Hintz-triplával győzött a Dallas

A Stars összesítésben egyenlített, akárcsak a Florida és az Edmonton. A Carolina vezéráldozattal növelte előnyét az Islanders ellen.

A Florida a befejező játékrészben mutatott kiváló játékának köszönhetően 6-3-ra győzött Bostonban, és egyenlőre módosította az alapszakaszgyőztes elleni párosítást. A TD Gardenben az első és a második felvonás is egálra végződött, annyi különbséggel, hogy az elsőben nem született gól, a másodikban viszont kettő-kettő is. A befejező etapban viszont a Panthers lejátszotta a jégről a Bruinst: zsinórban négyszer vette be Ullmark kapuját, amiből Brandon Montour kettőt vállalt magára. 6-2 után eldőlt a meccs, egy perccel a befejezés előtt Taylor Hall találata már semmit sem jelentett a hazaiaknak. A vendégek kapujában Alex Lyon 34 lövést fogott.

A Carolina vezéráldozattal járó győzelmet aratott a New York Islanders ellen, és összesítésben 2-0-ra vezet már. Az első összecsapást elvesztő Islanders gyengén kezdett, és kétgólos hátrányba került a mérkőzés felére, de ezután a vendégek fokozatosan átvették az irányítást, s a harmadik harmad közepén már vezettek is 3-2-re Mathew Barzal találatával. Az előny azonban csak 3 percig tartott, mert Jacob Slavin egyenlített Sebastain Aho átadásából. A finn sor- és honfitársa, Teuvo Teräväinen azonban pillanatokkal később kéztörést szenvedett, műteni is kell, így ebben a szezonban aligha lép már pályára, vagyis a Canes Andrej Szvecsnyikov és Max Pacioretty után újabb kulcsemberét vesztette el. A komoly veszteséget azonban egyelőre áthidalta a Canes, a hosszabbítás hatodik percében Jesper Fast góljával behúzta a meccset, ám nem lehet tudni, hosszútávon mennyire fog kihatni a Hurricanes játékára egyik legjobbjának elvesztése.

Roope Hintz, Miro Heiskanen és a speciális egységek jelentették a különbséget a Minnesota–Dallas párharc második összecsapásán, amit végül a texasiak nyertek nagyon simán 7-3-ra. A finn csatár egy gólpassz mellett eredményes volt előnyben, hátrányban és egyenlő létszám mellett is, honfitársa pedig négy találatot készített elő. A Stars speciális egységei hatból három fórt gólra váltottak, és egyet lőttek hátrányból is Hintz révén, az emberhátrányos alakulat pedig négyet kivédekezett az ötből. A Wildban az előző találkozón Filip Gustavsson 51 lövést fogott a dupla hosszabbításban megnyert mérkőzésen, így nagyjából érthetetlen, miért Marc-André Fleury kezdett helyette, aki végül hetet kapott 31 lövésből.

Az Edmonton 4-2-re győzött a Los Angeles ellen, ezzel ugyancsak 1-1-re módosította az összesített állást. A Rogers Place-ben minden harmad két gólt hozott: az elsőben és a harmadikban az Oilers duplázott, a középsőben a Kings. A vendégek ismét sikeresen semlegesítették Connor McDavidet, aki az első mérkőzés 0 pontja után ezúttal is csupán egy gólpasszig jutott. Most sem bírtak viszont Leon Draisaitllel, aki 1+2-vel zárta az összecsapást. Stuart Skinner 22 lövést fogott és az Andy Moog (1981), Grant Fuhr (1982) páros után a harmadik újonckapus lett az Oilers történetében, aki meccset tudott nyerni a playoffban.