Villachban folytathatná a sormintát a Volán

Az újabb szünet után kedd este Villachban vendégszerepel a Fehérvár.

A múlt heti válogatott szünetet követően két idegenbeli mérkőzéssel folytatja bajnoki versenyfutását a Hydro Fehérvár AV19. Az ICEHL alapszakaszának hajrájában előbb kedd este Villachban lép fel a magyar csapat, amely az utóbbi időben mutatott gyenge formája nyomán egyre tisztesebb távolságból üldözi riválisait. Az 5-6. Klagenfurt és Villach jelenleg kilenc, a 7. Vienna hét ponttal előzi a Volánt, igaz, mindannyian eggyel több meccset játszottak a székesfehérváriaknál. A Volán az IIHF-hét előtt a Pustertal otthonában egy ritka dupla shutout utáni szétlövéses sikerrel zárta le négymeccses bajnoki vereségszériáját, a góllövés tehát továbbra sem erőssége a gárdának (konkrétan a harmadik legkevesebb találatot szerezte idáig), de a kapott gól nélküli összecsapás nyilván jót tehetett a csapat és Roy kapus önbizalmának. Az aktuális ellenfél Villach azonban idén egészen más ligában játszik, mint a Pustertal: szinte biztos, hogy a top 4-ben zárja az alapszakaszt, előnye ugyanis a negyedik helyen 12 pont az őt követő Klagenfurt, Linz kettőssel szemben. A villachiaknak különösen a támadószekciója kiemelkedő, az egész liga második legtöbb lőtt góljával bírnak, mindössze 4 találattal maradnak el a Brady Shaw húzta, dobogós Innsbrucktól. Ezzel együtt két játékost is adnak a top 10-be a kanadai táblázaton a szlovén válogatott Sabolic (46 pont) és a kanadai légiós Collins (43 pont) személyében, Luciani pedig 21 idei találatával a góllövőlistán fér be a legjobbak közé. Emellett az osztrákok helyzetkihasználása is figyelemre méltó: csapatszinten 11.66%-os mutatójukkal alig maradnak el az e téren (is) ligaelső Innsbrucktól, míg Luciani 21.2%-es lövéshatékonysága a harmadik legjobb a teljes mezőnyben. Fehérvári részéről sajnos nem tudunk ilyen szép számokat mutatni, egyedül az emberhátrányos mutatójára lehet igazán büszke a csapat, a 85.05%-os penalty killing a második legjobb a 13 együttes közül a Salzburg után.

Ahogy Hári János is fogalmazott, a csapat játékának alapja idén rendre a jó védekezésből indult ki, a problémák gyökere sokkal inkább a gólínségben keresendő; emellett kiemelte, hogy a Villachhal idén rendre jó, szoros meccseket vívtak. Valóban, a három egymás elleni csörte mindannyiszor egyetlen gólon múlott, s valamennyi alkalommal a vendégcsapat sikerét hozta: előbb a VSV 6-5-re, majd a Volán 4-3-ra, végül megint az osztrákok 3-2-re nyertek idegenben – nem lenne rossz, ha a sorminta folytatódna kedd este 19:15-től…