Nem megy a Detroitnak Kane-nel

A veterán csatár visszatérése óta a Red Wings nyolc meccsen csak csak egyszer győzött.

A Seattle meglepetésre 2-1-re győzni tudott a Crypto.com Arenában. A Kraken 2-1-es sikerrel távozott a Los Angeles otthonából, köszönhetően a 42 lövést hárító Joey Daccordnak. A Kings a legutóbbi hat mérkőzéséből csak kettőt nyert meg, a Kraken ezzel szemben előző öt meccsén mindig szerzett pontot, így három egységre került a rájátszást jelentő helytől.

A Metropolitan-csoport rangadóját a Washington nyerte a New York Islanders ellen 3-2-re. A Capitals a rendes játékidőben kétszer is vezetést szerzett, de a meccset végül csak a hosszabbításban tudta lezárni Dylan Strome emberelőnyös találatával. A győztes gólt Alekszandr Ovecskin készítette elő, akinek ez volt karrierje 39. pontja a hosszabbításban, ezzel befogta a második helyen álló Jevgenyij Malkint. A lista élén Sidney Crosby áll 43 ponttal.

Patrick Kane ismét két ponttal zárt, de ez sem segített a Detroiton, amely simán kikapott Winnipegben 5-2-re. A Jets a középső játékrészben döntötte el a meccset, amikor 1-1 után zsinórban háromszor mattolta a Wings védelmét. Gabriel Vilardi három pontot szerzett, és egymás után a negyedik találkozón volt eredményes. A Winnipeg az utolsó kilenc mérkőzésén a lehetséges 18 pontból 15-öt begyűjtött, a Detroit ezzel szemben Kane érkezése óta nyolc találkozón csak hármat, ráadásul a legjobb nyolcból is kicsúszott.