Varga Balázs fontos gólokat szerzett

Húszéves csatárunk továbbra is a második helyen áll a finn juniorbajnokság pontlistáján, Csala Patrik ismét hibátlanul védett. Heti utánpótlás légiós-körkép.

Finnország, U20 SM-sarja

Varga Balázs már a 25. másodpercben beköszönt az Ilves elleni hazai bajnokin, csapata, a JYP majd’ végig vezetve 5-3-as sikernek örülhetett. Másnap a listavezető TPS vendége volt a JYP, és bár Varga kétszer is egyenlített, a találkozó hosszabbításba torkollott, amit a TPS 3-2-re be tudott húzni. A felnőttválogatottba is behívott csatár 27 mérkőzés után 19 góllal és 25 gólpasszal második a liga kanadai táblázatán.

Horváth Bence előbb 14, majd 11 percnyi jégidőt kapott a Jukuritban az elmúlt hétvégén, csapata hazai pályán 5-1-re kikapott a KooKootól, majd 6-5-re verte a Farkas Olivért a soraiban tudó SaiPát. Farkas azon a mérkőzésen 17 percet volt jégen, a K-Espoo második csapata ellen 6-2-re behúzott találkozón pedig negyedórányi játékidő alatt egy gólpasszt jegyzett. A JYP a negyedik, a SaiPa a 11., a Jukurit a 13. helyen áll a 20 csapatos első osztályban.

Finnország, U18 SM-sarja

A K-Vantaa büntetőkkel 2-1-re verte a HIFK-t, majd rendes játékidőben 4-2-re a Tapparát, Lencsés Dávid utóbbi találkozón a győztes gólnál emberelőnyben gólpasszt adott. A TuTo-ra három mérkőzés várt a hétvégén: Schwartz Gergőék előbb a RoKi otthonában 4-3-ra kikaptak, majd 5-3-ra nyertek a JYP B vendégeként, végül pedig 7-2-vel alulmaradtak a JYP első csapatával szemben. A mindhárom bajnokin jégre lépő Schwartz az első mérkőzésen gólt lőtt, az első kettőn szerepet kapó Zimányi Dániel 1-1 gólpasszt osztott ki, míg Pásztor Viktor a JYP második együttese ellen 88,5%-kal védett.

Németország, DNL U20

A német juniorbajnokság felsőházában Csala Patrik ismét remek teljesítménnyel rukkolt elő a Köln kapujában, a Schwenningen otthonában hosszabbítást követően 2-1-re megnyert találkozón 96%-kal dolgozott, míg a másnapi rögtönzött “visszavágón” 17 védéssel shutout ért el, csapata pedig 4-0-s győzelmet aratott. Kedden az Ingolstadt a Regensburgot fogadta, és győzte le 3-2-re, Szongoth Döme az első sorban bekkelt. A Landshut előbb 3-1-re, majd büntetőlövéseket követően 2-1-re verte a Krefeldet, Kassay-Kézi Kende játszott, pontot nem szerzett.

Egyesült Államok, NAHL

A Bismarck Bobcats előbb büntetőket követően 4-3-ra verte a St. Cloud Norsement, majd másnap 9-2-vel kiütötte ellenfelét. Tóth Tamás utóbbi találkozón csapata második gólját lőtte, míg a kilencediknél asszisztos volt.

Svédország, J20 Nationell

Hadobás Zétény (Västeras) a harmadik sorban bekkelt a Rögle ellen 3-2-re elbukott mérkőzésen. Horváth Donát és Nemes Márton egymás ellen játszott a Leksand–Mora találkozón, a mérkőzést a hazaiak nyerték 6-1-re, egyik magyar játékos sem iratkozott fel a jegyzőkönyvbe.

Svédország, J18 Regional

A Lidingö 5-2-re kikapott az SDE otthonában, majd vasárnap 3-1-re nyert a Värmdö pályáján, a második találkozón Molnár Botond gólpasszt jegyzett. A Södertälje 4-1-re verte a Täbyt, illetve 5-2-re a Djurgardent: Vén Bendegúz mindkét találkozón egy-egy gólpasszal segítette csapatát. A Boden ráadást követően 6-5-tel bizonyult jobbnak a Clemensnäsnél, később 5-2-re kikapott a MoDo vendégeként, majd a Timra otthonában is fejet hajtott (7-1). A győztes mérkőzésen Nagy Dominik 1+2 pontot ért el, a másodikon Erdősi Csanád asszisztos volt, míg a harmadikon ismét Nagy szerzett pontot.

Csehország, DNL U20

A Trinec Horváth Alexszel a soraiban kapott ki túlórát követően a Vítkovice otthonában 4-3-ra, majd az Olomoucot fogadva 2-1-re.

Egyesült Államok, USPHL Premier

A Carolina Jr. Hurricanes egy 10-1-es és egy 7-0-s győzelemmel abszolválta a hétvégét, Kaibás Kornél 1+1-gyel zárt. A Wisconsin Rapids Riverkings–Steele County Blades találkozón magyarok néztek farkasszemet egymással: a Steele County büntetőkkel aratott 3-2-es győzelme során Gáspár Bence 95%-kal védett, míg a túloldalon Csémi Dávid gólpasszt osztott ki. Másnap 6-3-ra nyert a Wisconsin, Varga Zaránd kétszer betalált, Csémi ismét asszisztos volt, Gáspár 87,5%-kal dolgozott a vasak között. Hegedüs Levente két győzelemre vezette csapatát, a Vernon Oilerst, előbb 97,1%-kal, majd 91,8%-kal védett. Birta Levente két gólpasszt adott a Rockets HC 5-1-es győzeleme során.

VB 12:30 KORSLO
VB 19:30 ROMITA