Első gólosok repítették a Bostont

John Beecher és Mason Lohrei is először volt eredményes az NHL-ben. Tovább zuhan az Edmonton.

A Toronto háromgólos hátrányból fordítva győzött a Tampa ellen a hosszabbításban 6-5-re, ezzel pedig véget vetett négyes nyeretlenségi sorozatának. A Lightning a négy pontot szerző Nyikita Kucserovnak köszönhetően gyorsan elhúzott, és negyedóra játék után már 4-1-re is vezetett. A Leafst a Mitch Marner, Auston Matthews duó vette a hátára: előbbi négy pontot tett a táblára, utóbbi duplázott, így a harmadik harmad elején már a kanadai gárda vezetett 5-4-re. Itt azonban még nem volt vége a meccsnek: 5-4 után Hagel kiharcolta ugyan a ráadást, de Calle Järnkrok a hirtelen halálban megnyerte a meccset a Torontónak.

A Florida majdnem beleesett a Tampa hibájába, de a ráadásban végül győzni tudott a Columbus ellen. A Panthers hat perc játék után már hárommal ment, majd leeresztett, a Jackets pedig ezt kihasználva a harmadik harmad közepére fordítani tudott 4-3-ra. Nick Cousins és Carter Verhaeghe azonban megmentette a délkeleti alakulatot: előbbi egy perccel a befejezés előtt egyenlített, utóbbi pedig győztes gólt szerzett a túlórában. A Florida az utolsó hat meccséből a negyediket nyerte, a Columbus viszont csak egyet húzott be a legutóbbi hétből.

A Dallas–Boston összecsapáson John Beecher és Mason Lohrei lopta el a show-t a sztárok elől. A Bruins mindkét újonca karrierje első gólját lőtte, a fekete-sárgák pedig többek között nekik köszönhetően győztek a Stars otthonában 3-2-re. A két játékos mellett Jeremy Swayman emelkedett ki, aki 35 lövést fogott, és hat mérkőzést követően továbbra is hibátlan mérleggel áll.

A szárnyaló Vancouver a zuhanórepülésben lévő Edmontont fogadta, a végeredmény pedig hozta a papírformát: a Canucks sima 6-2-vel intézte el McDavidéket. Brock Boeser kétszer köszönt be, a Norris-trófeára hajtó, a hátvédek kanadai táblázatát toronymagasan vezető Quinn Hughes pedig négy pontot tett a közösbe. A Vancouver az utolsó nyolc meccsén a lehetséges 16 pontból 15-öt begyűjtött, az Oilers ezzel szemben nyolc meccsen csak egyszer győzött, és mindössze három egység került a neve mellé.