Kitömték a kacsákat Denverben

A Colorado nyolcat lőtt az Anaheimnek. Kane klasszikus triplájával nyert az Edmonton.

Győzelemmel tért vissza a Philadelphia kapujába Carter Hart. A hálóőr kéthetes szünetet követően Carolinában állt ismét a vasak közé, és 31 védéssel járult hozzá a 3-1-es győzelemhez. A Flyers ezzel a sikerrel véget vetett a Hurricanes elleni nyolcmeccses nyeretlenségi sorozatának.

A Colorado egy nyolcassal küldte haza az Anaheimet. Pedig 40 percig nem úgy tűnt, hogy az Avs kitömi az ellenfelét, hiszen csak 3-1-re vezetett, az utolsó húsz percben viszont ötöt lőttek a denveriek, így végül 8-2-re győztek. A Coloradóban Cale Makar három gólpasszt adott, Valerij Nyicsuskin pedig kettőt vágott.

A New York Islanders hiába vezetett kétszer is két góllal Vancouverben, nem tudta elkerülni az újabb vereséget, ami egyvégtében a hatodik volt. A Canucks az egyaránt három pontot szerző J.T. Miller, Brock Boeser páros vezetésével hosszabbításra mentette a meccset, ahol Quinn Hughes góljával végül be is húzta.

Az Edmonton kétgólos hátrányból fordítva győzött 4-3-ra a Seattle ellen, így ebben a szezonban először nyert meg három egymást követő mérkőzést. A meccs hőse ezúttal Evander Kane volt, aki 1-3 után úgy ütött klasszikus mesterhármast, hogy a hajrában szépített, az utolsó percben kiharcolta a hosszabbítást, a hirtelen halálban pedig el is döntötte a meccset. Hasonló mesterhármasra korábban csak kétszer volt példa az Oilers történetében, egyszer Esa Tikkanen (1991), egyszer pedig Kelly Buchberger (1993) révén.