centerben ugyanúgy 3-3-mal zárult a rendes játékidő, a hosszabbításból viszont már csak 5 szekundum volt hátra, amikor Kirill Kaprizov betalált, egymást követő második túlórás gólját szerezve. Az orosz szélső ugyanúgy 1+2-vel zárt, mint csapattársa, Marco Rossi.

Az Ottawa hiába vezetett 2-1-re és 4-2-re is Denverben, képtelen volt tartani a Nathan MacKinnon, Mikko Rantanen, Valerij Nyicsuskin triót. A Colorado végül 6-4-re győzött, a három játékos pedig együttesen 6 gólt és összesen 11 pontot szerzett, ebből MacKinnon egymaga ötöt vállalt magára 4+1 formájában. A kanadai csatár lett az első az Avs mezében, aki négyet lőtt egy meccsen, ezzel nem mellesleg megszerezte a 300. gólját, ami korábban csak a Joe Sakic (625), Michel Goulet (456), Peter Stastny (380), Milan Hejduk (375) négyesnek sikerült a klub történetében. Ami pedig a négy gólt illeti, korábban ez csak a franchise jogelődjének számító Quebecben jött össze a Mats Sundin, Mike Ricci, Peter Stastny, Michel Goulet kvartettnek.

mackinnon 300g

A forduló egyetlen hibátlan kapusteljesítményét Jacob Markström hozta össze, aki nemcsak 25 védéssel nullázta le az Anaheimet, de megszerezte karrierje 200. győzelmét is. A svéd hálóőr mellé honfitársa, Elias Lindholm nőtt fel, aki a Flames mindhárom találatából kivette a részét a 3-0-val végződő mérkőzésen.

Az egyaránt 1+2-vel záró Clayton Keller, Alex Kerfoot duó nyerte meg a meccset az Arizonának San Joséban. A Coyotes 5-2-re győzött a SAP Centerben, ezzel egymás után a negyedik mérkőzését húzta be.