Egy veretlen csapat maradt az NHL-ben

A Boston és a Colorado sorozata is megszakadt.

Elszenvedte idei első vereségét a Boston, a keleti listavezető meglepetésre az Anaheimmel szemben maradt alul hazai jégen. Ez különösen fájó lehetett úgy, hogy a Bruins még az 59. percre fordulva is 3-1-re vezetett, ám előbb Leo Carlsson szépített, majd a Ducks kapusát lehozva kevesebb, mint 15 másodperccel a vége előtt ki is egyenlített Troy Terry beleérésével. Az idei 1/2-es Carlsson aztán a túlórában is főszereplő volt, a 3 a 3 elleni hosszabbításban ő hozta ziccerbe Mason McTavish-t a győztes gól előtt, a 18 éves svéd három meccsen két gólnál és 3 pontnál jár. A Bruins hat rendes játékidős győzelem után kapott ki, de pont nélkül most sem maradt, továbbra is vezeti keleti főcsoportot.

Elvesztette veretlenségét a Colorado is, a liga egyik leggólerősebb csapata váratlanul simán, lőtt gól nélkül maradt alul a gyengélkedő Pittsburgh otthonában. A meccs két hőse a duplázó Reilly Smith és a 31 védéssel shutoutot elérő Tristan Jarry volt, utóbbi az ellenfél lenullázásával együtt az Avalanche új NHL-rekordot jelentő 15 meccses idegenbeli sikerszériáját is megszakította. A Boston és a Colorado vereségével már csak egy csapat hibátlan a ligában: az ezúttal szabadnapos, 7/7-es mutatóval ligaelső, címvédő Las Vegas.

Jó formába lendült a New York Rangers is, amely Edmontonban nullázta le a Connor McDavidet továbbra is nélkülöző Oilerst egymást követő harmadik sikeréért. A New York-iak kapujában a nyáron éppen a bajnok Vegastól érkező, immáron háromszoros Stanley Kupa-győztes Jonathan Quick első shutoutját ünnepelhette új csapatánál, Artyom Panarin 7 mérkőzés óta pontszerző, a gödörben lévő edmontoniak vereségsorozata ellenben már négy meccset számlál.

Az NHL-pályafutása során először duplázó Bobby Brink közreműködésével sima 6-2-vel lépett át a Philadelphia a Minnesotán, míg a Montrealt a három pontig jutó Cole Caufield vezette túlórás sikerre a Columbus ellen. Érdekesség, a mindenki által leírt Canadiens egyelőre sokkal jobban szerepel az előzetesen vártnál, annak ellenére is, hogy egyik legjobbja, Kirby Dach már a második meccsen kiesett az egész szezonra súlyos térdsérülésével.

A bajnokesélyesnek kikiáltott Carolina egy 0-2-ről kiszenvedett győzelemmel, a Seattle túlórás legyűrésével szakította meg hárommeccses kudarcszériáját, a duplázó Martin Necas 10 másodperccel a ráadás letelte előtt döntött. Eközben a Tampa a San Josét, a St. Louis pedig a Calgaryt tudta lenullázni.