Háromgólos hátrányból győzött a Toronto

A Leafs a hosszabbításban Alex Kerfoot góljával húzta be a meccset, így egy győzelemre került a továbbjutástól, hasonlóan a Las Vegashoz. A New Jersey és a Seattle egyenlített párharcában.

A New Jersey a második meccset is megnyerte a Gardenben, ezzel négy mérkőzést követően az a furcsa helyzet állt elő, hogy hazai győzelem még nem született a Devils–Rangers párharcban. A Devils a győzelmet ezúttal is a fantasztikus napot kifogó, újonckapusnak, Akira Schmidnek köszönheti, aki 22 védéssel vette ki a részét a 3-1-es győzelemből. A 22 éves hálóőr mellett Jonas Siegenthaler volt a vendégek másik hőse: a hátvéd egy gólpassz mellett, 1-1-es állásnál győztes gólt szerzett a harmadik harmad közepén.

A Toronto háromgólos hátrányból fordítva győzött Tampában a hirtelen halálban, így egyetlen győzelemre került attól, hogy 20 év után ismét a második fordulóba lépjen. A Lightning 50 percen keresztül tökéletesen játszott a Leafs ellen: Alex Killorn duplájával és a szenzációsan védő Andrej Vasziljevszkij vezetésével 4-1-re vezetett, és a zsebében érezhette a győzelmet. Ezután viszont jött a teljes leolvadás és a vereség, ami azt jelenti, hogy az elmúlt három év döntőse már nem hibázhat, ha tovább akar jutni. A Toronto hat perc alatt lőtt hármat, ebből Auston Matthews kettőt vállalt magára, így 4-4 után mindent kezdhettek elölről a csapatok. A feltámadó Leafs nem sokáig húzta a túlórát, és az ötödik percben Alex Kerfoot emberelőnyös góljával beállította a 4-5-ös végeredményt. A duplázó Matthews és a győztes gólt szerző Kerfoot mellett a három gólpasszt kiosztó William Nylander játszott kiemelkedően.

A hazai jégen játszó Winnipeg már a második percben elvesztette egyik legjobbját Mark Scheifele személyében, ami rá is nyomta a bélyegét a mérkőzésre: a Vegas simán győzött 4-2-re északon, amivel egyrészt visszavette az elvesztett pályaelőnyt, másrészt 3-1-re alakította a párharcot. A meccs fordulópontja a mérkőzés derekán 1-1-es állásnál következett be, amikor is a Golden Knights 47 szekundum alatt kettőt lőtt William Karlsson és Ivan Barbasov révén. 3-1-es vendégvezetés után a Jets még szépített ugyan, de a Vegas a második gólját szerző Brett Howden jóvoltából egy üres kapus találattal beállította a végeredményt.

A Seattle szó szerint bedarálta a Coloradót, ennek köszönhetően nemcsak 3-2-re győzött a negyedik mérkőzésen, hanem egyenlített is a párharcban. A Kraken 43-22-re nyerte a lőpárbajt, a bajnokcsapatot viszont végig meccsben tartotta a duplázó Mikko Rantanen, valamint az ihletett formát mutató Alekszandr Georgijev. A ráadásban viszont már az Avalanche kettőse is tehetetlennek bizonyult, hiszen a hosszabbítás harmadik percében Jordan Eberle egy létszámfölényes találattal lezárta az összecsapást.