Connor McDavid és Leon Draisaitl egyszerre ünnepelt

A két játékos egy akcióból szerezte meg a 800. és a 700. pontját. A torontói O’Reilly, Tavares, Marner trió 13 pontot tett a táblára.

A Tampa semmi esélyt sem adott az Anaheimnek és könnyed 6-1-gyel lépett át a kaliforniai gárdán. A Lightning minden gólját más-más csatár lőtte, így a meccs legjobbja a hátvédek közül került ki, név szerint Nick Perbix, aki három találatot készített elő. A korábban az Anaheim színeiben 372 gólt szerző Corey Perry, a klub 2019-es elhagyása óta először szerzett gólt egykori csapata ellen. A Bolts az utolsó 15 hazai mérkőzésén mindössze egyetlen pontot vesztett.

A Detroit a Washington 3-1-es legyőzésével szerezte meg a hatodik sikerét az utolsó hét mérkőzésen, a Capitals viszont ezzel a vereséggel gyűjtötte be egymás után az ötödik zakóját. Az amerikai fővárosban Ville Husso 26 lövést fogott, ebből 15-öt a harmadik harmadban, míg Pius Suter kettőt vágott, az elsőt emberhátrányban, ami egyben a győztes találat volt. A Washington legutóbb 2014 januárjában bukott el öt egymás t követő meccset a rendes játékidőben.

A Keleti Konferencia utolsó előtti helyén álló Montreal meglepetésre simán győzött a Metropolitan-csoport második helyén álló New Jersey otthonában. A Devils hatos hazai győzelmi szériával várta a meccset, ám hiába vitte 40-18-ra a kapura lövéseket, a helyzeteit sokkal jobban kihasználó Canadiens végül 5-2-re győzött. Sam Montembeault 38 lövést fogott, de a komplett védelem is odatette magát, hiszen 28 lövést blokkolta, amiből ötöt Corey Schueneman vállalt magára. A Devilsben Jack Hughes a 219. mérkőzésén kiosztotta a 100. gólpasszát, ami a negyedik leggyorsabb volt a franchise történetében Scott Gomes (158), Kirk Muller (189) és Brian Rafalski (204) mögött.

Tovább menetel a Carolina, amely a 13. mérkőzését nyerte meg az utolsó 15-ből. A Hurricanesnek ezúttal nem volt nehéz dolga, hiszen a két alapemberét, a Vlagyimir Taraszenkót és Ryan O’Reillyt elveszítő St. Louist fogadta, amely Raleigh-ben gyűjtötte be a nyolcadik zakóját a legutóbbi 11 összecsapásból. A Carolina 4-1-re nyert a Blues ellen, az egyaránt három-három pontot szerző Andrej Szvecsnyikov, Seth Jarvis párosnak, valamint a 35 védést bemutató Frederik Andersennek köszönhetően.

A St. Louis mezét a Torontóéra cserélő Ryan O’Reilly volt a meccs embere Buffalóban. A Maple Leafs 6-3-ra győzött KeyBank Centerben, a Blues korábbi kapitánya pedig mesterhármassal és egy előkészítéssel vette ki a részét a sikerből. O’Reilly mellett négy ponttal zárt John Tavares is, ám még rajtuk is túltett az a Mitch Marner, aki öt találat előkészítésben vállalt szerepet. A találkozón egyébiránt nem sok izgalom volt: a Leafs már az első harmad végén néggyel ment, a Sabres pedig csak az utolsó negyedórában tudott kozmetikázni az eredményen. Marner 5 idegenben adott gólpassza klubrekord-beállítás, korábban erre csak Pep Kelly (1940), Babe Pratt (1942) és Börje Salming (1977) volt képes.

tavares_marner_oreilly 13

A Minnesota egy Ryan Hartmannel és egy Filip Gustavssonnal volt jobb a Los Angelesnél. A 2-1-re végződött mérkőzésen a Wild mindkét gólját a csatár lőtte – közte karrierje 100. találatát -, a svéd hálóőr pedig 33 lövést fogott, míg a vele szemben álló Pheonix Copley mindössze 18-ig jutott.

A Chicago büntetőkkel verte a Vegast 3-2-re, megszakítva a sivatagi franchise ötös győzelmi sorozatát. A Blackhawks nyerőemberének ezúttal Tyler Johnson bizonyult, aki 55 szekundummal a befejezés előtt kiharcolta a hosszabbítást, majd a rávezetések során egyedüliként értékesítette a maga büntetőjét.

A játéknap második büntetőpárbaját a Nashville nyerte a Vancouver ellen. A Predatorsnak megvolt az esélye arra, hogy már a rendes játékidőben lezárja a meccset, de hiába vezetett kétszer is két góllal, a Canucks vissza tudott jönni a meccsbe. A Vancouver ráadásul másodszor úgy tette ezt meg, hogy találkozóból mindössze 67 másodperc volt vissza. 4-4 után viszont elfogyott a lendület a vendégekből, a rávezetések során nem tudtak betalálni, így a Predatorsnak elég volt Matt Duchene gólja a plusz ponthoz.

Az Edmonton hazai jégen verte 4-2-re a Philadelphiát, természetesen a Connor McDavid, Leon Draisaitl páros közreműködésével. A két játékos együttesen hat pontot gyűjtött, ebből a hatból pedig ötöt a befejező játékrészre tartogatott 3 gól és 2 gólpassz formájában. Két harmad után a Flyers még vezetett 2-1-re, de ezután a német csatár egyenlített, az Oilers kapitánya pedig két góllal eldöntötte a meccset. Draisaitl találata igazán különleges volt: a németnek ez volt ugyanis karrierje 700. pontja, az előkészítő McDavidnek pedig a 800. Utóbbi játékos az 545. mérkőzésen érte el a 800-as határt, ami az ötödik leggyorsabb volt az NHL-történetében.