Erik Karlsson utolérte McDavidet

A San José hátvédje két újabb előkészítéssel már 55-nél jár idén, ezzel befogta az Oilers kapitányát.

A játéknap meglepetését a Montreal szállította azzal, hogy hazai pályán verte azt az Edmontont, amely az utolsó 11 mérkőzésén a lehetséges 22 pontból 20-at begyűjtött. A 6-2-re végződött mérkőzés kulcsa az volt, hogy a Canadiens a Leon Draisaitl, Connor McDavid párost szinte teljesen ki tudta venni a játékból. A duó német tagja egy gólt szerzett ugyan, az Oilers kapitánya viszont pontot sem, ezzel véget ért a 15 meccses pontszerző sorozata. A két sztár semlegesítése mellett a védelemnek még arra is maradt ereje, hogy Jordan Harris révén két gólt is szerezzen.

A Vegas a harmadik harmadban mutatott fantasztikus játékával verte 7-2-re az Anaheimet. A második szünetet követően még csak 2-1-re vezetett a Golden Knights, a befejező játékrészben viszont kilenc perc alatt egy ötöst rámolt be, ráadásul egyik gólját sem üres kapuba szerezte. Az All Star-gála óta mindhárom meccsét megnyerő Vegasban mind a hét találatot más-más játékos szerezte.

Erik Kalsson és a San José kapustandeme hozta a meccset Washingtonban. A 4-1-re végződött találkozón az ismét régi fényében csillogó svéd három pontot tett a táblára, miközben a Sharks két hálóőre 20 lövést fogott. A meccset Kaapo Kähkönen kezdte, de ő 12 védést követően megsérült, így a 37. percben le kellett cserélni. A helyére Arraon Dell állt a vasak közé, aki hidegen beugorva is hibátlanul védett. Kalsson a meccsen kiosztott két gólpasszal már 55-nél jár idén, és ezzel utolérte a második helyen álló Connor McDavidet. A liga asszisztlistáját jelenleg Nyikita Kucserov vezeti 57-tel.

A Seattle egy végig kiélezett meccsen nyert Philadelphiában 4-3-ra, amivel lezárta hármas nyeretlenségi sorozatát. A Kraken nyerőemberének ezúttal Jaden Schwartz bizonyult, aki 2-2 után két perc alatt vágott egy duplát. Ezt követően a Flyers hiába igyekezett, csak egy emberhátrányos gólra futotta az erejéből, amely a 10. volt a szezonban, és amivel befogta a listavezető Edmontont.