A Seattle olyat tett, amit eddig soha senki az NHL-ben

A hétmeccses idegenbeli túrán lévő Kraken a túra minden találkozóját megnyerte. Hasonlóan kellemetlen vendég a New Jersey is, Ovecskin utolérte Mike Gartnert, Jared McCann és Patrik Laine triplázott.

A Calgary majdnem elszórakozta biztos győzelmét Dallasban. A Flames már a 25. másodpercben megszerezte a vezetés, és hibátlan játékot nyújtva a 38. percben már 6-1-re is vezetett. A befejező húsz percre viszont csak a mezeket küldték ki a Calgary játékosai, aminek az lett az eredménye, hogy négy és fél perccel a befejezés előtt már csak egy volt a különbség a csapatak között. A hajrában azonban hiába tett meg mindent a Stars, egyenlíteni már nem sikerült, a Calgary  így végül 6-5-re nyert Texasban. A Dallasban Jason Robertson 44 meccs után már 60 pontnál jár, ez a Minnesota/Dallas franchise harmadik legjobb teljesítménye Bobby Smith mögött, aki az 1981/82-es idényben 38, az 1979/80-as szezonban pedig 40 meccsen érte el a hatvanas határt.

A coloradói lavina szó szerint elsöpörte az Ottawát, a bajnokcsapat 7-0-ra verte a fővárosi gárdát. A végtelenül egyoldalú találkozón Pavel Francouz 29 hárítással nullázott, Artturi Lehkonen, Alex Newhook és Mikko Rantanen pedig egyaránt kétszer köszönt be. Az Avalanche ezzel együtt is csak a második sikerét szerezte az elmúlt kilenc találkozón.

A New Jersey új NHL-rekordot állított fel azzal, hogy az idény első 20 idegenbeli mérkőzéséből 17-et győzelemmel abszolvált. A soros diadalt ezúttal a Crypto.com Arenában aratta a Devils, ahol 5-2-re győzött oly módon, hogy minden találatot más-más játékos jegyzett, Mackenzie Blackwood pedig 35 lövésnek állta az útját. Jack Hughes két gólpasszal zárt, így 43 mérkőzés után már 52 ponttal áll, ami a Devils történetében új rekord.

most wins 20 road games

A Columbus kis híján ugyanabba a hibába esett, mint a Calgary. A Blue Jackets a Detroit vendége volt, és Patrik Laine mesterhármasával, valamint Gavrikov góljával a 22. percben már 4-0-ra vezetett. Ezt követően sokáig nem történt semmi, a harmadik harmadban viszont látványosan leült a Columbus, a Red Wings pedig ezt kihasználva minimálisra csökkentette a különbséget négy perccel a befejezés előtt. Ezután viszont már nem született több gól, a Columbus 4-3-ra győzött és zsinórban 10 idegenbeli vereség után nyert ismét.

A New York Islanders a Montreal legyőzésével vetett véget négyes nyeretlenségi sorozatának. Az Isles hat perc után már kettővel ment, ám ezután hiába támadta végig a meccset, képtelen volt bevenni Sam Montembeault kapuját, aki ezzel végig meccsben tartotta csapatát. Az összecsapást Nick Suzuki tette ismét nyílttá 10 perccel a befejezés előtt, de reálisan nem volt esélye a Canadiensnek az egyenlítésre, az Isles 2-1-re győzött.

Kezd magára találni a Philadelphia, amely washingtoni győzelmével a hetedik sikerét jegyezte a legutóbbi nyolc mérkőzéséből. A Caps 40-25-re nyerte a kapura lövéseket, de a fantasztikus napot kifogó és összesen 39 lövést hatástalanító Carter Hart vezérletével 3-1-re nyert a Flyers. A hazaiak egyetlen gólját Alekszandr Ovecskin szerezte, aki 17. alkalommal érte el a 30 gólos határt, beállítva ezzel Mike Gartner NHL-rekordját.

A Pittsburgh 2-1-re kikapott Carolinában, ezzel a nyolcadik vereségét könyvelhette el a legutóbbi tíz mérkőzésén. A PNC Arenában minden harmad egy-egy találatot hozott: az első kettőben a Hurricanes volt eredményes, a harmadikban a Penguins. A meccs embere a Carolina kapusa, a 34 védést bemutató Frederik Andersen lett.

A visszatérő és ismét eredményes Auston Matthews sem tudott segíteni a Torontón, amely egy késői góllal szenvedett vereséget Bostonban. A TD Gardenben végig kiélezett és nyílt küzdelem folyt a két Original Six-csapat között, hiszen a Leafs kétszer is vezetést szerzett, a Boston viszont fordítani tudott. A már említett Matthews a befejező játékrész elején 3-3-ra alakította az eredményt, és úgy tűnt, hogy ez már nem is változik a rendes játékidőben. Ekkor érkezett viszont Matt Grzelcyk, aki egy óriási bombagóllal 76 szekundummal a befejezés előtt eldöntötte a mérkőzést.

Már semmi meglepő sincs abban, hogy a Vancouver nyerő helyzetből szenved vereséget. A Canucks kétszer is megszerezte a vezetést Floridában, de jött a szokásos leolvadás, a Panthers pedig a második harmad első felében 1-2-ről nyolc perc alatt fordított 4-2-re. A meccs második felében a Vancouver hiába kapart, csak a szépítésre futotta az erejéből, így egymás után a negyedik vereségét gyűjtötte be.

A Minnesota 51 másodperc alatt döntötte el az Arizona elleni meccset Mats Zuccarello és Frederick Gaudreau révén. A Wild pontosan a mérkőzés közepén lőtte ezt a kettőt, majd Marc-André Fleuryre bízta magát, aki a fennmaradó játékrészben csak egyszer kapitulált, így 27 védéssel járult hozzá a 2-1-es sikerhez. A Coyotes egymás után nyolcadszor kapott ki, a Wild elleni legutóbbi 16 találkozójából pedig 14-et vesztett el.

A Buffalo 5-3-ra győzött Nashville-ben és ezzel három vereséget követően gyűjtött ismét pontokat. A Sabres végig irányította a mérkőzést, egyszer sem került hátrányba, de sokáig nem tudta lerázni a vendéglátóját. 3-3 után viszont sikerült az utolsó játékrészben: először Kyle Okposo lőtt egy zseniális gólt emberhátrányban, majd a korábban egy gólpasszt kiosztó Jack Quinn állította be a végeredményt.

A Seattle egy vízilabdaeredményt hozó találkozón győzött Chicagóban 8-5-re. A Kraken borzasztóan erősen kezdett, és szűk negyedóra után már úgy vezetett 6-1-re, hogy öt gólt szerzett három és fél perc alatt. A Chicago ezután lőtt kettőt, de a Kraken két gyors felelettel azonnal eloszlatta a hazai szurkolók pontszerzésről alkotott álmát. Az utolsó három percben a Blackhawks még szépített, de ez már csak a kozmetikázásra volt elég. A vendégek legjobbja a karrierje első mesterhármasát szerző Jared McCann volt, valamint a 900. meccsét egy gólpasszal ünneplő Jordan Eberle. A Seattle ezzel a győzelemmel olyat tett, amit még soha senki az NHL történetében: egy hetes idegenbeli túra minden mérkőzését megnyerte!

longest road trip sweep

A Tampa Bay az első két harmadot egyaránt 2-1-re nyerte St. Louisban, így 4-2 után csak arra kellett ügyelnie, hogy az utolsó húsz percben megtartsa az eredményt. Ez nem bizonyult nehéz feladatnak Jon Cooper fiai számára, hiszen mindössze 7 lövést engedélyeztek a Blues játékosainak a harmadik harmadban. A Lightning legjobbja a két gólt szerző és a győztes találatot is előkészítő Brayden Point volt.

Az Edmonton gyorsan megalapozta sikerét Vegasban: 102 másodperc után már kettővel ment, s bár ezután a Golden Knights küzdött és kapart, egyszer sem tudott egy gólnál közelebb férkőzni az Oilershez. Az egymás után harmadik sikerüket ünneplő vendégek végül 4-3-ra győztek, Leon Draisaitl két góllal járult hozzá a diadalhoz.