A sírból hozta vissza a szériát az Edmonton

Az Oilers háromgólos hátrányból, a hirtelen halálban győzött Los Angelesben, és egyenlített a párharcban. A Boston és a Carolina egy győzelemre került a továbbjutástól.

A Carolina nyerni tudott New Yorkban, ezzel nemcsak véget vetett a nyolcmeccses idegenbeli nyeretlenségi sorozatának, hanem összesítésben 3-1-re módosította az állást, és egyetlen sikerre került a második fordulótól. Az 5-2-re végződő összecsapáson az emberelőnyös játék volt a döntő faktor: az Islanders háromból egyet sem használt ki, a Hurricanes viszont ötből kettőt, ennek köszönhetően lépett el 4-0-ra, ahonnan már könnyedén behúzta a meccset. Seth Jarvis duplázott, Sebastian Aho pedig három pontot tett a közösbe. A finn csatár meglőtte a 20. gólját a playoffban, ezzel megdöntötte Eric Staal franchise-rekordját.

A Boston David Krejcí és Patrice Bergeron hiányában is 6-2-re nyert Sunrise-ban, így szintén egy győzelemre van a továbbjutástól. A FLA Live Arenában negyven perc játék után még semmi sem dőlt el, csak 2-1-re vezetett a Bruins. Az utolsó harmadban viszont a vendégek lejátszották a jégről a házigazdákat, és négy gólt ütve valószínűleg nem csak a meccset, de a párharc kimenetelét is eldöntötték. Taylor Hall négy pontot szerzett: kettőt lőtt, és előkészítőként benne volt Jake DeBrusk duplájában is.

taylor hall

A Tyler Seguin, Roope Hintz páros döntötte el a Minnesota–Dallas csata negyedik mérkőzését. A Stars 3-2-re győzött északon, a győzelemből a kanadai csatár két góllal, a finn center pedig három előkészítéssel vette ki a részét. Az XCel Energy Centerben kimagaslóan játszott még Jake Oettinger, aki 32 védéssel járult hozzá a sikerhez. Az amerikai kapus főleg a harmadik harmadban parádézott, amikor a Wild végig nyomás alatt tartotta a Starst, és több mint kétszer annyi kaput eltaláló lövése (12-5) volt. A duplázó Seguin mindkét gólját fórban ütötte, ez korábban csak a Pat Verbeek (1998), Brenden Morrow (2008), Alekszandr Radulov (2020) triónak sikerült a Dallasban.

Az Edmonton drámai csatában győzött a hirtelen halálban 5-4-re a Los Angeles otthonában, és ezzel nemcsak visszavette elbukott pályaelőnyét, de 2-2-re alakította a párharcot. A Crypto.com Arenában a Kingsé volt az első etap három góllal, a másodikban viszont teljesen megváltozott a játék képe, és az Oilers vágott hármat. A harmadik harmad elején a hazaiak ismét megszerezték a vezetést, de a Kings-killer Evander Kane három perccel a befejezés előtt hosszabbításra mentette a meccset. A ráadásban sokkal agilisabb és kezdeményezőbb volt az Oilers, ez a 11. percben fizetődött ki, amikor is Zach Hyman kilőtte a rövid felsőt. Az Edmontonban három egységgel zárt Leon Draisaitl, Connor McDavid és Evan Bouchard is. Utóbbi zsinórban a negyedik playoff-mérkőzésen szerzett pontot, ami legutóbb Charly Huddynak sikerült az Edmontonban még 1988-ban. Kane 2020 óta a 15. gólját lőtte a Kingsnek, ezzel a legeredményesebb játékos az egész NHL-ben a kaliforniai klub ellen.