Connor Bedard 4 pontot szerzett

Az idei draft legelső választottja 2-2 góllal és gólpasszal járult hozzá a Tampa Bay legyőzéséhez.

A Boston a többszörösen jubiláló Charlie Coyle vezetésével verte könnyedén a New York Islanderst 5-2-re. A Bruins centere összesen négy pontot szerzett, amiben benne volt karrierje első mesterhármasa, valamint a 150. gólja, a 250. gólpassza és a 400. pontja.

A Bostonhoz hasonlóan simán nyert 5-2-re a Vancouver is, amely a kanadai fővárosból hozta el a pontokat. A zsinórban ötödször nyerő és az utolsó 9 meccsen mindig pontot szerző Canucksban ismét Elias Pettersson vitte a prímet, aki három pontot gyűjtött és 24 egységgel vezeti az NHL kanadai táblázatát. A svéd csatár mellé a duplázó Ilja Mikhejev tudott felnőni.

A játéknap harmadik 5-2-es győzelmét a Columbusban nyerő Dallas aratta. A Stars gyorsan két gólos hátrányba került, de ezután a déliek magasabb fokozatba kapcsoltak és zsinórban öt gólt szerezve behúzták a meccset. A z előző meccset kihagyó Matt Duchene három ponttal tért vissza, Joe Pavelski pedig megszerezte az 1013. pontját, amivel az amerikai születésű játékosok rangsorában befogta a 10. helyen álló Pat LaFontaine-t.

A csütörtöki játéknapon még két gárda nyerte három gólos különbséggel: a New York Rangers és a Winnipeg Jets. Az utolsó kilenc meccséből nyolcat megnyerő Rangers a Minnesotát verte 4-1-re a Gardenben, mégpedig a harmadik számú kapus, a 25 védést bemutató Louis Domingue vezetésével. Domingue mellett remekelt a három – három pontig jutó Alexis Lafrenière, Vincent Trocheck páros, valamint az az Artyemij Panarin is, aki a szezon eddigi 13 meccsén mindig pontszerző volt. Winnipegben a második harmad volt a döntő: a Jets ekkor kilenc perc alatt ütött hármat, ellépett 4-1-re és ezt a különbséget megtartva végül 6-3-ra győzte le a Nashville-t. Mark Scheifele négy találatot készített elő, Kyle Connor pedig egy gólpassz mellett mesterhármast lőtt és 11 találatával feljött a góllövőlista második helyére.

Az aktuális Original Six – összecsapást a Montreal nyerte Detroitban 3-2-re. A négy vereség után ismét győző rekordbajnok győztes gólját Cole Caufield lőtte a ráadás utolsó percében emberelőnyben. A hosszabbítás döntött Los Angelesben is, ahonnan a Pittsburgh vitte el a plusz pontot. A Crypto.com Arenában mindhárom felvonás 1-1-re végződött, így jöhetett a ráadás, ahol Bryan Rust gólja döntött a vendégek javára. A Kings kapitánya, Anze Kopitar megszerezte az 1155. pontját, amivel a klub örökranglistáján feljött a második helyre Luc Robitaille-t megelőzve.

kopitar 1155

A Seattle egy késői góllal győzött Coloradóban 4-3-ra, ezzel elvette az Avalanche hazai veretlenségét. A Kraken kétszer is vezetett kettővel, ennek ellenére csak 32 másodperccel a befejezés előtt tudta megszerezni a győztes találatot, a korábban is eredményes Oliver Bjorkstrand révén. A St.Louis 2-1-re verte az Arizónát oly módon, hogy a győztes gólt a zsinórban az ötödik mérkőzésen eredményes Robert Thomas lőtte.

Már nem is számít meglepetésnek, hogy ismét vereséget szenvedett az Edmonton, amely ezúttal San Joséban maradt alul 3-2-re. Az Oilers hiába nyerte 41-18-ra a lőpárbajt, a bámulatos napot kifogó és összesen 39 lövést hárító Mackenzie Blackwood győzelemre vezette a Sharkst. Az Edmonton mellett mélyrepülésben van Connor McDavid is: a világ jelenlegi legjobbja legutóbbi hét meccsen nem talált a kapuba és mindössze 5 gólpasszt adott.

Connor Bedardnak először volt több pontos meccse az NHL-ben. Az idei draft 1/1-es játékosa nem aprózta el és 2+2 formájában rögtön négyet szerzett a Tampa elleni 5-3-as diadal alkalmából. Ezzel a teljesítménnyel 18 évesen és 155 naposan a liga történetének harmadik legfiatalabb játékosa lett, aki legalább négy egységig jutott. Bedard 12 mérkőzés után 11 ponttal áll, a Hawks pedig véget vetett a Tampa elleni nyolcas nyeretlenségi sorozatának.