Menesztették a bécsi edzőt is

A Bolzano után a másik pocsékul rajtoló ICEHL-nagycsapat, a Vienna Capitals is megvált trénerétől.

A Vienna Capitals hétfőn azonnali hatállyal felmentette a munkavégzés alól Marc Habscheid vezetőedzőt. A nyáron érkezett kanadai szakember a bécsiek eddigi 12 ICEHL-mérkőzéséből mindössze kettőt tudott megnyerni rendes játékidőben, további egyet hosszabbításban. A bajok éppen a Fehérvár ellen kezdődtek szeptember végén: a háromgólos előnyről elvesztett bajnokival komoly lejtőre kerülő Caps azzal a meccsel együtt legutóbbi nyolc bajnokiját kivétel nélkül elbukta, hét mérkőzés óta pontot sem szerzett – bár ehhez ildomos hozzátenni, hogy munkáját és korábban bemutatott koncepcióját jelentősen megnehezítette az a sérüléshullám, ami az elmúlt hetekben a csapatot sújtotta. A hatvanéves, korábban a kanadai válogatottat is irányító szakember bécsi koporsójába a Val Pusteria verte be az utolsó szöget szombat este: a Farkasok végig vezetve 6-1-re verték a Vienna Capitalst, Frycklund duplázott, Atwal sorozatban negyedik mérkőzésén talált be. A mindössze 9 ponttal az utolsó előtti helyen égő fővárosiak irányítását a novemberi válogatott szünetig Chris Dolezal másodedző veszi át, aki korábban az Erste Ligában szereplő bécsi utánpótláscsapat trénere is volt.

Marc Habscheid

Fotó: GEPA Pictures

Az ICEHL vasárnapi játéknapján a Villach rangadót nyert hazai pályán a Salzburg ellen. A VSV Rauchenwald és Sabolic góljaival 2-1-re verte a Red Bullt, így pontszámban beérte ellenfelét (és az egyaránt 29 ponttal álló Fehévárt), és jobb gólkülönbségének köszönhetően átvette a bajnokság vezetését.

A Klagenfurt hosszabbítást követően 3-2-re nyerni tudott Linzben, így feltornázta magát a hatodik helyre. A hazaiak szereztek vezetést, majd a KAC fordított, a túlórában Nick Petersen döntött. Az idei szezonban még csak ez volt a Klagenfurt második idegenbeli győzelme.

Az Asiago három vesztes mérkőzést követően tudott győzelmet aratni, a szenvedő fél a Vorarlberg Pioneers volt. A fordulatos mérkőzésen a vendégektől Owre duplázott, az olaszok győztes gólját Finoro szerezte, a végeredmény 6-4 lett. A Pioneers öt meccs óta nyeretlen.

A Bolzano hosszabbítást követően 4-3-ra győzött Ljubljanában. A gólnélküli első harmadot követően a Rókák új szerzeménye, Tyler Sikura nyitotta meg a gólgyártást, az 56. percben a McClure találatánál úgy tűnt a vendégek elviszik mindhárom pontot, ám Ziga Pance két perccel később egalizált. A túlórában Josh Teves döntött, a Bolzano 11 pontjával tizedik a tabellán.