Boston elesett

A Bruins kikapott a Seattle Krakentől, és ebben a szezonban először nem szerzett pontot hazai pályán. A Carolina védői összesen 5 gólt lőttek.

A Metropolitan-divíziót vezető Carolina öt nappal ezelőtt nagy meglepetésre vereséget szenvedett a csoport utolsó helyén szerénykedő Columbus otthonában. A Hurricanes most viszont revansot vett, és nagyon simán győzött a Jackets otthonában 6-2-re, úgy, hogy a féltucat góljából ötöt is a hátvédei szereztek. A Nationwide Arenában az ötből kettőt Brett Pesce vállalt magára, míg a Canes kapujába két hónap után visszatérő Frederik Andersen 21 védéssel járult hozzá a sikerhez. A Carolina hátvédei a klubtörténet során másodszor lőttek egy meccsen öt gólt, első ízben 2017. március 13-án, amikor a triplázó Jacob Slavin és a duplázó Justin Faulk vezetésével 8-4-re győztek az Islanders csarnokában.

A New York Rangers drámai körülmények között győzött a Dallas ellen, 2-1-re a hosszabbításban. A Rangers 0,8 tizedmásodperccel a befejezése előtt egyenlített K’Andre Miller góljával, a hirtelen halálban pedig Adam Fox találatával a pluszpontot is otthon tartotta.

A Montreal szoros meccsen győzött a Nashville ellen, de még így is csak a második győzelmét szerezte a legutóbbi tíz mérkőzésen. A 4-3-ra végződött meccsen Cole Caufield emberelőnyben lőtt kettőt és győztes gólt szerzett, Jonathan Drouin három találatot készített elő, Sam Montembeault pedig 39 lövést védett, és majdnem egy hónap után állt ismét győztes meccsen a vasak között. A Predators kapujában 35 védéssel mutatkozott be az a Jaroszlav Aszkarov, aki a 2020-as draft 11. választottja volt, és a legnagyobb kapustehetségek között tartják számon.

aszkarov

A Seattle megtette azt, ami eddig egyik csapatnak sem sikerült a szezonban: a rendes játékidőben győzni tudott Bostonban. A Bruins ráadásul gólt sem tudott lőni a 0-3-ra végződött mérkőzésen, mert Martin Jones mind a 27 kapujára tartó lövést hatástalanította. A Bostonnak a vereséggel két nagy sorozata is véget ért: egyrészt 14 mérkőzés után, másrészt 22 hazai találkozót követően maradt pont nélkül. A Krakennek sincs miért szégyenkeznie, hiszen a hetes idegenbeli túrán lévő gárda a túra első hat összecsapását behúzta, amivel beállította az NHL-rekordot. Amennyiben a Seattle szombaton nyer Chicagóban, egyedül tarthatja a csúcsot.

A Detroit 4-1-re győzött a Toronto ellen, és ezzel véget vetett a Leafs elleni kilenc meccset felölelő nyeretlenségi sorozatának. A győzelem kulcsa Lucas Reymond, Ville Husso és a speciális egységek kezében volt. A svéd szélső 1+2-vel, a finn kapus 32 védéssel járult hozzá a sikerhez, míg a Red Wings speciális egységei ötből két fórt gólra váltottak és mindhárom hátrányt kivédekezték. A Detroit majdnem négy éve, 2019. február 1-jén győzött legutóbb a Toronto ellen.

Az 5-4-es végeredmény ellenére közel sem volt ilyen szoros a Tampa győzelme a Vancouver felett. Az Amalie Arenában ugyanis 2-2-ig együtt mentek a csapatok, ezt követően viszont a Lightning hármat lőtt, és érdemben el is döntötte a meccset. A Canucks az utolsó öt percben még ütött kettőt, ezzel szorossá tette a mérkőzést, de a Bolts győzelme még így sem forgott veszélyben. A Canucksban Quinton Hughes három pontot szerzett, de ezt a Tampa könnyedén ellensúlyozta, hiszen 6 játékosa is két ponttal zárt, köztük az a Steven Stamkos, aki karrierje 499. gólját lőtte.

A Winnipeg Buffalóban szerezte meg a hatodik győzelmét a legutóbbi hét mérkőzésén. A KeyBank Centerben a Sabres végig futott az eredmény után, kétszer egyenlíteni is tudott, de 2-2 után Kyle Connor 12 perccel a befejezés előtt esett góljára már nem tudott válaszolni – sőt, az utolsó percben kapott még egyet, miután lehozta a kapusát. A vendégek ketrece előtt Connor Hellebuyck 39 lövést fogott.

A UBS Arenában az utolsó három mérkőzését elvesztő New York Islanders fogadta a szintén hármas negatív szériában lévő Minnesotát. A két csapat rossz sorozata közül végül a Wildé szakadt meg, köszönhetően az utolsó kilenc percben mutatott játékának. A Szigetlakók az első harmad végén még megszerezték a vezetést, és minimális előnyüket egészen a harmadik harmad közepéig tartani tudták, a Wild azonban ekkor másfél perc alatt fordított, majd a végjátékban Kirill Kaprizov találatával beállította a 3-1-es végeredményt.

A Minnesotához hasonlóan a Calgary is az utolsó kilenc percben lőtt három góljával nyerte meg a meccset St. Louisban. Itt a különbség mindössze annyi volt, hogy a Flames 1-1 után vert hármat, és 4-1-re nyerte az összecsapást az Enterprise Centerben. A Calgaryban Dillon Dube duplázott, Walker Duehr pedig nemcsak először volt eredményes az NHL-ben, hanem ő lett az első Dél-Dakotában született játékos, aki betalált a legjobbak között.

Walker Duehr

A Vegas szinte lemásolta a Minnesota és a Calgary produkcióját. A Golden Knights a Floridát fogadta, és egészen a 49. percig egygólos hátrányban volt, ám a végjátékost jobban bírta, így végül 4-2-vel behúzta a meccset. A játékrész közepén Jack Eichel egalizált, az utolsó két percben pedig William Carrier és William Karlsson beállította a végeredményt.

A nap szenzációját a liga utolsó helyén álló Chicago szolgáltatta azzal, hogy a sérültlistára tett Patrick Kane nélkül is legyőzte a bajnok Coloradót. A United Centerben az első és a második felvonásban is egy-egy gól esett, a harmadikban viszont csak Taylor Raddysh volt eredményes, így a Blackhawks október közepe után tudott ismét három egymást követő mérkőzést megnyerni. Az Avalanche az utolsó nyolc mérkőzéséből hetet elvesztett, jelenleg négy pontra van a rájátszást jelentő nyolcadik helytől.

Az Ottawa 5-3-ra győzött az Arizona csarnokában, ami azt jelentette, hogy a Coyotes zsinórban hetedszer hagyta el vesztesen a küzdőteret. A Senators az első harmadban kétgólos előnyt épített, ezután pedig a hazaiak hiába kapaszkodtak, egyszer sem tudtak egy gólnál közelebb kerülni a fővárosiakhoz. Az Ottawa legutóbb 2017. március 9-én tudott az Arizona otthonában győzni, amikor 3-2-re nyert a hosszabbításban.