Húsz éve nem láttak ilyet Torontóban

John Tavares révén 2003 után szerzett Maple Leafs-játékos mesterhármast a playoffban. A Rangers a második mérkőzését is megnyerte New Jerseyben.

A New York Rangers megismételte a két nappal ezelőtti teljesítményét, és ugyanúgy 5-1-re győzött a New Jersey vendégeként, mint az első mérkőzésen. A két találkozó között mindössze annyi különbség volt, hogy a nyitómeccsen a Rangers ütötte az első négyet, ezúttal viszont a Devils szerzett vezetést. Ez azonban nem élt sokáig: a második felvonásban a New York három góllal fordított, amiből kettőt emberelőnyben szerzett, ki más, mint Chris Kreider révén. A befejező húsz perc közepéig a vendégek két góllal eldöntötték a meccset, amit nehezen viseltek a hazaiak: 5-1 után rengeteg volt a szabálytalanság és a bunyó, amit összesen 122 perc büntetéssel honoráltak a játékvezetők az utolsó tíz percben. Kreider lett az NHL történetének első játékosa lett, aki 4 emberelőnyös gólt szerzett. Patrick Kane az 53. gólját lőtte a rájátszásban, ezzel az amerikai játékosok listáján utolérte a negyedik helyen álló Jeremy Roenicket. A képzeletbeli dobogó első három helyén Joe Pavelski (64), Joe Mullen (60) és Mike Modano (58) áll.

A Devils–Rangers párharcot megelőzően kereken 100 olyan párosítás volt, ahol a vendégcsapat megnyerte az első két mérkőzést vendégként, ebből a százból 80-szor tovább is jutott a következő fordulóba.

kreider 4 ppg

A Tampa nem várta jó előjelekkel a Toronto elleni második mérkőzést, hiszen két alapembere, Victor Hedman és Eric Cernák nélkül kellett jégre lépnie. A két hátvéd hiányában nem is volt egy súlycsoportban a két gárda, aminek az lett az eredménye, hogy a Tampa végül súlyos, 7-2-es vereséget szenvedett. A Leafs már az első percben megszerezte a vezetést, amit az első negyedóra végéig háromra növelt, ezzel érdemben el is döntötte a mérkőzést. John Tavares háromszor köszönt be, Morgan Reilly pedig négy gólpasszt adott, amivel beállította a franchise klubrekordját. Érdekesség, hogy a Torontóban legutóbb Alekszandr Mogilnij tudott triplázni, még 2003 tavaszán a Philadelphia ellen.

A Colorado nem követte el a New Jersey hibáját, és ha nehezen is, de győzött a Seattle ellen 3-2-re, így összesítésben 1-1-re módosította az állást. Az Avalanche bő 10 perc után már kétgólos hátrányba került, de ezután felpörgette a meccset. A folyamatos attak a második harmad közepén ért be, amikor 52 másodperc alatt egyenlített a Colorado. A befejező játékrészben folytatódott az Avs nyomása, és végjátékban Devon Toews révén a győztes gólt is megszerezte.

A Vegas a befejező játékrészben mutatott remek játékának köszönhetően győzött a Winnipeg ellen 5-2-re, és egyenlített a párharcban. A T-Mobile Arenában az első két harmad kiegyenlített játékot és két-két gólt hozott mindkét oldalon. A befejező húsz percben viszont a Golden Knights felőrölte a Winnipeget: kétszer annyi kapura lövése volt, amiből háromszor is betalált. A háromból kettőt az a Mark Stone szerzett, aki kihagyta az alapszakasz utolsó 39 mérkőzését, és legutóbb január 5-én volt eredményes. A Vegas győzelmével nyugaton minden párharc 1-1-re áll, ilyenre legutóbb 2010-ben volt példa.