A 140. percben döntött Matthew Tkachuk

A Carolina–Florida konferenciadöntő első találkozója volt az NHL történetének hatodik leghosszabb mérkőzése.

Maratoni hosszúságú összecsapás végén, a negyedik hosszabbítás utolsó percében szerzett góllal győzött a Florida a keleti konferenciadöntő első mérkőzésén. A PNC Arenában a rendes játékidő első és harmadik harmada a hazai jégen játszó Carolináé volt egy-egy emberelőnyös góllal. A középsőt viszont kettővel a vendégek nyerték, miután Aleksander Barkov és Carter Verhaeghe szűk három perc alatt kétszer is mattolta Frederik Andersent. A rendes játékidő így 2-2- vel zárult, pedig a befejező húsz percben a Hurricanesnek minden esélye megvolt arra, hogy lezárja a mérkőzést: 14-2-re hozta a kapura lövéseket, de csak egyszer tudta megtörni az összesen 63 védésig jutó Szergej Bobrovszkij ellenállását.

A hirtelen halál azonnal góllal indult, de a floridai Ryan Lomberg harmadik percben született találatát érvénytelenítették, így folytatódott az összecsapás. A meg nem adott gól után egy-egy emberelőny következett mindkét oldalon. Ekkor a Carolina állt közelebb a sikerhez, ám a csapata első gólját szerző Seth Jarvis ezúttal csak a felső vasat találta el. Maradt a 2-2. A hosszabbítás első két felvonása kiegyenlített harcot hozott, viszont a harmadikban és a negyedikben minimális fölényt harcolt ki a Florida. A vendégeknek azonban ennyi is elég volt a győzelem megszerzéséhez: a negyedik hosszabbításban, a mérkőzés 140. percében Matthew Tkachuk a jobb oldali bedobókör közepéből kilőtte a rövid felsőt Andersen válla fölött. A Panthers zsinórban a hetedik idegenbeli mérkőzését nyerte meg a playoffban és mind az öt idei hosszabbításba torkolló találkozóját behúzta.

A 140 perces mérkőzés természetesen új franchise-rekord mindkét csapat esetében, ahogyan új csúcs Szergej Bobrovszkij 63 és Frederik Andersen 57 védése is. A győztes gólt szerző Matthew Tkachuknak ez volt az idei harmadik találata a hosszabbításban. Egy szezonban ennél többet csak Ray Ferraro (1993, Islanders), Adam Oates (2003, Ducks) és Jarome Iginla (2004, Flames) szerzett, akik egyaránt négyig jutottak.