Vendégek napja az NHL-ben

A playoff szombati játéknapján a Colorado, a Vegas, a Toronto és a New Jersey is idegenben győzött, utóbbi három egyaránt a hirtelen halálban.

A Vegas saját magának tette nehézzé a győzelmet Winnipegben, de így is visszavette az elvesztett pályaelőnyt. A Golden Knights a második szünetre már háromgólos előnnyel mehetett pihenni, és még hat perccel a befejezés előtt is kettővel ment. A Jets viszont Adam Lowry góljával 22 másodperccel a befejezés előtt utolérte a vendégeket, így 4-4 után kezdődhetett minden elölről. Az első extra periódusban nem született gól, a második legelején viszont Michael Amadio betalált, beállítva a 4-5-ös végeredményt. A vendégeknél Jack Eichel, a hazaiaknál Neal Pionk zárt három ponttal, de ami sokkal fontosabb a Jets szempontjából, hogy a liga egyik legjobb hátvédje, Josh Morrissey megsérült és a párharc hátralévő részében már biztosan nem léphet jégre.

A Toronto drámai körülmények között győzött Tampában a hosszabbításban 4-3-ra, amivel összesítésben 2-1-re vezet. A meccs első felében a Bolts kétszer is egyenlített, 2-2 után viszont Darren Raddysh révén először szerezte meg a vezetést a délkeleti gárda. A Lightning ezt az előnyt az utolsó percig tartani is tudta, Ryan O’Reilly viszont ekkor egyenlített és kiharcolta a ráadást. A hirtelen halálban a hazaiak többet támadtak és több helyzetük is volt, de a győztes gólt ennek ellenére Morgan Rielly ütötte a negyedik etap utolsó percében.

leafs_po

A New Jersey edzője, Lindy Ruff a két hazai sima vereséget követően kapust cserélt, és az összesen 10 gólt kapó Vítek Vanecek helyére Akira Schmidet állította a vasak közé. A csere tökéletesen működött: az újonc hálóőr 35/36-os mutatóval járult hozzá a hosszabbításban szerzett 2-1-es győzelemhez. A Devils a mérkőzés közepén Jack Hughes góljával egyenlített, a ráadás 12. percében pedig Dougie Hamilton találatával húzta be a meccset. A Devils történetében Sean Burke (1988) és Martin Brodeur (1994) után Schmid a harmadik újonckapus, aki kezdőként kapott szerepet a playoffban; Hamilton pedig a második hátvéd Brian Rafalski (2001) után, aki a hirtelen halálban gólt szerzett.

A nap egyetlen rendes játékidőben szerzett győzelmét a Colorado aratta, miután 6-4-re győzött Seattle-ben. A Kraken 40 percig és 3-3-ig bírta a bajnokcsapat tempóját, de a befejező húsz percben nem bírt az egyaránt duplázó Nathan MacKinnon, Mikko Rantanen párossal. Az Avs duója négy góljából hármat a befejező játékrészben szerzett, amivel az Avalanche 6-3-ra ellépett. Az utolsó percben esett hazai gól már nem számított, csak arra volt elég, hogy rontsa Georgijev statisztikáját.