Franciaország–Magyarország 2-3

Magyarország válogatottja a szentpétervári fehérorosz-verés után a franciák ellen újkori története második A csoportos győzelmét ünnepelhette a jelenlegi divíziórendszerben, ezzel együtt a két szerzett ponttal megérkeztünk a bennmaradásért folytatott harcba!

Fél perccel a kezdés után Erdély lövésével nyitottunk, Ylonen nyelte le, majd Sofron osztotta ki elmaradhatatlan ütközését üdvözlés gyanánt. Két perc elteltével Thiry csinált egy ajándékkiállítást a támadóharmadban, minket zavart meg jobban, a fórt teljesen impotensen játszottuk meg, és utána is hajmeresztő dolgokat műveltünk. Most szerencsére megúsztuk, majd Galló szélen elszaladása után Ylonen védett egy az egyben, a fordulásból a franciák is vezettek egy veszélyes kontrát, maradt a 0-0. A harmad felénél Terbócs vesztett ütőt, a kevésszer foglalkoztatott Bálizs védett magabiztosan egy lélektanilag fontosat. Eztán Sebők került a földre, fájdalmasan húzta le magát a padra, szerencsére a következő cserében vissza tudott térni, majd a harmadik sorunk veszélyeztetett. Abszolút pariban voltunk a franciákkal (sőt), a dánok ellen 1+1-gyel záró Rech helyzete azonban igen melegre sikeredett. Öt és féllel a fordulás előtt egy szép korongkihozatal végén a jól játszó Csányi tüzelt mellé. Rá egy percre Stipsiczet küldték ki fogásért, nyugodtan lehetett volna fordítva is. Az előnyben Bertrand első lövését még saját társa, Addamo blokkolta le, majd Hadobás mentett hatalmasat, Bertrand újabb próbálkozása azonban már Bálizs fejvédőjéről a felső vasra, onnan meg a gólvonal mögé vágódott (1-0). Az utolsó minutumba lépve az AHL-es Addamo nagy gólhelyzeténél mentett meg minket Bálizs, majd a lehető legjobbkor, mindössze 20 másodperccel a szünet előtt kiegyenlítettünk. Sebők vetődve pöckölt hátra egy korongot Stipsiczhez, aki nem teketóriázott, ellőtte félmagasan, 119.2 km/órával száguldva kötött ki a hosszúban mindenki mellett-alatt elszállva – végre az első sorunk hozta össze a gólt, nagyon kellett már (1-1)!

hun fra gallo öröm

A középső játékrész is Stipsicz bombájával indult, Ylonen fogta. Megint jól mentünk, a francia portás újabb bravúrja kellett, hogy megtartsa az 1-1-et: Papp Kristóf keresztjét Nagy Gergő lőtte el a kapus mozgásával ellentétesen, a mamutról kipattanót Terbócs nem tudta bekotorni, óriási helyzet volt. Nem sokra rá kettős előnybe kerültünk: előbb Gallet-t küldték ki gáncsolásért, majd buta szabálytalansága után Perret-t, 1:16-ig támadhattunk dupla fórban. Öt a háromban azért már fel tudtunk állni, komoly helyzetekig jutottunk: Vincze centerezése után Sofron lövésénél volt a helyén Ylonen, majd Fejes bombája után védett nagyot, és végül üggyel-bajjal a kipattanót is magához húzta Vincze elől. A kihagyott fórok ismét megbosszulták magukat, egy korongvesztés után létszámfölénybe kerültek a harmadunkban, Bálizs az elsőnél még bemutatott egy komoly bravúrt, az ismétlést azonban Boudon bevágta (2-1). Ezt ráadásul Stipsicz újabb kiállítása követte, kivédekeztük. Beleerősítettek a franciák, de végre nekünk is volt egy kis szerencsénk. Sebők akart lekapni egy korongot a levegőből, helyette maga mögé ütötte, a francia térfél felé; Galló lendületből megverte a pakkra rástartoló védőt, erőszakossága korongszerzést ért, és bepüfölte Ylonenen át (2-2)! Ezt Szabó Bence, majd Stipsicz harmadik kisbüntetése követte, utóbbi esetben legalább párost fújtak a bírák Leclerc korongra tenyerelése miatt. A kiállítások alatt nem született újabb találat, az első után a második harmad is 1-1-es részeredménnyel zárult.

fra hun balizs

Fabre kiküldése után a harmadik etap elején megpróbálkozhattunk negyedik keddi előnyünkkel is, ez is nagyon ritmustalan volt, 5 az 5-ben konkrétan jobban játszottunk, mint fórban. A 47. percben Texier távoliját kapta le gond nélkül Bálizs, két minutummal később Nagy Gergő lövését rúgta ki Ylonen. Jó kis oda-vissza hoki alakult ki kevés megszakítással, a színvonal nem verdeste ugyan az eget, de egy győzelem esetén ez pont senkit nem érdekelt volna – márpedig itt végig az volt az ember érzése, hogy ez a meccs reálisan meglehet. Néggyel a rendes játékidő vége előtt Terbócs látványos kapu mögötti ütközése után izgulhattunk, nem fújták le, majd egy kapu előtt keresztben elszálló korong okozott riadalmat. A hátra lévő idő lepergett, 5.2 másodperc volt hátra, amikor egy támadóharmadbeli bulinál időt kértünk, nem sikerült elhozni – a 27:18-as lövésarány dacára a biztos pontszerzés már megvolt, jöhetett a hosszabbítás!

Hadobás, Sebők, Sofron trióval mentünk neki a 3 a 3 elleni túlórának, majd Háriék jöttek, Texier veszélyes helyzeténél Bálizs védett kulkcsfontosságút. A lefordulásból Erdély ment el ziccerben, ezt még védte Ylonen, a következő 2 az 1-nél viszont Erdély kipattanóját Bartalis tette be, éppen csak nem volt les: MEGNYERTÜK A MÉRKŐZÉST!

Magyarország válogatottja a szentpétervári fehérorosz-verés után újkori története második A csoportos győzelmét ünnepelhette a jelenlegi divíziórendszerben, ezzel együtt a két szerzett ponttal megérkeztünk a bennmaradásért folytatott harcba!