Hetet lőtt a Boston és a Winnipeg is

Mindkét gárdában volt egy mesterhármast szerző játékos, a Bruinsban David Pastrnák, a Jetsben Kyle Connor.

A Winnipeg az összesen hét pontot szerző Kyle Connor, Pierre-Luc Dubois páros vezérletével győzött 7-4-re a Vancouver ellen, amivel egymás után az ötödik győzelmét szerezte. A Canada Life Centre-ben szép sorminta szerint, kettesével lőtték a csapatok a gólokat: kettőt a Jets, kettőt a Canucks, majd ugyanezt megismételték. 4-4 után ismét duplázott a hazai gárda, ám ezt követően borult a sorrend, és Winnipeg a hetedik góljával beállította a végeredményt. Kyle Connor idei második tripláját lőtte, Pierre-Luc Dubois pedig négy gólpasszt adott. A Winnipegnek nagyon megy mostanában a Canucks ellen, az utolsó 30 mérkőzésükön 23-6-1-es mérleget könyvelhetett el.

A Dallas tükörsima meccsen verte 5-1-re a Floridát a duplázó Jason Robertson, valamint a 27 védést bemutató Jake Oettinger vezérletével. A Stars a győzelemmel megerősítette első helyét a Pacific-csoport élén – éppen a Winnipeg előtt -, a Panthers ezzel szemben negatív mérleggel áll, holott tavaly megnyerte az alapszakaszt.

Jégkorongmérkőzésen nagyon ritkán történik olyan, hogy már a harmadik percben kialakuljon a végeredmény. Washingtonban viszont éppen ez történt: a Capitals Erik Gustafsson révén megszerezte a vezetést, és ez az eredmény a találkozó befejezéséig már nem változott. A fővárosiak kapujában Darcy Kuemper 38 lövést fogott, ebben a szezonban negyedszer védett hibátlanul.

A Pittsburgh átaludta az Arizona elleni első harmadot, de a szünetet követően a Penguins összekapta magát és végül zsinórban tizedszer győzte le a sivatagi gárdát. A vendégek Jake Guentzel duplájával fordítottak, Sidney Crsoby két gólpasszt adott, a vasak között Casey DeSmith 23 lövést hatástalanított a 4-1-re megnyert mérkőzésen.

A nap meglepetését a Chicago szállította azzal, hogy a hosszabbításban 4-3-ra legyőzte a Calgaryt. A Blackhawksnak ráadásul megvolt az esélye arra, hogy már a rendes játékidőben behúzza a meccset, hiszen két góllal is vezetett. A Flames azonban Jonathan Huberdeau és Nazem Kadri góljával visszajött, de ez csak egy pontra volt elég, mert a hirtelen halál 64. másodpercében Max Domi eldöntötte a meccset. A meccs embere azonban mégsem Domi lett, hanem a német Lukas Reichel, aki karrierje első találatát jegyezte és előkészített két találatot is, közte a győztes gólt.

lukas reichel2

Thomas Greiss és Brayden Schenn nyerte meg a meccset a St. Louisnak a Minnesota otthonában. Az idén először hibátlanul védő Greiss 35 védéssel nullázta le a Wild támadósorát, Schenn pedig duplázott a 3-0-ra megnyert mérkőzés utolsó 6 percében.

A Toronto vetett véget a Philadelphia négyes győzelmi sorozatának, miután 6-2-re győzött “a testvéri szeretet városában”. A Leafsben a főszerepet ezúttal a Calle Järnkrok, John Tavares, Mitch Marner trió játszotta, amelynek mindhárom tagja három pontot tett a közösbe. Marner kiosztotta a 350. gólpasszát, ezzel a Leafs rangsorában feljött a hetedik helyre, megelőzve Tim Hortont.

Nem volt egy súlycsoportban a Honda Centerbe látogató Boston és a házigazda Anaheim, a vendégek 7-1-re ütötték ki a kaliforniai gárdát. A végtelenül egyoldalú győzelemhez David Pastrnák mesterhármassal és még egy előkészítéssel, David Krejcí három ponttal, Patrice Bergeron pedig a 600. gólpasszával járult hozzá. Az NHL-tabellát 11 pontos előnnyel vezető Boston a legutóbbi 14 mérkőzésén mindig szerzett pontot, 11 alkalommal kettőt is.